• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vučeni kombajn za kukuruz u zrnu

A

actros

Guest
Re: kombajn za kukuruz u zrnu

ako čovjek prerađuje sip-ove berače to mi je jako interesantno jer sve berem u zrnu a nemam svog kombajna a i netreba mi pošto sam vikend-poljoprivrednik ali ovako nešto bih vrlo rado htio pogledati...ako itko ima kakve informacije neka javi....
 
Č

Čugi

Guest
Re: kombajn za kukuruz u zrnu

ŠANANA IMT 565 kaže:
Bobo, nebi vjerovao, taj stroj bere kukuruzu čistije od bilo kojeg sipa kod mene u selu i okolici, živo čudo!

U to sam se uverio, čovek u susednom selu ima takav berač preko 30 godina i bere savršeno, a tek pre dve godine mu je napravio bunker, vuče ga sa 555 bez problema.

Bobo kaže:
Heh, kad se samo beraca sjetim...

ZMAJ je oduvijek poznat po tome da ga 539 po ravnom vuce kao da je za njega stvoren, ali cim je imalo mokro, ili uzbrdo ima i 560 s njima punu kapu. Najveca mana im je to sto su na vagi i niti najmanje ne pritiscu traktor, nego propadaju do osovine, i onda trazi traktore po selu da ga izvuku...


Bobo, kod 216 je taj problem rešen, spušten je bunker i malo pomeren napred, tako da pritišće traktor, fino ide po blažim nagibima i po mokrom, za brdo ne znam, jer ih nema kod mene.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kombajn za kukuruz u zrnu

Čugi, dal ti imaš onog IMT 590 turbo sa perkinsovim motorom???
 
Č

Čugi

Guest
Re: kombajn za kukuruz u zrnu

Ne, to je jedan momak iz Stare Pazove, bio je kratko na forumu i onda nestao....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kombajn za kukuruz u zrnu

A znam sad , damian se zove, bog zna dal ga je prodo???!, a stvarno gde je taj čovjek!??
 
B

bilogorac

Guest
Evo vam tog ZMAJA!!

aNaNa006.jpg

aNaNa011.jpg

aNaNa032.jpg

aNaNa001-1.jpg

aNaNa002-1.jpg



Ovaj crveni na slici je moj, samo što je prerađen i ima bunker na sebi!

I rotirku!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Šanana a gdje ti je krunjac koji se montira umjesto stola s valjcima
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prije sam gledao takav berač, al su cjene za tako stare strojeve za mene previsoke.....

i šteta što je jedan red.....to ide sporo, dva reda bi već bilo daleko bolje i brže

također neberem puno u zrnu, pa bi i meni takav stroj odgovarao, da barem negdje ima slika kako izgleda krunjač na tom K2 kada se prepravi da bere u zrnu

ja barem pretpostavljam da se radi o velikom "aksijalnom" bubnju i da ima jedno sito ispod i to je to, al volio bi vidjeti slike

taj iz strizivojne je dobar berač u zrnu, ako je u dobrom stanju, ALI ovaj sa njuškal se prodaje najmanje 5 godina i tako stoji vani, sada neznam u kakvom je stanju
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
Ma neda mi se do osjeka a onda ispadne da nije ni uspravnom stanju ! Dali uopce geringhoff proizvodio berače?
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Hmm...jel to ova bila i godina ispod nje?

18cbf8ec77835435c6126af05662a73a.jpg


Ako se dobro sjecam bilo je na njihovoj stranici, a sad nema.

Pogledaj na youtubeu geringhoff history. 1956 se spominje.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
E to je to, nekako sam razmišljao o kojoj se godini radi, pa zato pitam, 56 su oni napravili sistem, i vidi se da su u vrhu, što se tiče vršidbe kukuruza. :icon_pidu:
 

matija47

Novi član
Tu od
21 Ožu 2012
Poruka
9
ovakav vučeni kombajn sam ja imo isto geringoff 56 godište i super je radio nije bilo kalanja zrna
 
Na vrh