• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zakon o OPG-u

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Re: Program ruralnog razvoja

To što će mijenjati da može samo jedno gospodarstvo na adresu je dobro za prave poljoprivrednike ima tu kod mene u jednoj kući 4 registirana opga koji imaju već 100 hektara državne zemlje na 1opg pa su otvorili još 3 na žene i djecu i sada svi idu na natječaj i traže zemlju u zakup kao ova 3 nemaju zemlje.. Takvima treba stati na kraj radi budućnosti nas drugih..
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Re: Program ruralnog razvoja

Slazem se s tobom takvima treba stati na kraj,al ja si placam doprinose i mirovinsko,zemlju imam svu u najmu od ljudi u selu,drzavno nista,jer normalno. Nemozes protiv velikih.Al opcenito me zbunio novi zakon,jer sam se zabrinuo da moram upisati svu obitelj u opg i jos k tome placati ko zna sta,a iskreno djeca se nevide tu u poljoprivredi i svako ide za svojim kruhom,ali su u istom kucanstvu.Reko ako uzmu jos i njihove prihode pa to budem morao uvesti u opg,jbg na cemu sam.Da imam njihove place ne bi ni trebao raditi,jel tako_Ovako cijeli zivot radim sam,pa sad da jos budem obavezan upisivati cijelu obitelj samo zato sto smo na istoj adresi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Re: Program ruralnog razvoja

Kod nas je uvijek tako da pošteni ispaštaju zbog pojedinaca koji iskorištavaju sustav maksimalno..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Program ruralnog razvoja

Kako ne otvoreno brdo opg koji ne rade nia primaju poticaj a ja radim njihove njive jer nemas zemlje.
Onda sto je kolega rekao po dva opg otvorena .
Pa onda preprodaja prozvoda ma nema nama sreće dok se takve neke stari ne riješe zato nismo jaki.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Re: Program ruralnog razvoja

Pa bilo bi glipo da svi u obitelh imaraju biti clanovi. Samo ako ne stave jos neke razrede za placanje doprinosa!! Ja i tako vec placam.
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Re: Program ruralnog razvoja

U pravu si.Evo donijeli zakon o opg,sad ja ne kuzim koje ce biti moje obaveze za opg vrijednosti. od 7000e,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Program ruralnog razvoja

Da a gledaj sad 20000 opg bez zemlje .
I sto s tima i ovima do 3 ha znaci ja radim 10 po papirima i dobit cu jos porez .
A ovi nista preprodaja i sverc oni nagradu
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Re: Program ruralnog razvoja

A kaj da ti recem jedino citirat druga Tita: snadji se druze.Vidim da imas leta i iskustva, biti prevec posten neje dobro,vovi drzavi bolje prolaze oni drugi.
Mozda je najbolje otic po savjet u savjetodavnu sluzbu,ima i tam dobrih i postenih sluzbenika pa ti preporuce kak da najbolje prejdes.:drink:
Neki dan bio kod nase u vezi sume,fino nak ljudski mi sve objasnili a i oni ljuti na ministarstvo i neke njihove glupe odredbe kaj nemaju veze s pamecu jer to vecinom savjetuju profesori Koji nisu nikad bili na terenu.
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Re: Program ruralnog razvoja

Da a gledaj sad 20000 opg bez zemlje .
I sto s tima i ovima do 3 ha znaci ja radim 10 po papirima i dobit cu jos porez .
A ovi nista preprodaja i sverc oni nagradu

Ajd malo objasni to u vezi poreza,ja imam isto oko 9h zemlje opg je mali nemam nesto puno no poticaja,nisam nu pausalu ni u porezu,placam doprinose 580kn,sta bi ja mogao jos ocekovati za platit,po tvom misljenju
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Re: Program ruralnog razvoja

Daj neki link o tom novom zakonu?
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Re: Program ruralnog razvoja

Zivim u kuci od oca,ali. On zivi u drugom dijelu kuce,u mirovini je.Kuca je na njegovo ime,s njim imam ugovor o svemu cak i zemlji. Opg je na moje ime,sad tu pise da u opg moraju biti upisani svi ako opg to koristi a glasi na drugo ime k9je n8je nositelj.Dali zna netko o tome nesto.Jer mislim da je to bez veze,zasto bih upisivao njega kao clana opg jer kuca glasi na njega,s njim 8mam ugovor o dozivotnom uzdrzavanju.On zivi odvojeno i stari je covjek za sebe ima mirovinu i drugi dio kuce.Molim ako netko zna da sr javi..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Program ruralnog razvoja

A tko će to znati.
Ja zato nisam ni skidao ništa s tate on je u penziji i on i mama se vode.
Procedure su to i ovako moramo stalno nešto novo ganjat.
Sad se morao upisat kao trgovac jer prodaje direkt na kućnom pragu.
Carina ovako malo dolazi poljoprivredna inspekcija .
Uglavnom niko ništa ne govori dok ne dođe kontrola oni reču.
Sreća što daju rok da napraviš
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Re: Program ruralnog razvoja

Ovo gore je prijedlog zakona ne konačan zakon.tako da ima šanse za popravak na bolje a i na gore..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Program ruralnog razvoja

I ja se nadam na bolje ima i dobrih stvari .
Budemo vidili
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Re: Program ruralnog razvoja

zakon je jučer izglasan u Saboru...tak da nema više popravaka...inače, bilo je
30-ak amandmana na njega i svi su redom...odbijeni!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Re: Program ruralnog razvoja

Tražio sam ali nisam ništa našao..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Program ruralnog razvoja

Ja sam ga malo na brzinu pročitao ne izgleda loše .
Nešto i prekupce spominju pa budemo vidili.
Nisam razumio što će biti s nama preko 3000 eura .
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Re: Program ruralnog razvoja

A tko će to znati.
Ja zato nisam ni skidao ništa s tate on je u penziji i on i mama se vode.
Procedure su to i ovako moramo stalno nešto novo ganjat.
Sad se morao upisat kao trgovac jer prodaje direkt na kućnom pragu.
Carina ovako malo dolazi poljoprivredna inspekcija .
Uglavnom niko ništa ne govori dok ne dođe kontrola oni reču.
Sreća što daju rok da napraviš
M9j opg je uvijek glasio na mene,otac s tim nema nista,nije nikad niti radio na zemlji.Kako mislis upisao se kao trgovac,ja prodajem na kucnom pragu,svinje i nesto zitarica,zar moram i ja to?
 

Najnoviji postovi

Na vrh