• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

R

Ratarko

Guest
Da li se ide sa još nekom operacijom prije sijanja ili ostaje tako kako je sada ?
Koja kultura će biti na toj tabli ?

zvona

Aktivni član
Pridružen(a)
17 Pro 2006
Poruka
1,299
Ovisi o ,, pameti ,, tehnologa uglavnom se ide još sa sjetvospremačem

S

sapat

Guest
zvona kaže:
Ovisi o ,, pameti ,, tehnologa uglavnom se ide još sa sjetvospremačem
Pa jel to nije prefina priprema... sama prašina?

S

sapat

Guest
branko kaže:
to ti je vjerojatno poravnat samo povrsnski sloj koji je prosusen (2 do 3 cm), kad bude isla prava obrada za sijanje onda ce se dignuti onaj sloj ispod koji je vlazniji pa ce izgledat ormalno.
da se kod mene tako usitni zemlje i padne kiša, nastao bi pravi "beton" :madmana:

R

Ratarko

Guest
Kod mene je nemoguće napraviti prašinu , uvijek ostaju male grudice zemlje tako da nikada nema prašine .

ŠANANA

Aktivni član
Pridružen(a)
23 Sij 2008
Poruka
12,798
Kod mene ima svakakve zemlje, negdje se da napraviti da bude sama prašina, a negdje 4 puta tanjuram i još ostanu grude, ali se prilično dobro napravi. Ovisi o samom oranju i godini.
Gdje se napravi prašina nedaj bože da padne kiša, napravi se takva kora da ništa neće iznići van!

M

mladen

Guest
imo sm i ja jednom problem sa prasinom pripremio sam liju za soju to je bila sama prasina kad jekisa pala bila je ko staklo a soja je nicala malte ne 20 dana i opet nije nikla sva a kad sam trebo prskat imo sam soju sa kotiledonima i sa dvije troliske tako da su biljke sa kotiledonima stradale i na kraju sklop je bio nula a percela je bila od 5h :(

R

Ratarko

Guest
Ako bi bila prašina pri sjetvi maoglo bi se malo pomoći da se povalja sa valjkom koji je nazubljen , recimo " kembriđ " valjak , bitno da valjak nije gladak . Pokorica se malo teže stvara kada prođem sa svojim prizmastim Guttler valjkom , a ne smeta čak niti ako valjam po netom posijanoj šećernoj repi , red se ne kvari zbog valjka .

ŠANANA

Aktivni član
Pridružen(a)
23 Sij 2008
Poruka
12,798
Ajd mi stavite slike od tih raznih valjaka.
U planu je možda uzeti neki valjak na prednji kraj za Same-a.

Paker valjak je samo za razbijanje gruđvi, brazdi, jel tako?

toma84

Aktivni član
Pridružen(a)
10 Velj 2008
Poruka
2,000
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ajd mi stavite slike od tih raznih valjaka.
U planu je možda uzeti neki valjak na prednji kraj za Same-a.

Paker valjak je samo za razbijanje gruđvi, brazdi, jel tako?
A da probas ovako nesto :) Nasao na slovenskom forumu

ŠANANA

Aktivni član
Pridružen(a)
23 Sij 2008
Poruka
12,798
Odlična ideja, samo bi trebal oltove 24 diska predelati ovak malo...

Imal sam u planu nešto slično, ali s laganim drljačama, branama od 4 m.

toma84

Aktivni član
Pridružen(a)
10 Velj 2008
Poruka
2,000
Njih ne moras posebno operađivat, samo kopcanje. Njima nije bitno dali ih vuces ili guras one na onom lancima

R

Ratarko

Guest
Dobro Čugi a gdje ti je brazda ?
Ne vidim oranje samo neku pepelastu zemlju ... Trebao si ostaviti koju brazdu da vidim razliku između nje i prvog traga .

R

Ratarko

Guest
E svašta !!!
Ono pokraj crvene zastavice je brazda

Aj`d dobro

Na vrh