• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vučeni kombajni za berbu kukuruza u klipu

  • Temu pokrenuo Čugi
  • Datum prvog posta
R

Ratarko

Guest
flamethrower.gif
konj.gif


Dobri smajliji
thankyou2.gif
 
B

branko

Guest
evo i mojih favorita

Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Pa za koji klinac mi ne kazete da ubacim novih smajlija?!?

Da sam znao da zelite mogao sam i prije ubaciti, da se ne morate mrdati s kodovima imageshacka, nego samo sa dvotockama i zagradama pisete, ili u jos laksem slucaju, klikanjem na smajli koji zelite staviti u tekst...


Bit ce najkasnije sutra navacer napravljeno, jer sad imam jos slika za postaviti na forum, a mozda bude i veceras ;)

Pozdrav!
 
R

Rajtek

Guest
Re: Vučeni kombajni za berbu kukuruza u klipu

Jel znate di bi bilo za nabavit djelova za zmajov berač Zmaj 214, isti kakav je i čugijev kojeg takođe tjera 539. Taj kombajn i traktor je tata upio 1989. zaradio ih u jednoj sezoni uslužnim branjem kuruze i prodanom kuruzom. Sječam se kad je tata znao doč doma nakon što bi prodo kojih 7 t kuruze u klipu. U ono vrijeme još je bila juga, dinari, sječam se da je znao donest punu plastičnu vrečicu love, onih rudara. Uglavnom ova dva brata srbina, zmaj i 539 rade zajedno ko singerica i svake godine su pobrali oko 10 ha moje kuruze i isto tolko uslužno. Prošlu subotu ošo sam u polje ubrat malo friške kuruze za doma. Imam zasijano 1 jutro Pioneer R92, grupa 200, nisam nabro ni pola bunkera kad ono kombaj više ne okreče, mislim okreče kardan, al cijeli ulaz ne radi, sišo dole i vidi čuda. Pogonska osovina koja ide s getribe prema lameli, vrti se, al na onome djelu do lamele ne, otišli kroneri na osovini, valjda, nisam još rastavil, išo na svadbu, a prek tjedna nisam imo vremena. Budem ovaj vikend rastavil da vidi šta je točno ošlo. Sad me zanima jel ima tu kod nas u hr za kupit djelova za zmaj i di?????
Molim za pomoč. Hvala unaprijed.
 
Z

zrine892

Guest
Re: Vučeni kombajni za berbu kukuruza u klipu

ja sam imao zmaja 223 dvoredni....90 god...nikad vise beraca...to su nekad bila vremena kad se brao kukurz a sada se vise isplati vršiti pa u šušaru.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Re: Vučeni kombajni za berbu kukuruza u klipu

zrine892 kaže:
ja sam imao zmaja 223 dvoredni....90 god...nikad vise beraca...to su nekad bila vremena kad se brao kukurz a sada se vise isplati vršiti pa u šušaru.....
Ovo baš ne razumijem :scratch
Prije 10-tak godina cijena goriva je bila pola od današnje, a cijena kukuruza se nije značajnije mijenjala. Zakaj se sad isplati sušiti (sa skupim gorivom), a nekad se isplatilo brati u klipu? :?:
 
S

sapat

Guest
Re: Vuèeni kombajni za berbu kukuruza u klipu

netreba ga ni sušiti... sada su takvi hibridi kukuruza, koji se vrše sa malo vlage pa ih nema potrebe ni sušiti... meni zna kukuruz stajati u prikolici do 1-2mjeseca i ništa mu ne bude, a kukuruz koji istresam u halu stoji bez problema i dulje... ali kada se vrši nesmije biti vlažniji od 19-20% Tako da mislim da se više ne isplati brati kukuruz u klipu...
 
Z

zrine892

Guest
Re: Vučeni kombajni za berbu kukuruza u klipu

ZJ kaže:
zrine892 kaže:
ja sam imao zmaja 223 dvoredni....90 god...nikad vise beraca...to su nekad bila vremena kad se brao kukurz a sada se vise isplati vršiti pa u šušaru.....
Ovo baš ne razumijem :scratch
Prije 10-tak godina cijena goriva je bila pola od današnje, a cijena kukuruza se nije značajnije mijenjala. Zakaj se sad isplati sušiti (sa skupim gorivom), a nekad se isplatilo brati u klipu? :?:

recimo za neke ljude koji sami rade...recimo ako jedan covjek ima 10 krava ili 10 krmača...ja to kazem primjerice kao posla...kad imas u klipu kukuruza onda trebas neko odredeno vrijeme da orunis kukuruz,pa prebacis u neki spremnik orunjeni kukuruz pa onda meljes i tako..a ovako ovrseni kukuruz predas u silos dogovoris se s njima koliko sta kako kome...lijepo zakvacis prikolicu i odvuces si doma i samo nameljes..tako sam ja mislio..ako me kuzis..... :roll: :scratch :shock:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Vuèeni kombajni za berbu kukuruza u klipu

upravo tako moj ujak vec nekoliko godina radi
 
M

mladen

Guest
Re: Vuèeni kombajni za berbu kukuruza u klipu

ja imam jos zmaj 223 91g koji radi neprikoslovenoza 12sati posla 6h i to nije parcela u komadu vec su to prcele od 0,5pa do 1h kada radim usluge a kad sebi upadnem u komad od 7h nemam sta radit 12sati a RUJO i zmajcek vocu imal jos. u mom kraju pretezno beru u klipu e vec od prosle godine odkako sam kupio fahra polako prelase na zrno jer vide da je lakse ;) samo su za mene ubistvo te male parcele :madmana:
 
Z

zrine892

Guest
Re: Vuèeni kombajni za berbu kukuruza u klipu

ispricavam se ljudi sto moram reči ali ja mislim da su berači stara vremena...za to je vrijeme prošlo...previše je zajebancije sa branjem kukuruza,dizanje,pa u čardak,pa runjene...i tako dalje...da u detalje ne idem...jednostavnije je ovršiti u zrnu...odvesti u silos dogovoris se s njima....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jednostavnije je, ali i košta ako nemaš svoj kombajn!

Ovak lijepo zakapčiš berača na svoj traktor, podmažeš, natočiš i vozi!!!

Ja imam zmaja 2KM, 2 reda i poberem duplo više od bilo kojeg sipovog na dan, naravno ako se ništ ne strga.
 
M

mladen

Guest
Re: Vuèeni kombajni za berbu kukuruza u klipu

zrine892 kaže:
ispricavam se ljudi sto moram reči ali ja mislim da su berači stara vremena...za to je vrijeme prošlo...previše je zajebancije sa branjem kukuruza,dizanje,pa u čardak,pa runjene...i tako dalje...da u detalje ne idem...jednostavnije je ovršiti u zrnu...odvesti u silos dogovoris se s njima....
sve je to u redu al kad covjek nema gdje uskladistit osuseno zrno onda je problem :roll: pa je primoran daga stavi cardak :?
 
Z

zrine892

Guest
Re: Vuèeni kombajni za berbu kukuruza u klipu

mladen kaže:
zrine892 kaže:
ispricavam se ljudi sto moram reči ali ja mislim da su berači stara vremena...za to je vrijeme prošlo...previše je zajebancije sa branjem kukuruza,dizanje,pa u čardak,pa runjene...i tako dalje...da u detalje ne idem...jednostavnije je ovršiti u zrnu...odvesti u silos dogovoris se s njima....
sve je to u redu al kad covjek nema gdje uskladistit osuseno zrno onda je problem :roll: pa je primoran daga stavi cardak :?
pa zar nije lakse imati mali silos od nekih 15 tona koje ces napraviti od lima ili sta ti ja znam?ja mislim da je to lakse nego praviti čardaka... :scratch
 
Z

zrine892

Guest
a bas i nije tako...sada u ovo doba ili razdoblje godine...covjek ima potrebu ili ga"politika"tjera da zaradi sve više novaca to jest da želi sve više i više...koliko god može dati od sebe...s tim sam htio reči da je lakše ovršiti i spremiti u silos..kuzis...ako nema silosa..sigurno je lakše zakvačiti prikolicu i dovesti doma osušenog kukuruza i namelje i ima hranu unaprijed"mjesec dana"...sad je tako doba da i jedva nađeš ljudi koji če ti pomoči kukuruza diči u čardak...ako ti mozes skupiti 15-tak ljudi da ti pomognu kukuruza diči onda druga priča...i tako pričam za runjenje kukuruza...tu opet treba ekipa koja ce ti pomoći...neces valjda za 12 bikova i 5 krava runiti svaki dan i pripremiti za sutra...ja to pričam primjer...a koliko smo mi takve sreče da nemozes ni u jednom danu u jednom mjesecu nači slobodan dan da oruniš za dva-tri sata kukuruza....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina, pono je lakše spremiti suh kukuruz u silos i kasnije ga trošiti.
Mi isto nameljemo oko 5 ha sirovog zrna u okrugle jame (silose), ali svejedno kod se još uvijek dosta prakticira berba kukuruza u klipu i to kod onih koji hrane stoku, a oni koji prodaju sve ti naravno kombajniraju sve u zrno, pa u sušaru, a kasnije voze u silose.

Razumijem ja tebe u potpunosti kad i sam ponekad više kombajniram pa stavim na tavan, nego berem u klipu.
A i po okolici znam u sezoni voziti zrno u sušare ili direkt u silos.
Moj 565+zmajevka 6t+tehnostrojka 4t i udri po gasu!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Evo kod nas jos nije toliko zastupoljeno branje kukuruza u zrnu jer nema niko tako puno kukuruza. svi beru u klipu.Ja imam Sipov Tornado 40,spor da ali za vlastite potrebe dobar :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh