• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zagorski puran

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
probaj im dati u hranu malo onog za koke nesilice.......najbolje zamješati sa šrotom
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozdrav ljudi !!
Trebam brzu pomoc !!
Purici su se izlegli ispod pure. Ne znam koliko ih ima, alí dva su uginula. E sad... da li su sami od sebe, ili ih je majka pura pogazila i zadusila - samo Bog zna !! Sto da radim ?? Da li ih ostaviti s njom, ili maknuti u kutiju ??
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
E ljudi moji... Dok ovo netko pročita moji purići budu več na blagdanskom stolu ....
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
E ljudi moji... Dok ovo netko pročita moji purići budu več na blagdanskom stolu ....

Ja nemam iskustva tako da ne mogu reći iz iskustva, ali zbog ovih promjena vremena i osjetljivosti purića dok ne pobobaju se po glavama, ja bi ih odvojila.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako nekome treba, imam malih purića za prodati, možete me kontaktirati preko privatne poruke.......

nemam ih više gdje držati, pa moram dio rješiti........
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja ne znam kak bi funkcionirale te dvije grupacije zajedno, al sam misljenja da je bolje drzati ih odvojeno !
Moje su odvojene i vani na otvorenom i zasebne prostorije imaju unutar svojih ogradjenih prostora. Mislim da je bolje da ih odvojis ako imas mogucnosti !
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Pozdrav ljudi !!
Trebam brzu pomoc !!
Purici su se izlegli ispod pure. Ne znam koliko ih ima, alí dva su uginula. E sad... da li su sami od sebe, ili ih je majka pura pogazila i zadusila - samo Bog zna !! Sto da radim ?? Da li ih ostaviti s njom, ili maknuti u kutiju ??

Novi sam ovdje tak da kad si to pisao nisam jos bio registriran, ali ti mogu pomoći za ubuduće. Ako je pura pitoma, smirena onda možeš ostaviti ih kod nje. Ali samo na kratko ( znači max tjedan dana, jer purići kad se izlegnu ne znaju sami jesti, već ih trebas ti naučit. Pa je bolje da taj posao pura obavi :(happy): :(happy): .)
Inače bolje ti ih je stavit u kutiju pod žarulju.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozz SonnYYY
Vec su ti purici veliki .... Za dva tjedna ifu na obradu ! Ostavil sam ih sa mamom purom par dana svega i onda ih odovjil ! Sve je proslo u najbolljem redu !! u svakom slucaju, hvala na javljanju i pomoci !!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moje purice počele nesti jaja. Nekeko ranije no inače ...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Može li ljepše započeti dan nego kad te dočeka ovakva slika !?
Prekrasni su
 

Prilozi

  • DSC00403.jpg
    DSC00403.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 155
  • DSC00404.jpg
    DSC00404.jpg
    59.3 KB · Pregleda: 144
  • DSC00405.jpg
    DSC00405.jpg
    42.1 KB · Pregleda: 136

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Imam i ja ove godine zagorske pure, prosle godine sam si othranila maticno jato. Bilo je cetiri purice i puran, ali zasad mi je ostalo samo tri pure,lisica se posluzila doruckom.Nisam im dala da nasjednu nego stalno kupim jaja i u prosijeku svakih 10-12 dana stavljam turu u inkubator..do sad mi se poleglo nekih 60 purica i jos 50 jaja mi je u inkubatoru.sad me zanima koliko dugo traje tov zagorskih pura,prije sam hranila pazinske ali ne i zagorske..zanima me sad ove ture sto mi ihlaze iz inkubatora da li ce se stici othraniti do Bozica..
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
nisam neki stručnjak ali smatram da se do božića moraju ugojit za klanje
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
moje su purice mjesec dana sad stare kupio na placu
jedu smjesu za puriće ali mi nekak sporo napreduju
moguće da kod bakice nisu jele smjesu nego samo šrot pa da zato sad sporo napreduju
 

Najnoviji postovi

Na vrh