• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vtz 2048

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
glave skinute, cilindri također...svi...
sutra pranje glava, i posjet majstoru...pa ćemo vidjeti ide li uređenje ovih, ili nove...

koliki bi trebal bit kompresioni prostor na vtz-u...?... :unsure:
ima bakreni podložak ispod cilindra i između cilindra i glave...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
da, ima i jedne i druge podloške, malo sam zbunjen...
taj podložak bi za las povećao kompresioni prostor, ali smatram ga opasnim jer bi tu moglo prvo počet fućkat... :unsure:
staviti ili ne staviti, pitanje je sad...:eek:
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
a gle ako je bilo prije metni ga.ako ne bude valjalo buš raskopal i maknal. ja nemam iskustva sa tim motorom.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
nije bilo dosad to na njemu...ovo je neka novotarija... 🤭
dosad se je pastom upasala glava na cilindar i vozi...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
a velim ti da u originalu nije bilo ničeg...ovo sam iskopal iz kutije sa sklopom, uz cilindar, klip, karike i bolcn...
ne sjeda dobro u šlic na glavi, velika je šansa da se pomakne u stranu...:poop:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
hehe, kad to Savo nije vidio, nemaš kog više ni pitat... 🤭

nego, vezano uza podloške ispod cilindra, jel tko probao staviti više od jednog...da li bi tak povećal kompresioni prostor, i možebitno dodal još koje rusko konjče pod plastičnu haubu?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa tako bi se smanjio kompresioni prostor ako dižeš cilindar i glavu .
Konjići o kojima maštaš se dobijaju spuštanjem glave .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Rus je u hrpi...lijepo me je izškolovao...
IMG_20220601_131217.jpg
Savo, znaš kaj je ovo...vražja ruska novotarija....obratite pozornost na lagano zgužvani dio....mamu im inženjersku.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
:hahah: to ti je specijalna moderna operacija :hahah:


Stvarno nema razloga da tako sažvaće.
Možda jajasta stublina ???
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ne, skroz normalno smo stavili cilindar na klip, i drugog smo stavili, znači, ovaj se okretao normalno...i kad smo trećeg montirali, ovo je zacvikalo...dobro kaj je to onim donjim karikama čistačima, da nismo morali cilindre skroz skidat...i srećom ja imao u svom sport billy ormaru jednu rezerve...
al dve i pol vure smo zato zgubili...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Malo ste bili brzi kod stezanja šelne, a vrh lima zapel u one rupice na klipu koje služe za odvodnju ulja.... i eto ti veselja.
Bitno da ste na vreme skužili (y)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
A ja mislio da se to desilo u radu nakon sklapanja motora 🤭
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Našal sam još jednog bubimira
IMG_20220601_125722.jpg traktor je obilno dimil, i brbljal na punom gasu....dobro da imam u rezervi staru boš pumpu od dvoklipca....sa njezinim regulatorom manje dimi, ali još nisam zadovoljan...kad uhvatim vremena moram provjerit jel boš pumpa u fazi... IMG_20220601_125828.jpg
 
Na vrh