• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vtz 2048

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Ima li gdje katalog vtz 2048, idem delat kočnice na svojem, tek sad vidim da ima nekakve diskove (lamele) umjesto klasičnih obruča oko doboša...
i curi mi ulje iz prvog desnog kotača (mosta) pa mi je i to malko nepoznato...:confused:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma samo rasklapa vidjeces sistem . Kočioni diskovi sa makazama.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
se mijenjaju samo diskovi ili ima posla sa čeljustima (makazama)?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Diskove mijenjas a makaze mozes srediti . Rupe od kugli malo ispolirati , kuglice mozes zamijenit ako treba.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
štelanje ventila na motoru D 130...
moral sam na svom vtz-u mijenjati jednu glavu (jednostavno je prdnula i traktor je izgubio snagu), pa sad za svaku sigurnost pošto nemam knjigu od njega, pitam stručnjake ima li i taj motor neki poseban položaj za štelanje ventila (kao mali vladek) ili to može po redu...?

kočnice napravljene, novi diskovi, nove kuglice, nove opruge, sve ispolirano....koči ko auto u pola metra...moram pazit ne ispadnem kroz prvu šajbu...
prvi most dobio novi o ring za devet kuna i sad ulje ne curi...majkicu mu milu...(i tri ure šerafanja dok sam skužio di me hebe)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
регулировки зазоров клапанов

Pa ukucaj i tip motora , nisam se nikada zanimao za tog troklipca.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
danas išao jednog pogledat...370km tamo i nazad...
ako je netko zainteresiran za takav traktor, ovog neg zaobiđe u širokom luku...
slomljen prvi most, izgleda i da traktor pukao na pola (ili se samo odšerafio na onim cijevnim nosačima), počupani šerafi s reduktora, krči dok se šalta, gazda nema pojma što je dekompresor...
nije bila neka cijena, ali to je traktor eventualno za dijelove...
nema šerafa koji nije odšerafljen, gume u raspadu, sve predihtano silikonom...pola dijelova ukradeno s malog vladimirca...
uglavnom, sve skupa jedan veeeliki :poop::poop::poop:
mjesto prodaje: Gornja Rašenica odmah kod Grubišnog Polja

Traktor VTZ 2048A | INDEX OGLASI
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
i kaj je najgore, laže ko pas...živce mi je digo, poslikao je drugi traktor, ili je stavio slike iz nekog prošlog vremena dok je traktor još bio donekle...:mad::mad::mad:
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
rijetko se viđaju ti vtz. ja sam vidil samo jednoga. probaj proučiti tržište i viditi ako nema dijelova smanjiti cijenu i ako imaš skladišni prostor kupiti taj loši vtz.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ako ja nisam proučil tržište vladimirskih traktora, onda nitko nije...
4 mala vladimirca, jedan takav vtz i belarus 52-ka...zasad...pod mojim krovovima... 🤭
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Plastični je bacil ulje na auspuh...vrijeme je za terapiju... ;) pripremio sam medikamente, samo još da odredim termin za operaciju...
IMG_20220401_101837.jpg IMG_20220401_102455.jpg IMG_20220401_101852.jpg
Jedan sklop je iz 2017., a druga dva iz 2019. godine...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Operacija u tijeku, pacijent mrtav... IMG_20220420_131618.jpg zadnja slika prikazuje problem...fućka kad ga vrtim...klip skroz lijevo... IMG_20220420_131635.jpg garave klackalice...a trebale bi bit ovak lijepo bistro masne... IMG_20220420_131640.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh