• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vrt bez motike ???

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Kako si napisao...svrha je da se ne mijesaju slojevi, ujedno ti propusta vodu a prema gore ne raste korov...ja sam ga stavljao isto kraj staza gdje sam.stavljao kamencice pa sam ga stavio ispod da nema korova u kamenju...
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
743
agrotekstil ti je ona folija koja se stavlja na biljke, i štiti ih od niskih temperatura...ovo platno protiv korova ne koristim, tak da tu nisam doma... ;)
To je drugo, ovo je baš protiv korova...




Geotekstil je nešto drugo i ne koristi se protiv korova nego kao separator i izolator.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
Čuo jesam. Gledao na youtube. Ali to ti nije za vrt bez motike. Jako bi se grijala zemlja ispod...
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
743
Prekrio bih u tom slučaju malčom, ma sve samo da nemam korova i trave među zasijanim biljkama. Nemam vremena svaki dan za čupkanje i košenje jer radim puno radno vrijeme i još sve sam održavam oko kuće i dvorišta. Sad mi je trava oko mladog luka tolika da ga jedva vidiš, mrkvu je davno prerasla.
 

Dalija

Član
Tu od
20 Srp 2015
Poruka
25
Takav agrotekstil (platno protiv korova) imam u vrtu na stazama po kojima hodam da mi ne raste korov. Preko gredica sam stavila vrtnu tkaninu-mulch foliju (pogledaj u Vidamu pod tim nazivom) i spasila se ove godine. Po toj foliji se ne može hodati jer se trga. Na foliju sam stavila trake za navodnjavanje, a kad je ugrijalo sloj slame preko. Pokazalo se odlično.
 

Najnoviji postovi

Na vrh