• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zagorski puran

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Moguce da je do srota, ali moji cim se izlegnu dobiju smjesu za purice i dosta im dugo treba da krenu,ali kad krenu....jedu ko mecava...prva tura koja mi se izlegla tek sad mi lijepo napreduje, s tim da svaki put kad imam koje kokosje jaje viska skuham na tvrdo i naribam na trenicu...to im je kao desert...
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
ja sam kupio prije 3 tjedna puriće koji su bili kao 4 tjedna stari ali vjerujem da nisu
mislim da su bili mlađi i jako slabo su mi jeli i pili do prije 5-6 dana sad su krenuli jesti
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
kupio sam ih po 30kn gospođa ih je cijenila 45 jer su kao mjesec dana bili stari
ujutro oko 8 ja sam došao oko pola 12 drugi put malo se pocjenkao i dala mi je svih 7 komada po 30kn ali sad su super jedu jako dobro i napreduju imaju još pokoju pahulju na glavi ali mislim da če uskoro van na travu jer znajući koliko su osjetljive nisam ih puštao van jer nas preko dana nema doma na poslu smo.
Još ih držim na čistoj smjesi
 

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Pa povoljno si i prosao.....ja sam svoje od 10 dana prodavala po 25-30 kn ovisno o kolicini...
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Pozdrav,dal je imo tko probleme sa purama da ima krila vise prema dolje i da su nekakve mlitave?
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Vani su do 11 negdje onda ih pustim u jednu prostoriju di je hladnije,svi super jedino taj jedan takav.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Probaj vidjeti da nema proljev. Ako ima onda ti bum natipkal kak sam ja jednu puricu spasil.
 

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
I moji purici su mlitavi,nemaju proljev, ali u tri dana vec mi je pet komada krepalo...sad im rashladjujem prostoriju u kojoj se nalaze pa cu vidjeti....vjerujem da je od vrucine...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nije nikakva zafrkancija - Na komadiće natrgaj Čokolade za kuhanje i šopaj ju ! Komadići nek budu tak veliki da može progutati. Tak, oko dvije kockice natrgaj.
Ja sam uspio.
 

mago

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
26
Pozdrav
Da li netko sa foruma ima iskustva i može reći da li je sa puranom s obzirom na ponašanje sve uredu ili nije.
Naime do prije jedno 7 dana puran se stalno glasao i vidio sam ga samo kako se kreće.
A sada zadnjih 7 dana, više se uopće ne glasa i najčešće spava na nogama kako bi ja rekao ili sa glavom ispod krila ili bez ali uglavnom spava.
Puran ima godinu dana.
A pura se ponaša uvijek isto nije promijenila ponašanje
Hvala
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Prvo ga pregledaj da ga nisu napale tekuti, isto provjeri tam gdje spava dal ih ima jer one izlaze po noći i sišu im krv. Drugo vidi dal ti ima priljev ili krvavu stolicu , možda je nešto pojeo što ne smije. Pazi da ti nije pojeo možda gdje otrova za miševe ili kakvu špricanu travu ili sl. Isto ak ti je pokunjen , a pura nije, možda ga je neko lupio ili je pao sa visokog nezgodno , ili ak si ga lovio pa si ga nezgodno stisnuo. Vidi dal ima kakve ozljede ili otvorene rane . Ako ne nazovi veterinara.
 

mago

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
26
Prvo ga pregledaj da ga nisu napale tekuti, isto provjeri tam gdje spava dal ih ima jer one izlaze po noći i sišu im krv. Drugo vidi dal ti ima priljev ili krvavu stolicu , možda je nešto pojeo što ne smije. Pazi da ti nije pojeo možda gdje otrova za miševe ili kakvu špricanu travu ili sl. Isto ak ti je pokunjen , a pura nije, možda ga je neko lupio ili je pao sa visokog nezgodno , ili ak si ga lovio pa si ga nezgodno stisnuo. Vidi dal ima kakve ozljede ili otvorene rane . Ako ne nazovi veterinara.

Mogu pogledat za tekuti. to traje već nekoliko dana. Nije sam i pora i on i pilići i kokoši sve je skupa i ostali su normalni. isto jedu.
Danas sam vidio da ima proljev. Šta mu mogu dati za proljev?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kao prvo ga odvoji u neku prostoriju da bude izoliran da mu druge životinje ne smetaju i da on ne zarazi druge. Makni mu svu zelenu hranu kao i kruh . Ak nemaš gotovu hranu za puriće davaj mu sami šrot. Ne znam dal imaš nešto kao geomicin , ak imaš daj u vodu al jaču dozu nek kaj piše. Ja bi tako napravil al se ipak savjetuj sa veterinarom ili u poljoapoteki. Važno da nekaj jede i pije da ti ne dehidrira.
 

Najnoviji postovi

Na vrh