• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zelenko

zelenko

Član
Tu od
19 Lis 2008
Poruka
33
Evo,konačno sam ulovio malo vremena pa da se i ja predstavim:ime mi je Damir,živim u okolici Čazme.Zaposlen sam u firmi i ipak imam dovoljno vremena,a i volju da se bavim i poljoprivredom.Obrađujem oko 15 ha oranica,3 ha livada i 1 ha pašnjaka,sve u mom vlasništvu(ako znate da netko prodaje zemlju sve kupujem :lol: ),i za to posjedujem svu potrebnu mehanizaciju koju sam počeo nabavljati prije 10-ak g.Od strojeva koristim :
TRAKTORI . Fendt farmer 311 LSA,110 KS,93,g, i Fendt favorit 165 S,65 KS,76.g.
PRIKOLICE : Zmaj 8 t,dvostrani kiper,neka njemačka 6 t isto dvostrani kiper,samoutovarna za sijeno SIP 19 m3(vozi samo bale)i dvije za šumu,za metražu,od 3 i 3.3 m
CISTERNA : Mortl 3000 l - samo za vodu
PLUGOVI : Kverneland 3x12-18" okretači,Leopard 2x14-16",OLT 1x16" i 1x8"za izvlačenje jaraka-moj rad
ROTODRLJAČE : Pegoraro 2.25 m sa rešetkastim valjkom i klinovima
SJETVOSPREMAČ : Becker 2.5 m sa kratkim oprugama i duplim valjcima
PRSKALICA : MIO Standard 400 l
GRUBER sa dva radna tijela
RASIPAČI : za umjetni gnoj Amazone 6oo+200 l i za vapno Amazone 3000 l
KULTIVATOR : Bravarija Maljčec,za kukuruze,2 reda
VALJAK za valjanje zasijanih površina 2.5 m-moj rad
SIJAČICA : Hassia za žito i trave,17 redova, 2.5 m
SADILICA : Kramer za krumpir,automatska,2 reda
VADILICA : OLT za krumpir,2 reda
OGRNJAČ . za krumpir 2 reda,ali ga koristim i za kukuruze-moj rad
KOSA : Bussatis,stražnja,strižna,2 m sa dvostrukim kosama
PAUK : Pottinger 3.6 m
SAKUPLJAČ - SUNCE : Gramip
Razni puhalnici,elevatori i ostali strojevi koji mi olakšavaju rad jer sve večinom radim sam.
Pošto radim čisto ratarstvo,uzgajam sve,kukuruz,pšenicu,ječam,zob i krumpir.Nešto za svoje potrebe,a ostalo za prodaju.Od stočnog fonda imam samo svinje (njemački lanrdas)i ovce(francuski charollains).I to imam samo za vlastite potrebe.To bi za sad bilo sve o meni.Pozdrav
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
dobrodošao zelenko svenajbolje živio :partyman: :partyman: :supz: :gitarist:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Dobro došao! Daj nam slika do raktora i onih tvojih radova(plug, zagrtać...)
 
Č

Čerevec

Guest
Pozdrav i dobro došel. Odmah imam pitanja- Gde si nabavil šarole ovcu, i jel može slika? Kolika je cjena polj. zemljišta kod vas? Pitam radi komparacije. Unaprjed zahvaljujem na odgovorima.
 
M

marioJB

Guest
Kontam kaže:
Pozdrav Zelenko. Nego što je to pauk? :|


Pauk ti je okretač sijena.slično ovim novim modernim sakupljačima
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
još jedan poljoprivrednik lijepo lijepo ;) ;) dobrodošao i stavi nam koju sliku :p
 
J

jokapz

Guest
Pozdrav Zelenko jel ti to ime po Fendtu?? ;) ;)
baci koju sliku od fendta..
 

zelenko

Član
Tu od
19 Lis 2008
Poruka
33
Svima puno hvala na dobrodošlici :!: :!: Slike ću poslati uskoro jer sada moram i u firmi koju kunu zaraditi pa ne stignem.
@jokapz,dobro si primijetio,kod mene vrijedi pravilo:ako traktor onda zeleni,bez uvrede,ali imao sam dosta traktora,različitih marki i moram reči da za mene ne postoji niti jedan dugi osim Fenda.Onda dolaze u obzir Đoni i Deutz. Kao što vidite prevladava zelena boja :lol:
 
J

jokapz

Guest
sim Fenda.Onda dolaze u obzir Đoni i Deutz. Kao što vidite prevladava zelena boja :lol:

Nema šta stroj do stroja i po men najbolji traktori... :supz:
 

zelenko

Član
Tu od
19 Lis 2008
Poruka
33
Čerevec kaže:
Pozdrav i dobro došel. Odmah imam pitanja- Gde si nabavil šarole ovcu, i jel može slika? Kolika je cjena polj. zemljišta kod vas? Pitam radi komparacije. Unaprjed zahvaljujem na odgovorima.
Obrisan neispravan link.
ovo je "gazda"stada,star tri godine,čistokrvni kao i sve ostale,nabavljen u Lekeniku od čovjeka koji ih ima oko 200 kom. a možda i više.cijena zemljišta varira,od 1000-4000 ojra za ha.ostale slike pogledajte u temama.sad kad sam skužio kak se postavljaju bit će ih...pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh