• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

yanmar F7

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Baš sam razgovarao sa mehaničarom pa smo se dogovorili , da razkopa traktor i pogleda dali ima neki kvar.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
To ti je što sam ti rekao. Nije greška nego je takav mjenjač. Ja sam iskrivio viljuške radi toga što sam na silu išao izbacit iz brzine.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Prednji pogon nije uključen stalno a uključiva se tek kad nogom stisneš polugu ispod sjedala.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Naivac nisi baš u pravu.
Prednji pogon se sam pali po potrebi (tako sam ja stekal dojam), a kada se povuče ona ručica na podu prema gore, lijevo od špere se nalazi, onda je upaljen stalno, ali samo u sporim brzinama.
Ovo za mjenjač je normalna pojava kad je traktor u brdu i staneš bez kočnice da traktor sam "zakoči", onda ga treba lagano sa kočnicom i puštanjem kvačila rasteretit da se može u jednom trenutku izbacit iz brzine.
 
Posljednje uređivanje:

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Mehaničar je razstavio traktor i u djelu ispret sklopke pukao je ležaj ,koji se vrti samo u jednu stranu a u drugu stranu blokira CAM CLUTCH B 205 H TSUBAKI-EMERSON . Još su dva ležaja loša 6304NSL i 6204. Semering i ova dva ležaja mislim da neče biti problem dobit a onaj b205 moram još pitati.
Moj traktor ima stalni pogon na sva četri točka. 20230201_215235.jpg
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Danas sam se razpitao za ležaje . Za CAM CLUTCH B 205 H TSUBAKI-EMERSON sam dobio pred račun 232€. Kasnije sam našao na ebayu iz Amerike za 95€ .Ostale ležaje i semering ču dobit u Tehimpexu.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Posljednje uređivanje:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Nemoj žalit platit ležaj, kupi najbolji. Japanski nachi ili skf. Ja sam to deklo polomio jer je ostalo bez ulja pa se sve razletilo. Inače u ide ATF kolko znam, obavezno i semeringe promjeni. Neka ti provjeri stanje druk ležaja, sve mjenjaj kad je rastavljeno
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Taj ležaj drži traktor uz brijeg kad se pritisne kvačilo?..bez kočnica
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Hmmm, ne vjerujem ali možda je. To je u prednjem diferencijalu i na toj osovini ima malih zupčanika. Imam neke slike negdje na pc. Mislim da imam negdje i pdf manual od traktora, f5,f6,f7 i f7d sa elektro shemama i kompletna mehanika
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Nemoj žalit platit ležaj, kupi najbolji. Japanski nachi ili skf. Ja sam to deklo polomio jer je ostalo bez ulja pa se sve razletilo. Inače u ide ATF kolko znam, obavezno i semeringe promjeni. Neka ti provjeri stanje druk ležaja, sve mjenjaj kad je rastavljeno
Druk ležaj to misliš potisni ležaj za sklopku?

Tražim još potisni ležaj za sklopku 194990-42710 mislim da je i oznaka CH14769. Ima na ebaju iz USA ali su troškovi dostave skupi. Prošle godine sam ugodno u grčkoj poručio armaturnu ploču ,pa sam jih sad kontaktiro ako imaju da mi pošalju. Moram još kod lokalnog prodavaoca pitati dali može ,da mi nabavi.
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Damas sam razgovarao sa mehaničarom i kaže ,da ne trebam kupovat potisni ležaj.
Naivac hvala za link. Možda če koristiti kasnije.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Mađar mi je skroz fer i korektan čovjek za razliku od nekih naših. Uzimao sam set filtera i u pola jeftinije mi dođe kod njega uzeti nego u hr, također noževe itd
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Traktor je sređen. Izgleda , da je bila greška puknuto ohišje ležaja CAM CLUTCH B 205 H TSUBAKI-EMERSON. Koliko sam ga testirao kod mehaničara prilikom nalaganja u kombi, sad kat stisnem kuplungo uz brdo moram stisnuti kočnicu inače traktor ide u nazad. To su prvi dojmovi, moram još da ga obteretim pa da vidim posle kako radi. Mehaničar mi zamenio i dva ležaja i jedan semering.
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Generational Sales ebay USA 95€ +4€ troškova za postupak carinjenja. Morao sam još dati na popravku kardan iz motora do menjača 120€ + oko 40€ostali ležajevi ,semering i O ringi.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Za kolko je došao iz usa? Meni se jednom dogodilo da su blokirale viljuške i onda sam ih na silu iskrivio i od tada slabo ubaciva u brzine. U redu on pribaci ali treba znat šaltati. Čini mi se da dokle ja to ne rastavim nema tu sreće. Majstori su jako površni kod rada da ja pošizim a kad uzimaju pare onda su hladni ko špricer. Jbt pa odradi ono što ti kažem. Reko mu da izmjeni sve ležaje u mjenjaču on kaže dobri su. Totalni debil, ja plaćam i ima da izmjeniš. Pa ne ću traktor rastavljat za pola godine radi nekog glupog ležaja. Nema druge nego sam i gotovo. Nema stvari koju mi nisu usput srušili prilikom rastavljanja, od auta, kuće itd. Poslje hajde i popravljaj za njima
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30

Invoice Details​

Item No.DescriptionQuantityNet Unit PriceNet AmountPostageDiscountsSubtotalRateVAT AmountGross Amount
155076474607Tsubakimoto Emerson Cam Clutch Bearing B-2051US $59.99US $59.99US $23.00US $0.00US $82.9922.0%US $18.26US $101.25

Net AmountUS $59.99
PostageUS $23.00
VATUS $18.26
Total AmountUS $101.25
 

Najnoviji postovi

Na vrh