• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vrt u malom

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Ekipa ima li tko knjigu "ZELENI KVADRAT" koju je napisala Kornelija Benyovsky Šoštarić ili možda kakvu drugu knjigu na temu vrtlarstva u malom?

Naime ja živim u gradu, ali imam dvorište i već dvije godine pokušavam napraviti vrt. Jedino što mi stvarno uspjeva su jagode, salata (samo kad je puževi nebi pojli prije nas) i oni mini paradajzi. Pokušala sam svašta posaditi, ali...:scratch Prošle godine sam posijala mrkvu i salatu, najveća mrkva u jesen bila je 10 cm, salate sam imala brdo, ali prije nego je uspjela narasti do velićine da mi ju ne bi bilo žao ubrati otišla je u sjeme :( . Papriku sam isto sadila (kupila flance na placu) i bila je ukusna, ali isto sitna. O da, skoro sam zaboravila, od tri posađena, samo je jedan karfiol lijepo narastao. Jednog su pojeli puževi, drugi se valjda nije oplodio ili kaj ja znam... Čak sam posadila i desetak krumpira (jer nikad nisam vidjela kako izgleda ta biljka, i slobodno mi se smijte!) koji su bili baš fini, fini i koje smo pojeli za jedan ručak. :rolfer: posijala sam i grah neki, ali od toga ništa, na dva tri mjesta kukuruz kokičar-ni od toga ništa, žute mahune - pojele neke sitne bubice, paradajz (onaj normalne veličine) napale neke velike bube i sav strunuo jedino bube nisu dirale onaj sitni paradajz i taj je rodiooooo ko blesav posadila sam 5 stabljika tog sitnog paradajza i ubrala skoro 15kg paradajza eno još ga imam u škrinji :D

Ove godine planiram slijedeće:
1.) jagode ću presaditi u teglice i smjestiti na balkon kako bi imala više mjesta za povrće u vrtu.
2.) posijati ću rotkvice, salatu, mrkvu :mad:, grašak i naravno mini paradajze :)

Ima li tko kakav savjet ili knjigu koja bi mi pomogla?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ekipa ima li tko knjigu "ZELENI KVADRAT" koju je napisala Kornelija Benyovsky Šoštarić ili možda kakvu drugu knjigu na temu vrtlarstva u malom?

Naime ja živim u gradu, ali imam dvorište i već dvije godine pokušavam napraviti vrt. Jedino što mi stvarno uspjeva su jagode, salata (samo kad je puževi nebi pojli prije nas) i oni mini paradajzi. Pokušala sam svašta posaditi, ali...:scratch Prošle godine sam posijala mrkvu i salatu, najveća mrkva u jesen bila je 10 cm, salate sam imala brdo, ali prije nego je uspjela narasti do velićine da mi ju ne bi bilo žao ubrati otišla je u sjeme :( . Papriku sam isto sadila (kupila flance na placu) i bila je ukusna, ali isto sitna. O da, skoro sam zaboravila, od tri posađena, samo je jedan karfiol lijepo narastao. Jednog su pojeli puževi, drugi se valjda nije oplodio ili kaj ja znam... Čak sam posadila i desetak krumpira (jer nikad nisam vidjela kako izgleda ta biljka, i slobodno mi se smijte!) koji su bili baš fini, fini i koje smo pojeli za jedan ručak. :rolfer: posijala sam i grah neki, ali od toga ništa, na dva tri mjesta kukuruz kokičar-ni od toga ništa, žute mahune - pojele neke sitne bubice, paradajz (onaj normalne veličine) napale neke velike bube i sav strunuo jedino bube nisu dirale onaj sitni paradajz i taj je rodiooooo ko blesav posadila sam 5 stabljika tog sitnog paradajza i ubrala skoro 15kg paradajza eno još ga imam u škrinji :D

Ove godine planiram slijedeće:
1.) jagode ću presaditi u teglice i smjestiti na balkon kako bi imala više mjesta za povrće u vrtu.
2.) posijati ću rotkvice, salatu, mrkvu :mad:, grašak i naravno mini paradajze :)

Ima li tko kakav savjet ili knjigu koja bi mi pomogla?

Mislim da bi ti to moglo biti od pomoći: http://www.aukcije.hr/item.php?id=1262649
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Posljednje uređivanje:

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Ova Superknjižara ima zanimljivih stvari - HVALA!

http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=39732

ili

http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=17318 - možda malo preopširno, ali jako sadržajno. (Kad čovjek pročita poželi se odselit na selo :lol: )


Registriraš se i napraviš narudžbu preko neta, odeš u Superknjižaru (nasuprot Mimare) i tamo platiš. Po meni najjednostavnije kad si iz Zg.

Puno sreće i veselja u vrtlarenju. :)
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Ekipa ima li tko knjigu "ZELENI KVADRAT" koju je napisala Kornelija Benyovsky Šoštarić ili možda kakvu drugu knjigu na temu vrtlarstva u malom?

Ova Bio vrt se prodaje po knjižarama za 69 kuna, bar sam je ja po toj cijeni nedavno kupio u Profilu.

Valjalo bi pogledati i princip uređenja tzv. šumskog vrta, proguglaj "forest garden". Izgleda vrlo zahvalno za male vrtove i ljude koji nemaju puno vremena. Ja sam nedavno uzeo ovu knjigu: How to make a forest garden. Nema kod nas za kupiti, naručio izvana za nekih 15 EUR. Upravo je čitam po drugi put, jako poučno, po mom mišljenju.

Knjiga gđe Benkovsky mi je isto bila super, ali je više kao slikovnica, puno slika i malo teksta. Svakako, slike su mi dale neke dobre ideje za uređenje, jer većina knjiga obiluje tekstom, a umjesto prave fotografije stave nečiji crtežić stabalca pa ako nemaš već ponešto iskustva može biti teško za shvatiti na što je autor mislio.
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
kad bi bar još netko imao kakvu literaturu u elektroničkom obliku. Nego ako ima ko interesa za literaturu o akvaristici - to bi ja mogla "elektronizirati" :)
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
kad bi bar još netko imao kakvu literaturu u elektroničkom obliku.

Imam ja mnogo, ali mislim da time kršim pravila foruma. Potražiti ću kad dođem doma, pa ti mogu poslati još nešto na PP.
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Imam ja mnogo, ali mislim da time kršim pravila foruma. Potražiti ću kad dođem doma, pa ti mogu poslati još nešto na PP.

to bi bilo baš divno, a imam i e-mail u svojim kontaktima..... :vragek: hvala još jednom :prayer:
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Dragi forumaši!

U mojoj društvenoj grupi (BIO-VRT) od danas možete pronaći i mjesečev sjetveni kalendar koji će biti ažuriran svaki mjesec!
 
Na vrh