• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zamjena poljoprivrednog zemljišta sa Republikom Hrvatskom

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Pozdrav, zanima me dali netko ima saznanja dali je moguća zamjena zemljišta između fizičke sobe i Republike Hrvatske?

Znači ako imam dvije parcele, i na svakoj parceli mi je jedan od susjeda Republika Hrvatska, dali je moguća zamjena pa da imam dvije parcele jednu uz drugu, u svrhu okrupnjavanja poljoprvrednog zemljišta.
Također bi i država imala okrupnjeno zemljište.

Odakle početi, koga pitati?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Imam sličnu situaciju, samo je zemljište općinsko (javni put). Pročelnik za urbanizam to može odobriti (tak su mi rekli). Za ovo, pitaj pravnu službu na tvojoj općini.

Ne bi i ti bilo jednostavnije možda to kupiti? Postupak je vrlo sličan, a i pri zamjeni moraš platiti porez na prijenos vlasništva.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
trebaš poslat upit državnom odvjetništvu...bar sam ja tak napravil u tekućem slučaju izvlaštenja moje zemlje, gdje neću uzeti novac, već hoću parcelu u vlasništvu države koja graniči s mojom...
 
  • Like
Reactions: ZJ

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Izvlastenje u svrhu cega,ako mogu znat? Put,cesta,infrastruktura?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Darijus, ako sam dobro skužio, Država tebe želi izvlastiti jer bi gradila nasip, i oni su prvi tebi "pristupili"?

Koji je postupak kupovine zemlje od Države, kome se treba obratiti? Koliko kužim, treba čekati da Jedinica lokalne samouprave ogasi Natječaj za prodaju državnog poljoprivrednog zemljišta?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
trebaš poslat upit državnom odvjetništvu...bar sam ja tak napravil u tekućem slučaju izvlaštenja moje zemlje, gdje neću uzeti novac, već hoću parcelu u vlasništvu države koja graniči s mojom...
I koji je rezultat toga postupkas
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
rezultat je šutnja državnog odvjetništva, pa to rezultira zastojem u postupku izvlaštenja, a to rezultira još jednom proizvodnom sezonom za mene... 🤭
Darijus, ako sam dobro skužio, Država tebe želi izvlastiti jer bi gradila nasip, i oni su prvi tebi "pristupili"?

Koji je postupak kupovine zemlje od Države, kome se treba obratiti? Koliko kužim, treba čekati da Jedinica lokalne samouprave ogasi Natječaj za prodaju državnog poljoprivrednog zemljišta?
ovo tvoje je postupak kod kupnje većih parcela koje ne graniče s tvojima...a ovo moje je postupak kad su nekakvi manji (mislim da manji od hektara) komadi uz tvoje parcele...
da, oni su mene pozvali u Ured državne uprave na dogovor za moju česticu, pa su ostali iznenađeni kaj ja nebi lovu, nego drugu česticu u zamjenu....neviđen slučaj u mojem kraju

inače, zakon o izvlaštenju je sranje, a naša inačica zvana Lex Kupa je pak sranje obr sranja...
 

Najnoviji postovi

Na vrh