• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vremenske prilike-neprilike

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
I kod nas je prije 15 sati bilo grmljavine, obilnog pljuska i tuče, od veličine riže do liješnjaka. Trenutno je zatišje, uz sitnu kišu. Dan je dug, a prognoza nije baš dobra za naš kraj...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Oni koji znaju gdje je bolnica, znaju da je na brdu. Kod skretanja za nju je voda izbijala iz šahtova, a ovako je u podnožju
 

Prilozi

  • FB_IMG_1716906340251.jpg
    FB_IMG_1716906340251.jpg
    28.5 KB · Pregleda: 50

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
744
Gori nekome nesto na Borlinu. Udarila munja.
 

Prilozi

  • f85957945aff1697a575aae7332d21a4_gallery_single_view.jpg
    f85957945aff1697a575aae7332d21a4_gallery_single_view.jpg
    27.7 KB · Pregleda: 16
  • 2f981b796aab43b6fd447da104cff3f1_gallery_single_view.jpg
    2f981b796aab43b6fd447da104cff3f1_gallery_single_view.jpg
    22.3 KB · Pregleda: 16

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,614
Oni koji znaju gdje je bolnica, znaju da je na brdu. Kod skretanja za nju je voda izbijala iz šahtova, a ovako je u podnožju
aglomeracija Mane, aglomeracija je to...palo je 30 litara kiše po mjernim postajama u gradu, i izazvalo haraus...pa ko je tu više lud!
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,441
Nevjerojatno je da se aglomeracijama shebe svugdje sve...kod mene na poljima.nikad voda nije stajala...nakon aglomeracije sve pliva...imamo jezera po poljima...ljudi imaju parcele po 1-2 ha i pliva im vise od pola...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,670
U Karlovcu potop, okolica bilo i tuče.
Sutra ćemo vidjet jel to to za ovu godinu po poljima ili ćemo se još malo mučiti🫤
Žena mi išla oko pola 4 s posla,od Mostanja do Poljica bio potop ali bez tuče, čuo sam da su Ladvenjak i Zastinja dobila tuču.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
aglomeracija Mane, aglomeracija je to...palo je 30 litara kiše po mjernim postajama u gradu, i izazvalo haraus...pa ko je tu više lud!
Ma znam ja sve, sve je meni jasno. Kako kaže uvaženi gradonačelnik, struka se sluša i kak oni kažu tako je😡
Vidiš i sam kaj su od zvijezde napravili.
Žena mi išla oko pola 4 s posla,od Mostanja do Poljica bio potop ali bez tuče, čuo sam da su Ladvenjak i Zastinja dobila tuču.
Malo prije pola 4 je i Poljice dobilo porciju tuče.
Vidjet ću sutra stanje na polju
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,614
sa našim gradonačelnikom ratujem već treću godinu zbog sustava obrane od poplava grada Karlovca, većeg nestručnjaka u gradu nisu mogli naći...
ja sam jedan od onih kaj su zakomplicirali mjeru 8 (pregradu Brodarci) i kaj stalno viču NE ZIDOVIMA I NASIPIMA OKO NAS
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Današnji stručnjaci su valjda i prije corone polagali stručne ispite online. Vidljivo je to na sve strane a biće još i gore kakvi stručnjaci dolaze. Svaka čast izuzecima.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
sa našim gradonačelnikom ratujem već treću godinu zbog sustava obrane od poplava grada Karlovca, većeg nestručnjaka u gradu nisu mogli naći...
ja sam jedan od onih kaj su zakomplicirali mjeru 8 (pregradu Brodarci) i kaj stalno viču NE ZIDOVIMA I NASIPIMA OKO NAS
On samo pleše kako drugi sviraju
Znam iz prve ruke kakva je tamo situacija, tako da..... , ma neću dalje o tome.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,309
Današnji stručnjaci su valjda i prije corone polagali stručne ispite online. Vidljivo je to
na sve strane a biće još i gore kakvi stručnjaci dolaze. Svaka čast izuzecima.
Primjer Maslenički most,kad su počeli projekt i uvodna mjerenja, lokalni čobani i ribari su im rekli ni za živu glavu tu graditi, tu je udar bure naj jači,I sad imamo to što imamo, a stari most uvjek otvoren. Još jednom ponavljam "knjige čitajte ,seljake pitajte"
 

Dalija

Član
Tu od
20 Srp 2015
Poruka
27
"Seljake pitajte" se teško može primjeniti na primjer Maslenice, jer kad bura jako puše nije problem samo most kao most, nego cijela dionica A1 od tunela.
Dionica je određena konfiguracijom terena i tunelom.
I stari most se zatvara kad jako puše, jer ako se zatvara dionica D14 (Jasenice - Zaton obrovački) nemaš kuda doći na most.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,309
I stari most se zatvara kad jako puše,
Puno rjeđe nego novi,puno puno rjeđe.
jer ako se zatvara dionica D14 (Jasenice - Zaton obrovački)
I ta je cesta rekonstruirana navodno na bolje, podignuta 3-4 metra u visinu,I od tada puno nefunkcionalnija. Tako da bi nešto tvrdili morate znati neke parametre.
 

Najnoviji postovi

Na vrh