• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,579
Trkeljaš bez veze!:mad:
Čovjeku je stao kombanj u polju jer mu je pukao jedan vijak. Vijak je colovske mjere i tu je nastao problem.
Ne može naći/kupiti debljinu vijka u inčima, a niti korak navoja isto u inčima!
Obilazio je poznate tokare ili nisu bili doma te subote ili .... uglavnom je došao na koncu k meni.
Nisam tokar iako imam tokarski (kao i još neki :hahah:).
Obišao sam jednog tokara tražeći nareznicu, ali nije imao takvu i onda: ajd potraži papire u kojem položaju mora biti koja ručica na tokarskom za taj posmak.
Trajalo je oho vremena za taj jebeni colovski vijak! Pa ti kupi takav stroj!:unsure:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,214
Da, točno, ali...

Ovi Yanmari, Kubote, Shibaure i Isekiji su tzv. grey market traktori. Znači da se nisu prodavali generalno na ovom tržištu, već uglavnom u Japanu i Aziji, tak da gotovo i nema dijelov au Europi.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,690
Pa zato takve traktore na kupuje nitko tko ima neodgodiv posao... Kroz tjedan dana se svaki dio riješi...

To su po meni hoby traktori. Ali puno bolji od ičega što je Europa ikad napravila za tu primjenu..
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Apsolutno se slažem da su ti japanci čudo minijature i da u kvalitetu ne sumnjam.
To što piše ZJ je i mene odbilo zato sam nabavio TVa. Europski distributeri tih marki nemaju zakonsku obavezu
isporučiti niti jedan dio za taj traktor. Za same motore i potrošnu robu možda nije problem, ali za ostalo ne pitaj.
Zapravo me najviše odbilo, koliko sam imao prilike čuti, da čak i uvoznici tih traktora iz Japana uvjetuju da taktor
mora biti kod njih kupljen da bi uopće probali potražiti rezervni dio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh