• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vučeni kombajni za berbu kukuruza u klipu

  • Temu pokrenuo Čugi
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za vlastite potrebe je jednoredni i li dvoredni berač sasvim dovoljan.
 
B

Bubu

Guest
Ja imam berac Zmaj 222 u kombinaciji sa 577. Ucinak je oko 4 tone obranog klipa / sat sa potrosnjom od 5l na tih sat vremena. Uglavnom sve stavljam u cardak i posle krunim i krupim za stoku-sada imam kruparu koja melje i sapurike pa se potrosnja kukuruza smanjila 10-15 % s' tim da jos ima vise celuloze u smesi od sapurike. Inace, moj cale i drugar su sami istovarili lopatama oko 12 vagona klipa u cardak. To sto ostane ljustika na klipum uopste mu ne smeta! :D Ja sam, naravno, brao... :D
 
Č

Čugi

Guest
Berko

Kompletan proizvod iz Srbije, relativno mlad, ali budućnost mu obećava posle gašenja Zmaj-a. Kažu da je u suštini kombinacija Zmaj-a i Sip-a, i da su otklonjeni svi njihovi nedostatci i urađena nova rešenja. Jedan momak ga je kod mene kupio prošle sezone, dvoredni, i prezadovoljan je sa njim, a do sada je imao Zmaj 224.
Cene, koliko se sećam sa sajma su oko 7000eura za jednoredni i oko 12000eura za dvoredni, a zašto ih nisam slikao nemam pojma...

Evo šta kaže sam proizvođač-
"Berači kukuruza „Berko”, su novo i originalno tehničko-tehnološko rešenje koje je nastalo saradnjom stručnjaka preduzeća, profesora Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu i samih korisnika, čije su sugestije i bile presudne u formiranju ovog proizvoda.
Primenjena rešenja kod ovih tipova berača, nastala su kao plod sveobuhvatne analize prednosti i mana dosada poznatih tehnologija i idejnih rešenja. Tako su kod berača kukuruza „Berko”, eliminisani svi oni nedostatci i manjkavosti, koji su se u praksi uočili kod ovakvih tipova mašina. Posebnu vrednost predstavljaju standardni elementi i izrađeni delovi, berača kukuruza ovog tipa, koji su se tokom vremena pokazali kao veoma dobri, a izrađeni su po visokim tehnološkim kriterijumima i time pružaju korisnicima ovog proizvoda pouzdanost i sigurnost u radu."


Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
RAZGOVARAO SAM SA NJIMA NA SAJMU I KAZU DA VISE NE PRAVE SAMOHODNE JAR IH MNOGO KOSTA I NEMAJU KOME DA PRODAJU ZA TE PARE A VUCENI IDU SAMO TAKO I ZNAM DA RADE PERFEKTNO
 
B

Bobo

Guest
Samohodni uopce nije okretan u njivi. posto skrece naprijed...

Bolje bi rjesenje bilo da skrece iza i da lakse moze uci u novi red, a ovako mu treba velika uvratina

Cuo sam i ja za njih prije pola godine sigurno, ali sam potpuno zaboravio na njih...

Cijena od 7000€nije pretjerana za jednoredno berac, i jos kad se dobije povrat poreza, pun pogodak...
 
M

mladi gazda

Guest
Mojkomentar na ove berače prvo slažem se sa bobom da ovaj samohodni nije okretan da boli glava... drugo jednoredni i nekako mi izgleda jadno i slabo bar iz mog stajališta i pogleda drugo dvoredni isto tako slabo na njem ima mase jačine u metalu jer ja imam zmaja 222 kojeg sam evo prije nekoliko dana kupio kolega ima isti takav a razvuko ga je šasiju sa rakovicom 65 a bome na mom i njegovom zmaju ima se za čeg uvatit šasija sama po sebi je jaka ali očito nedovoljno e da a ja cu svog da vučem sa torpedom 7506 pa kako mi Bog dragi da inače i moj je razvučen na istom mjestu dije i svog lega ravuko.... da nebi ispalo da sam ja životinja a kolega kad sam kupovao berač birao sam isključivo zmaja jer sip nema sta da traži više kod mene u dvorištu(bilo koji model) imao sam velik izbor i vidio sam svašta od toga da su svi ama baš svi koje sam vidio svi i jedan imali šasiju razvučenu i ponovno varenu i da koš svima pa tak i mom je varen inače kažu stari kombajneri to je mana klip izleti kroz šasiju na bunkeru i ode sve u vražju meter aparat i vareneje e tako i ovi BERKO isto imaju klip na sredini vjerujem da će se to i njima desit........ hvala na razumijevanju inače ovo je moje mišljenje i moj pogled na berače...... al zmaj je zmaj i to sam jedan unikat...........

...........................................................mladi gazda................................................................
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
mi radimo sa 2-rednim od đure đakoviča, što su praviti. fino bere....2 jutra za 2-3 sata oberemo...
 
C

Cvarak

Guest
pozdrav svima, neko vrijeme sam vas citao kao gost a sad je doslo vrijeme da se pridruzim forumu. Za početak imam jedan problem, trenutno zelim nabaviti jednoredni berac al neznam bas previse o njima pa me zanima par stvari.
1. razlika izmedju sip tornado 35 i eko 35/3500??
2.koji je stariji model od njih dvoje?
3.da li se kod tih beraca moze podici "strijela" ili je ona fiksna?
4.i po mogucnosti da li netko ima mozda za prodaju??

brati cu sa dupljakom univerzalom i to po brdskom terenu.
 

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
Tornanado ima veći bunker od eko 35 i noviji je,ja mislim da se kod ni jednog od njih dvojice ne može podići strijela.
Na prodaju je bio jedan u mome kraju, ali trebao bih pogledati... :scratch
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Cvarak kaže:
pozdrav svima, neko vrijeme sam vas citao kao gost a sad je doslo vrijeme da se pridruzim forumu. Za početak imam jedan problem, trenutno zelim nabaviti jednoredni berac al neznam bas previse o njima pa me zanima par stvari.
1. razlika izmedju sip tornado 35 i eko 35/3500??
2.koji je stariji model od njih dvoje?
3.da li se kod tih beraca moze podici "strijela" ili je ona fiksna?
4.i po mogucnosti da li netko ima mozda za prodaju??

brati cu sa dupljakom univerzalom i to po brdskom terenu.
pozdrav čvarak,neznam što ti je to strijela nadam se da misliš heder, ja imam tornado 40 i mislim da je najbolji od sipa ,heder se spušta i diže ovisi o visini klipa čak možeš brati i u suprotnom smjeru povaljen red ali to to ove godine ne preporučam jer je stabljika jako visoka pa ti ulazi u unutrašnjost stroja ,na eko 35 heder je fiksan te ako ti je stabljika mala i klip nisko nemože ga ubrat već ga freza uništi.i za brdski teren ti je bolji tornado jer ima širu osovinu tj. razmak između kotača.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Interesuje me posto se krecu Zmajevi dvoredni beraci i sa koliko KS treba traktor za takav berac?
 
Č

Čugi

Guest
Kod mene od 3-7000 eura, zavisno od modela, godina i stanja, a za dvoredni berač traktor ispod 60ks, nema tu šta da traži.
 
K

Krešo

Guest
bhorv kaže:
Cvarak kaže:
pozdrav svima, neko vrijeme sam vas citao kao gost a sad je doslo vrijeme da se pridruzim forumu. Za početak imam jedan problem, trenutno zelim nabaviti jednoredni berac al neznam bas previse o njima pa me zanima par stvari.
1. razlika izmedju sip tornado 35 i eko 35/3500??
2.koji je stariji model od njih dvoje?
3.da li se kod tih beraca moze podici "strijela" ili je ona fiksna?
4.i po mogucnosti da li netko ima mozda za prodaju??

brati cu sa dupljakom univerzalom i to po brdskom terenu.
pozdrav čvarak,neznam što ti je to strijela nadam se da misliš heder, ja imam tornado 40 i mislim da je najbolji od sipa ,heder se spušta i diže ovisi o visini klipa čak možeš brati i u suprotnom smjeru povaljen red ali to to ove godine ne preporučam jer je stabljika jako visoka pa ti ulazi u unutrašnjost stroja ,na eko 35 heder je fiksan te ako ti je stabljika mala i klip nisko nemože ga ubrat već ga freza uništi.i za brdski teren ti je bolji tornado jer ima širu osovinu tj. razmak između kotača.


i ja imam sip tornado 40 i slažem se s tobom
 
A

Alen

Guest
A koliko vrijedi eko 3500? Imam volju nabaviti si jednoga... Malo u zaradu a malo sebi....
 
Č

Čugi

Guest
Dobri, kombinacija Zmaj-a i Sip-a, uz poboljšanja i otklonjene sve nedostatke ova dva.
 

Marin4712

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
56
Posljednje uređivanje:
Na vrh