• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zašto je jedna strana bale duža??

G

gorstak farmer

Guest
Re: zašto je jedna strana bale duza

trebalo bi na nožu da budu prorezi kroz koje idu šarafi,tu se šteluje nož,a ja sam dodavače produžio na maximum,jedan je bio kraći par cm pa sam navario komad za još jednu rupu,provjeri razmak između viljuški i poda kad su u položaju 90 step.u odnosu na pod,što se tiče klipa mora biti neko štelovanje unutra,razmak azmeđu noževa bi trebao biti max.1mm da bi dobro sjekli,u protivnom lošom sječom povlači sijeno u jedan kraj naročito kad uleti više sijena,srednji gas,sporija brzina uz umjerenu masu kod presa manjeg kapaciteta.
kod prepravki i štelovanja treba biti vrlo oprezan sve probati na prazno više puta,konkretno kod podešavanja noža na najmanji razmak treba obratiti pažnju na potrošenost vodilice klipa kada ručnim okretanjem približiš noževe nategni pajserom klip da vidiš da da li se noževi mimoilaze jer ako je vodilica pojedena noževi će se sudariti,što se tiče viljuški jedan par do klipa najniža tačka ,drugi par gornja tačka,ne u istom položaju.
 
E

Elmir

Guest
Re: zašto je jedna strana bale duza

Jel mi moze neko odgovoriti, koliko vile sto ubacuju sijeno mogu max, biti spustene do poda, kod mene je razlika 4 cm. Kolko ih mogu jos spustit.?
hvala.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Re: zašto je jedna strana bale duza

Mozes ih produziti toliko da ih klip ne zakaci, jer cim one ubace klip prolazi da presece, okrenes koji krug na zamajac i videces sve.
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Pozdrav svima,
Imam balirku New Holland, i imam problem sa tim što mi je desna strana bale (gledano iza balirke) duža od lijeve i onda se dešava da bala bude "presukana" i prilikom utovara i transporta se raspadne jedna strana. Ako neko zna u čemu bi mogao biti problem bio bih zahvalan.
Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh