• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vrt bez motike ???

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
779
Kako se borite protiv crvi i puževa? Ove godine izgleda ništa neću imati, gamad sve pojede. Nema druge nego baciti tonu otrova pa mi dođe isto kao da kupim u trgovini.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,442
Ja po samom vrtu imal pustene patke cijelo proljece i pocistile su dobro. Jedino mi sad dolaze od susjeda jer ima malo zapusteno pa u travi ima svega i svacega. Tu uz ogradu redovno stavljam puzomor. Neide drugacije. Ali to je 1m od ruba vrta...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
Jesam napisao negdje prije da jedu. Žena na svoje oči vidjela kako su pojele...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
Evo ne znam više šta da vam kažem. Nemam štete od puževa....

Ako ih ne jedu kokoši onda ih možda jedu vrapci koji dolaze na hranu od kokoši...

Ili ih susjedi pojedu...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
Evo da nisam jedini... 🥰🥰🥰🥰




Niče mi paradajz među šljivama 😅... Baš ću ga ostaviti da vidim šta će biti od njega.. Šteta što nije malo bliži šljivi da ga vežem za nju...
IMG_20240617_183943.jpg IMG_20240617_183939.jpg
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
779
Sinoć. Dvije trećine kante 5,5 l u sat vremena koliko mi je ostalo baterije u lampi, a i počeli su bježati...

IMG_20240617_225630.jpg

Rade štetu užas. Navečer posadim salatu i paradajz, do ujutro pola nestane. Nekad prekine glavnu stabljiku pa se slikaj. Uglavnom, ode sav trud u materinu. S kućicom je jedan jedini u toj kanti. Susjeda kaže da za jednu večer zna pokupiti po 300 komada.

Malo sam kopao po netu i našao sljedeće. Leopard puževi su korisni jer jedu jajašca smeđih puževa i cijele smeđe puževe koji su štetočine. Njih sam nekoliko pokupio, ali od danas ih ostavljam.

Dalje, bakrene trake su korisne ako je vrt ograđen nečim ravnim da se traka uhvati, u protivnom bolje uzeti bakrenu mrežicu. Naručit ću oboje pa testirati. Pužomor ne bih jer ubija ježeve, a imam ih okolo.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
A jeb.... Koliko ih je...

Iman ja par kokoši viška. Jesi siguran da nećeš?
 

Najnoviji postovi

Na vrh