• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 2511 - filter zraka?

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
zakaj to mislis muha???

Vjerojatno nisi sve uspjel ocistit a neke djelove kilera ti je nagrizla pa bi mogel procurit.
Zato uvijek unutra antifriz!!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
zakaj to mislis muha???
Zato jer kad je po ovakvom vremenu kuhal nevjerujem da si ga baš tak dobro uspel oprati iznutra.
Mada dva su to cilindriča, a hladnjak povelik pa možda i bude poslužil.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: zetor 2511 filter zraka??

Evo budem tu pisao jer dosta spomena ima o filteru ako ce bolje odgovarat u nekoj drugoj temi onda nek moderatori prebace danas susjedu mijenjao auspuh i prao filter zraka al cudno u svemu tome je sta on dosta kao nabija u filter kad traktor radi ima zvuk da mu kompresor radi a iskljucen je traktor pali solidno ne radi nista nego je samo prijevozno sredstvo sta bi moglo bit dali radi ventila nabija u filter ne sijedaju dobro ili??



 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: zetor 2511 filter zraka??

Moguče nagorio usisni ventil ili preštelan .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: zetor 2511 filter zraka??

Radi on tak duze vremena a nedavno su mu prestelani ventili i nikakve razlike od stelanja ventila tak se i meni cini da je neki ventil dobio a jel bi moglo bit puno garezi pa ga zeza jer traktor se mazi i pazi i uvijek polako mali gas nikad ful gas cak ni na cesti kad se vozi??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: zetor 2511 filter zraka??

Skini usisnu granu ikad pališ budeš videl da li vrača kompresiju u usis može on dugo tak raditi .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: zetor 2511 filter zraka??

Zato i je pun gareži jer je na malom gasu .
ventili kaput , glave dolje ...
par sto kuna i traktor ko avion
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: zetor 2511 filter zraka??

@željko malo je teze gazdi objasnit daj da probamo ovak da smo sigurni jel je to ili ne velika je picajzla i pitanja jako puno postavlja tak da su mu ja objasnio da najvjerojatnije neka glava zajebava pa tak zvuci i nabija u filter!!
@puknuti da ti vidis kakva je to voznja katastrofa i procedure za paljenje i kasnije kod gasenja nevjerojatno!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: zetor 2511 filter zraka??

Bučo, posudite negdje frezu od 130 ili malo veću i puni gas (2000 rpm). Na početku bude dimil ko lokomotiva, a onda sve manje. Na kraju nebu trebalo niti dirati motor.
Jedino pazite na temperaturu vode.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: zetor 2511 filter zraka??

@ZJ sorry al jesi ti lud pa to da napravim gazdu bi slagiralo jer za taj traktor nije nista bilo zakaceno ovu godinu prosle godine dofurao 7m drva na 4 puta traktor se samo vozi i to najvise do malo preko polovice gasa tak da ovakve ideje ne dolaze u obzir taj se traktor naradio od kad je kod njega nekih 20-25 god kolko moj u jednoj godini!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: zetor 2511 filter zraka??

Gle, reci mu da mu je to najjeftiniji popravak. Ak to ne pomogne, onda rasklapanje.
Mi smo davno imali 25-taka.
Taj ti je cijelo leto vrtil dreš preko remenice, stalno na oko 2000rpm.
Za 7000h (kad je prodan) mijenjani su mu bili ulošci diza i lageri na vodnoj pumpi...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: zetor 2511 filter zraka??

Nema tu objasnjavanja jer jako tesko je covjeku koji se ne kuzi nesto objasnit a k tome i jos misli da sve zna i mora bit po njegovom reko mi je da mu ispitam kolko bi bilo sredivanje glava i kad mu recem onda ce pitat jos dva majstora jel je to tak picajzla i filozof svoje vrste bolje ako mu bude odgovaralo glave dole na uredenje pa da mozda i ja koju kunu zaradim:icon_weed::icon_weed:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: zetor 2511 filter zraka??

S takvim ja nebi imal posla...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: zetor 2511 filter zraka??

Ma meni je jos donekle s njim jer meni vijeruje i sad ga je majstor razocaro koji mu je servisiro traktor tak da bi ja jos mogo to lako obavit ja mu to slikovito sve pojasnim pa bolje zna zato mene i slusa!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: zetor 2511 filter zraka??

Bučo, onaj ZJ-ev način odštopavanja i on je kaput
1347536052.gif


Grane usisa dole i kontrola usisa (najvjerojatnije je poštopan, a to je znak da mora širom) i eventualno paljenje bez njih. Ako puše širom.
Ako gazdi tak ne paše hauba dole i 45 u guzicu ....................

Poštopan usis izgleda ovak.

 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: zetor 2511 filter zraka??

Budem vidio kad pitam kolko je sredivanje glava i dijelovi mislim dihtunzi i kolko se odprilike uzima za takav zahvat za ruke??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: zetor 2511 filter zraka??

Brušenje, zamjena vodilica i obrada sjedala oko 100, 150 kn po komadu, plus tvoje vodilice i ventili, 30-tak kn komad i brtve oko 50 kn komplet.
Znači 500-tinjak kuna djelovi.
Ruke za taj posel idu po kaputu :icon_e_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: zetor 2511 filter zraka??

Muhaničar, kaj misliš da bi posrknul garež pri ozbiljnom teretu? Jasno, ak posrkne, zrisal bi piksu.
Ideja je bila da samo "skleplje" sic.
Naravno, ak je tak zaštopan, da mu treba dimnjačar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: zetor 2511 filter zraka??

Kužim ja kaj si ti mislil, ali ja mislim da bi on ili posrknul ili ispuhal još ono malo sica ili ventila kaj je ostalo.
Nevjerujem da bi se sic natukel
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: zetor 2511 filter zraka??

Evo ovakva je situacija nista od mog mehaniziranja po zetoru gazda nasao majstora koji je vec skinuo glave jucer i ovaj tjedan ce ih uredit i mozda subotu slozit traktor a cifra za koju to radi kad je gazda reko osto sam iznenaden za taj posao 2000kn sta to nije malo previse:icon_e_confused::icon_e_confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh