• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zakon o OPG-u

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Program ruralnog razvoja

Da mogu ti pitat nešto u narodne novine zaboravio sam .
Neki upisnik je to onda to objave u narodnim novinama

Pitaj najbolje u agenciji nama su radili neki papir
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Re: Program ruralnog razvoja

Cuo sam da ce agencija od 1.6 zvati sve redom da se dodu izjasniti u vezi opg,jer trenutno se predaje za poticaj,pa ce na osnovu toga so vidjeti vrijednost opg.zKako vidim i vrijednost krmace je so bio prosle godine oko 7000kn,a sad je 1000i nesto.Da li znate na koji broj agencije se moze zvati.Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Program ruralnog razvoja

Pitaj svoju ja sam u Karlovac isao direkt u agenciju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Re: Program ruralnog razvoja

koliko sam shvatio doprinose trebaju sada plaćati i OPG-ovi koji su otvoreni prije 2010g

ali ima i još jedna bitna promjena , strani državljani koji su nastanjeni u EU mogu imati svoj OPG na teritoriju RH, što do sada nije bio slučaj
do sad su nas hebali izvana a sad će i iznutra
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Re: Program ruralnog razvoja

A koje u radnom odnosu i nije u sustavu pdv-a dal oni trebaju plaćat?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Re: Program ruralnog razvoja

pa piše da plaćaju svi kojima je to jedina i glavna djelatnost...bez obzira na onih 3000 ojra...kolko sam ja skužil...
jedino kaj oni do 3000 eura mogu birat oćel u upisnik OPG-ova il samo u upisnik poljoprivrednih proizvođača...i to se radi o onima kojima poljoprivreda i ostalo vezano na to nije JEDINA i GLAVNA djelatnost.

...dakle, ako radite ili ste osigurani po nekoj drugoj osnovi možete imat i taj mali opg koji se neće vodit kao opg nego kao poljoprivredni proizvođač i nema na to doprinosa...sve ostalo je nahebalo...
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Re: Program ruralnog razvoja

A koje u radnom odnosu i nije u sustavu pdv-a dal oni trebaju plaćat?

Ako si u radnom odnosu i imaš OPG a prijavljen si u sustav poreza na dohodak(RPO) plačaš doprinose i porez kao i do sada po stopi ovisno koliko si u plusu (prihod minus rashod) .Jesi ili nisi u sustavu PDV-a nema veze sa time.To je kod mene slučaj pa slobodno pitaj što te zanima.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Evo mozemo ovdje o novom zakonu opg. Mene zanima.da li ce placanje mirovinskog i zdravstvenog biti razlicto ili isto za one koji nisu u rpo niti u sustavu pdv-a??
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Re: Program ruralnog razvoja

koliko sam shvatio doprinose trebaju sada plaćati i OPG-ovi koji su otvoreni prije 2010g

ali ima i još jedna bitna promjena , strani državljani koji su nastanjeni u EU mogu imati svoj OPG na teritoriju RH, što do sada nije bio slučaj
do sad su nas hebali izvana a sad će i iznutra
Možeš napisat u kojem to članku piše?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Evo mozemo ovdje o novom zakonu opg. Mene zanima.da li ce placanje mirovinskog i zdravstvenog biti razlicto ili isto za one koji nisu u rpo niti u sustavu pdv-a??

Uvijek je bila različita visina doprinosa za OPG koji je u RPO i koji nije.Za onaj OPG koji nije mislim da su negdje oko 700 a za mene koji sam u RPO i PDV 1600...
 
Na vrh