• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Da li se ide sa još nekom operacijom prije sijanja ili ostaje tako kako je sada ?
Koja kultura će biti na toj tabli ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovisi o ,, pameti ,, tehnologa uglavnom se ide još sa sjetvospremačem
 
S

sapat

Guest
zvona kaže:
Ovisi o ,, pameti ,, tehnologa uglavnom se ide još sa sjetvospremačem
Pa jel to nije prefina priprema... sama prašina?
 
S

sapat

Guest
branko kaže:
to ti je vjerojatno poravnat samo povrsnski sloj koji je prosusen (2 do 3 cm), kad bude isla prava obrada za sijanje onda ce se dignuti onaj sloj ispod koji je vlazniji pa ce izgledat ormalno.

da se kod mene tako usitni zemlje i padne kiša, nastao bi pravi "beton" :madmana:
 
R

Ratarko

Guest
Kod mene je nemoguće napraviti prašinu , uvijek ostaju male grudice zemlje tako da nikada nema prašine .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene ima svakakve zemlje, negdje se da napraviti da bude sama prašina, a negdje 4 puta tanjuram i još ostanu grude, ali se prilično dobro napravi. Ovisi o samom oranju i godini.
Gdje se napravi prašina nedaj bože da padne kiša, napravi se takva kora da ništa neće iznići van!
 
M

mladen

Guest
imo sm i ja jednom problem sa prasinom pripremio sam liju za soju to je bila sama prasina kad jekisa pala bila je ko staklo a soja je nicala malte ne 20 dana i opet nije nikla sva a kad sam trebo prskat imo sam soju sa kotiledonima i sa dvije troliske tako da su biljke sa kotiledonima stradale i na kraju sklop je bio nula a percela je bila od 5h :(
 
R

Ratarko

Guest
Ako bi bila prašina pri sjetvi maoglo bi se malo pomoći da se povalja sa valjkom koji je nazubljen , recimo " kembriđ " valjak , bitno da valjak nije gladak . Pokorica se malo teže stvara kada prođem sa svojim prizmastim Guttler valjkom , a ne smeta čak niti ako valjam po netom posijanoj šećernoj repi , red se ne kvari zbog valjka .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajd mi stavite slike od tih raznih valjaka.
U planu je možda uzeti neki valjak na prednji kraj za Same-a.

Paker valjak je samo za razbijanje gruđvi, brazdi, jel tako?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ajd mi stavite slike od tih raznih valjaka.
U planu je možda uzeti neki valjak na prednji kraj za Same-a.

Paker valjak je samo za razbijanje gruđvi, brazdi, jel tako?

A da probas ovako nesto :) Nasao na slovenskom forumu

Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Odlična ideja, samo bi trebal oltove 24 diska predelati ovak malo...

Imal sam u planu nešto slično, ali s laganim drljačama, branama od 4 m.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Njih ne moras posebno operađivat, samo kopcanje. Njima nije bitno dali ih vuces ili guras one na onom lancima
 
R

Ratarko

Guest
Dobro Čugi a gdje ti je brazda ?
Ne vidim oranje samo neku pepelastu zemlju ... Trebao si ostaviti koju brazdu da vidim razliku između nje i prvog traga .
 
Č

Čugi

Guest
Pa eno ti je brazda na prvoj slici pored levog točka :mrgreen: , to je orano 05.02. onih par dana na -7 je rasturilo zemlju koja je ionako bila milina za oranje- Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
E svašta !!!
Ono pokraj crvene zastavice je brazda
Ponder.gif

Aj`d dobro
anishock2.gif
 

Najnoviji postovi

Na vrh