• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vrt bez motike ???

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
114
Lijepo, čisto, lai da guta gorivo...guta. Ja mislio bit će dosta trave, kad ono samo za tikvice
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
Napisao sam ja svoja iskustva u vezi potrebne količine malča.

2 rolo bale sijena ja potrošim na ovo. To kad stavim na jesen/proljeće. Mislim da neće istrunit 5 godina.. Kad ono par mjeseci gola zemlja.

I još jednu balu potrošim na krumpir.

U biti sve zajedno 2-3 ovisno o godini i nije mi svaki puta iste veličine.. Ali po meni barem. Isplati se i da kupuješ bale..
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
114
Mislim da za početak pustim travu da više naraste pa će biti više malča
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
Kako napreduje?

Kod mene sve dobro osim rajčice... Jako kasno sam posadio i mislim da mi neće stići dozrijeti kako treba... Osim ako poslje gospe ne udari lijepo vrijeme...

Od ponedjeljka opet kreće borba s plemenjačom i Pepelnicom... Preslica je jedno vrijeme držala pod kontrolom do ovih kiša.. Sad izbija na sve strane.

U ponedjeljak potezati sve zaražene listove i oprskati s nečim što ima kratku karencu..

Nisam ljubitelj prskanja kemijom ovako kasno, ali žao mi da propadne rajčica.. Ima 50 kućica...

IMG_20230805_182232.jpg IMG_20230801_160309.jpg IMG_20230729_173143.jpg
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
114
Ja sam pola stavio u gajbe pa ako zazori, zazori. U dva dana propali. Drugu polovicu će sutra obrati i ostatak špricam pa kaj bude.
20230806_163107.jpg
A jel bu od ovaka kaj..bumo vidjeli
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
Ja oprskao ortiva + bor + kristalon crveni...

Za vikend ću preslica + aminokiseline..

Sve zaražene listove odrezao i nadam se da će biti dobro..
IMG-20230808-WA0011.jpeg
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
Razmakneš materijal koji koristiš za malč. Staviš lukovice u zemlju i prekriješ natrag tim materijalom.....

Isto kao i krumpir i sve drugo....

Ili možeš razmaknuti grabljama malč i na proljeće kad potjeraju vratiti...
 

Stipa1003

Novi član
Tu od
16 Lis 2023
Poruka
2
Razmakneš materijal koji koristiš za malč. Staviš lukovice u zemlju i prekriješ natrag tim materijalom.....

Isto kao i krumpir i sve drugo....

Ili možeš razmaknuti grabljama malč i na proljeće kad potjeraju vratiti...
do sad nisam nikad malčiro.. i zemlja nije pripremljena..a imam sijena..da ga sad ipak prefrezam..metnem sijeno i onda od iduce godine bez motike?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
Preori, baci gnojivo (ako ima stajnjaka, ako ne onda bilo koje). Prefrezaj.

Baci sijeno. Uzmi prskalicu, stavi 10% uree i poprskaj to sijeno dobro...Da ubrzaš razgradnju... Sad stavi luk i to što ide na zimu... Na proljeće nabaci još sijena i radi dalje po principima vrta bez motike..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
agrotekstil ti je ona folija koja se stavlja na biljke, i štiti ih od niskih temperatura...ovo platno protiv korova ne koristim, tak da tu nisam doma... ;)
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Geotekstil se zove platno za vrt protiv korova...
Mozes ga koristit...zasto ne...samo bi trebao biti gusti da ne pusta svijetlo...i ugusit ce korove sigurno....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Geotekstil sam ja stavljao kad smo dvorište radili,ide na zemlju prije tampona, da se kamen i zemlja ne mješaju.
Nisam znao da se i za vrt koristi.
 
Na vrh