• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 2511

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Nemam više ideje gde je problem
Ja sam ramisljao
Mozda je nekad neko stavio anlaser od zetora sa tri cilindra...dali je neko imao takvog iskustva?
Kucao sam brojeve sa anlasera...ako mozete vi da proverite MUHA
Nemam više ideje gde je problem
Dali je moguce da jedan stari anlaser pravi toliki roblem😂
Dali moze biti problem akoje neko nekad stavio anlaser od zetora sa 3 cilindra ili ursusa nekog?
Kucao sam kod sa anlasera i ima rezutata, ako bi vi mogli proveriti MUHA bilo bi mozda korisno.
Evo kod sm3-343014
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Mislim da su isti ali nemoj me držati za riječ. Nisam siguran.
Na jednom sam ja uspel sa štelanjem vilice riješiti problem, ali ti veliš da si več probal tak da..... neznam.
Probaj @plus pitati, možda on ima kakvu ideju.

Imal je prijatelj takav problem i nikad nismo otkrili problem. Anlaser je bil orginal njegov.
Posudil je traktor i ovaj nije znal za problem i rješenje pa je kod paljenja pipnul gumb, a nije dal gas....
Dok je on došel k sebi od šoka i straha iz anlasera se zdimilo. Sreča pa se nije nist zapalilo.
Kupljen je drugi anlaser i problema nikakvih više nije bilo
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Probaj @plus pitati, možda on ima kakvu ideju.
Moja isprika, ja zaista ne pratim sve teme, ovo sam sad ugledao, pa hajde da budem pristojan prema Vama.
Kucao sam kod sa anlasera i ima rezutata, ako bi vi mogli proveriti MUHA bilo bi mozda korisno.
Evo kod sm3-343014
Koji je točno anlaser na tom Zetoru:
alnaser-zetor-2511-slika-145151327.jpg
GAZ starter motor SM3-343014.jpg
GAZ starter motor SM3-343014
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Trebal bi biti onaj prvi.
Ja onakvog drugog nisam nikad videl.
Bumo vidli kaj bu kolega koji ima problem rekel. Najbolje da nabaci koju sliku.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Da postoji navoj za stelanje dubine ali mi se cini da ne izlazi previse.
A zašto bi zapravo trebalo štelati "dubinu", postavi u tzv. središnji, neutralni položaj, za hod vilice.
Probao sam da namontiram bez automata i da rucno povucem polugu bendiksa.
Kad se uzubi okrenem malo motor rukom i probam da iskopcam bendiks....to toliko tesko ide da jedva rukom poguram a kamoli opruga automata....ne razumem zasto ga tako jako spregne.
U pravilu ne bi se to smjelo "cvikati" i iči tako teško, da se vrati bendiks iz zupčanika zamašnjaka motora, samo je ovo jako malo informacija. Očito je problem nastao davno, ako je ovo u nastavku sve točno:
Traktor je nasledjen od pradjeda i to sa tim problemom koji je neko resio ko zna kada sa dodatnim automatom koji je imao zadatak da prekine glavni plus!!!
Ljudi ono niste vidili...svih kablova duplo anlaser je jedva verglao zbog vrv.velikog otpora svega toga..I ja to sve razmontiram i uvidim taj problem koji hocu da resim da bude kako treba😄
Mnogo je tajni u tih 52 godine a ja imam 25.i traktor je kod mene tek godinu.
Slažem se da je tu nekakva skrivena "tajna" ma ne tajna, nego je možda bio nekakav popravak upotrebom dijelova koji nisu kompatibilni.
Napisao si šifru koja odgovara drugačijem anlaseru, pogledaj slike, da se nije netko poslužio ženidbom dijelova dva slična anlasera u prošlosti. Daj slike postavi s detaljima anlasera, molim te.

A da su koji put ti anlaseri znali imati muhe, bome i jesu, no nema veze.
 

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Moja isprika, ja zaista ne pratim sve teme, ovo sam sad ugledao, pa hajde da budem pristojan prema Vama.

Koji je točno anlaser na tom Zetoru:
View attachment 57345
View attachment 57346
GAZ starter motor SM3-343014
Prvi definitivno
Sa tom bojom...velik je skoro kao ceo motor malisana😄
Iza na dekli pise"made in Poland"

A zašto bi zapravo trebalo štelati "dubinu", postavi u tzv. središnji, neutralni položaj, za hod vilice.

U pravilu ne bi se to smjelo "cvikati" i iči tako teško, da se vrati bendiks iz zupčanika zamašnjaka motora, samo je ovo jako malo informacija. Očito je problem nastao davno, ako je ovo u nastavku sve točno:

Slažem se da je tu nekakva skrivena "tajna" ma ne tajna, nego je možda bio nekakav popravak upotrebom dijelova koji nisu kompatibilni.
Napisao si šifru koja odgovara drugačijem anlaseru, pogledaj slike, da se nije netko poslužio ženidbom dijelova dva slična anlasera u prošlosti. Daj slike postavi s detaljima anlasera, molim te.

A da su koji put ti anlaseri znali imati muhe, bome i jesu, no nema veze.
Sutra cu sve detaljno pogledati i uslikati da bi bilo lakse

Bolje ovako, kakav je iznutra:
View attachment 57347
View attachment 57348
Sa ove slike jedino mogu da vam potvrdim da je automat isti😄

Trebal bi biti onaj prvi.
Ja onakvog drugog nisam nikad videl.
Bumo vidli kaj bu kolega koji ima problem rekel. Najbolje da nabaci koju sliku.
Bice slikice svakako

Mislim da su isti ali nemoj me držati za riječ. Nisam siguran.
Na jednom sam ja uspel sa štelanjem vilice riješiti problem, ali ti veliš da si več probal tak da..... neznam.
Probaj @plus pitati, možda on ima kakvu ideju.

Imal je prijatelj takav problem i nikad nismo otkrili problem. Anlaser je bil orginal njegov.
Posudil je traktor i ovaj nije znal za problem i rješenje pa je kod paljenja pipnul gumb, a nije dal gas....
Dok je on došel k sebi od šoka i straha iz anlasera se zdimilo. Sreča pa se nije nist zapalilo.
Kupljen je drugi anlaser i problema nikakvih više nije bilo
Ista se stvar desila kod mene...sused je kacio prikolicu a ja nisam bio kod kuce..sreca baterija nije bila neka a i snasao se pa je potrgao klemu

Bolje ovako, kakav je iznutra:
View attachment 57347
View attachment 57348
Imam sliku automata sad
 

Prilozi

  • IMG-896ec6ea92edc0b08635f5b87b2b0646-V.jpg
    IMG-896ec6ea92edc0b08635f5b87b2b0646-V.jpg
    35.1 KB · Pregleda: 13

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
OK, daj poslikaj prednji "gehajz" 🙃, prednji poklopac anlasera s piksom i "vuhima" dio s rupama, za šarafe, za montažu na motor. Meni tu postaje sve manje jasno. Oprosti što davim.
Koji anlaser imaš ne prema katalogu za dijelove, nego po slikama koje sam prethodno postavio, gornji žuti ili donji?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Od kud ti "šifra" koju si nam napisao, da je to tvoj anlaser???
 

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Od kud ti "šifra" koju si nam napisao, da je to tvoj anlaser???
Anlaser je kao onaj gornji žuti.
Sifra je sa zadnje dekle anlasera
A slike cu danas postaviti jer nisam imao vremena juce...
Hvala vam za ovoliki vas trud sta god da uradimo, jako mi je drago da se pomazemo😃
 

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Evo slika
OK, daj poslikaj prednji "gehajz" 🙃, prednji poklopac anlasera s piksom i "vuhima" dio s rupama, za šarafe, za montažu na motor. Meni tu postaje sve manje jasno. Oprosti što davim.
Koji anlaser imaš ne prema katalogu za dijelove, nego po slikama koje sam prethodno postavio, gornji žuti ili donji?
Evo i slika,nadam se da ce biti korisno
Skidao sam anlaser na -8 vani😂😂😂
 

Prilozi

  • IMG_20230206_154637.jpg
    IMG_20230206_154637.jpg
    32.7 KB · Pregleda: 9
  • IMG_20230206_154648.jpg
    IMG_20230206_154648.jpg
    35.2 KB · Pregleda: 9
  • IMG_20230206_154744.jpg
    IMG_20230206_154744.jpg
    29.2 KB · Pregleda: 9

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
OK, daj poslikaj prednji "gehajz" 🙃, prednji poklopac anlasera s piksom i "vuhima" dio s rupama, za šarafe, za montažu na motor. Meni tu postaje sve manje jasno. Oprosti što davim.
Koji anlaser imaš ne prema katalogu za dijelove, nego po slikama koje sam prethodno postavio, gornji žuti ili donji?
 

Prilozi

  • IMG_20230206_154841.jpg
    IMG_20230206_154841.jpg
    26.2 KB · Pregleda: 10
  • IMG_20230206_160525.jpg
    IMG_20230206_160525.jpg
    31.8 KB · Pregleda: 10
  • IMG_20230206_160533.jpg
    IMG_20230206_160533.jpg
    28 KB · Pregleda: 10

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
OK, daj poslikaj prednji "gehajz" 🙃, prednji poklopac anlasera s piksom i "vuhima" dio s rupama, za šarafe, za montažu na motor. Meni tu postaje sve manje jasno. Oprosti što davim.
Koji anlaser imaš ne prema katalogu za dijelove, nego po slikama koje sam prethodno postavio, gornji žuti ili donji?
Poslednja slika je u radu
Znaci toliko izleti bendiks kad povuce automat
@MUHA
 

Prilozi

  • IMG_20230206_160854.jpg
    IMG_20230206_160854.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20230206_160858.jpg
    IMG_20230206_160858.jpg
    28.3 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20230206_160332.jpg
    IMG_20230206_160332.jpg
    25 KB · Pregleda: 14

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Poslednja slika je u radu
Znaci toliko izleti bendiks kad povuce automat
@MUHA
Hvala ti što si se potrudio 👌(y), još da nisi prislonio ravnalo vidjeli bi više, ma nema veze.

Spomenuo si da si skidao anlaser na minus 8, nije ti to ništa, mlad si ti ako ti slika na avataru nije lažna 🙃. Mjesec je veljača, a mi stariji pamtimo i puno dvoznamenkastih minusa, s više desetaka cm dugotrajnog snijega, ali živjeti se moralo, na posao se iči moralo. Bezbroj puta sam u jako hladna zimska jutra, vani, palio s kolegama iz radione, "uvijek dotrajali vozni park", kako sam spomenuo na dvoznamenkastim minusima, morate i Vi mladi na nečemu malo očvrsnuti.

Ova zadnja fotografija s kojom pokazuješ kako anlaser radi, vrti, za moje poimanje filozofije "hoda bendiksa po osovini naprijed nazad", išao bi zupčanik slobodno do nalijeganja na maticu, na vrhu osovine. Makar pamtim što si napisao, da ti lako uđe, a teško ga izvadiš (nemoj me shvatiti bukvalno, ja samo nespretno koristim riječi, nisam dobar tekstopisac 🙃:devilish:).

Jako je teško biti tu veliki mudrac i znati što se točno događa, morao budeš još pomagati u nastavku defektaže...
Napisao si ovo, ponavljam:
Probao sam da namontiram bez automata i da rucno povucem polugu bendiksa.
Kad se uzubi okrenem malo motor rukom i probam da iskopcam bendiks....to toliko tesko ide da jedva rukom poguram a kamoli opruga automata....ne razumem zasto ga tako jako spregne.
Ako ja pravilno kužim što si napisao, dok ti prstima povučeš vilicu prema van, da ostvariš pomak bendiksa prema naprijed, da se zupčanik uzubi u zamajac, to se sve dogodi lagano, bez nekakve pretjerane sile :unsure:, a onda ti se nešto dogodi, zupčanik odjednom bude kao zarobljen u uzubljenom položaju i ti ga jako teško vratiš /izvadiš, pišeš da jedva s rukom poguraš vilicu prema naprijed.
Nije mi poznato da li je taj anlaser čist, da li je podmazan. Ako ima naslage blata, prašine i maziva na žljebovima osovine po kojoj hoda bendiks naprijed nazad, bilo bi realno da ide jednako teško i naprijed i nazad. Osim ako nema nekakve zračnosti, lufta, poderanosti na žljebovima bendiksa i žljebovima osovine rotora, koja rezultira donekle laganim uzubljivanjem, ali se za povratak "ispriječi" nekakvi "naštahani" jedva vidljivi rub na zubima, ili osovini ili...
Eto vidiš, napinjem svoj mali mozak, do te mjere da mi je nabubrio čak na veličinu graška ;):), ali nisam vidovit. Imam radni vijek iza sebe, popravljao sam svakakve probleme, ali sam uvijek za to anlaser imao u rukama, imam ja i nekakav osječaj / filing u rukama, kako bi koji dio morao normalno funkcionirati, pa pretražujem, isprobavam hodove, luft/zračnost, nema pravila. Na kraju se uvijek nađe što je uzrok da su "posljedice takve kakve ih opisuješ".
Trebalo bi taj tvoj anlaser rastaviti, očistiti, pregledati u detalje, ako bude bilo sve OK, podmazati klizne dijelove i mjesta gdje se vrti, samo s finim motornim uljem. Vilicu podesiti tako da zupčanik izlazi "ma taman do matice". Također detaljno pregledati automat, kontakte, očistiti kotvu i otvor u špuli za kotvu, i na kraju samo malo podmazati kotvu s finim motornim uljem. Tada bi morao iči kao mala beba.
Pitam se da li ti to zaista sve možeš sam?
Ne, ne podcjenjujem te, ovo sad več i mene kopka, zanima, muči...
Anlaser ne prestaje da okrece motor sve dok ne upali....anlaser je ispravan na stolu ali kad ga vratim na traktor ne valja
Polako sumnjam i na jako loše, našmelcane / stare i s vremenom nagorjele, hrapave kontakte unutar automata anlasera, na šarafima ali i na briki koja ih spaja. S dugotrajnim radom nestane originalni "materijal" znalo je biti "tehničko srebro" ili ga ljudi odšmirglaju dok ravnaju loše kontakte, a onda ostane eventualno samo bakar, a on se lako počne lijepiti. Povratna opruga ima dosta posla s povratom vilice i bendiksa u nazad, a još ju dodatno opterete zaljepljena brika na šarafe. Samo razmišljam...
 

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Hvala vam na opsirnom odgovoru😀
Slika na profilu nije lazna,no bavim se parketom pa ipak radim uvek u toploj prostoriji jer parket i lakovi to zahtevaju...ovo sa zetorom mi je hobi i uspomena😉
Volimo svi zimu ali vise je nema kao nekad pogotovu za vreme praznika.
Moram samo da kazem da je anlaser fino cist podmazan..sve ide super
Istina je da "lako udje" kada povucem polugu rukom i onda lako i izadje ako vratim odmah,ako malo okrenem motor sto anlaser i radi onda ga jako spregne i jedva poguram rukom.
Stvarno je problem poseban a ja cu da probam da pronadjem nekog ko ima ovakav traktor a mislim da ima jedan covek 2011 zetora na nekih 20 min voznje od mene pa da ga zamolim da probamo da zamenimo za probu...drugo resenje ne vidim
I meni je mozak nabubrio 😂
Kod mene se pretezno vozi IMT i zetor je prava retkost...Imam snimak rada anlasera na stolu ali ne mogu da ga okacim ovde..samo slike
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Hvala ti što si se potrudio 👌(y), još da nisi prislonio ravnalo vidjeli bi više, ma nema veze.

Spomenuo si da si skidao anlaser na minus 8, nije ti to ništa, mlad si ti ako ti slika na avataru nije lažna 🙃. Mjesec je veljača, a mi stariji pamtimo i puno dvoznamenkastih minusa, s više desetaka cm dugotrajnog snijega, ali živjeti se moralo, na posao se iči moralo. Bezbroj puta sam u jako hladna zimska jutra, vani, palio s kolegama iz radione, "uvijek dotrajali vozni park", kako sam spomenuo na dvoznamenkastim minusima, morate i Vi mladi na nečemu malo očvrsnuti.

Ova zadnja fotografija s kojom pokazuješ kako anlaser radi, vrti, za moje poimanje filozofije "hoda bendiksa po osovini naprijed nazad", išao bi zupčanik slobodno do nalijeganja na maticu, na vrhu osovine. Makar pamtim što si napisao, da ti lako uđe, a teško ga izvadiš (nemoj me shvatiti bukvalno, ja samo nespretno koristim riječi, nisam dobar tekstopisac 🙃:devilish:).

Jako je teško biti tu veliki mudrac i znati što se točno događa, morao budeš još pomagati u nastavku defektaže...
Napisao si ovo, ponavljam:

Ako ja pravilno kužim što si napisao, dok ti prstima povučeš vilicu prema van, da ostvariš pomak bendiksa prema naprijed, da se zupčanik uzubi u zamajac, to se sve dogodi lagano, bez nekakve pretjerane sile :unsure:, a onda ti se nešto dogodi, zupčanik odjednom bude kao zarobljen u uzubljenom položaju i ti ga jako teško vratiš /izvadiš, pišeš da jedva s rukom poguraš vilicu prema naprijed.
Nije mi poznato da li je taj anlaser čist, da li je podmazan. Ako ima naslage blata, prašine i maziva na žljebovima osovine po kojoj hoda bendiks naprijed nazad, bilo bi realno da ide jednako teško i naprijed i nazad. Osim ako nema nekakve zračnosti, lufta, poderanosti na žljebovima bendiksa i žljebovima osovine rotora, koja rezultira donekle laganim uzubljivanjem, ali se za povratak "ispriječi" nekakvi "naštahani" jedva vidljivi rub na zubima, ili osovini ili...
Eto vidiš, napinjem svoj mali mozak, do te mjere da mi je nabubrio čak na veličinu graška ;):), ali nisam vidovit. Imam radni vijek iza sebe, popravljao sam svakakve probleme, ali sam uvijek za to anlaser imao u rukama, imam ja i nekakav osječaj / filing u rukama, kako bi koji dio morao normalno funkcionirati, pa pretražujem, isprobavam hodove, luft/zračnost, nema pravila. Na kraju se uvijek nađe što je uzrok da su "posljedice takve kakve ih opisuješ".
Trebalo bi taj tvoj anlaser rastaviti, očistiti, pregledati u detalje, ako bude bilo sve OK, podmazati klizne dijelove i mjesta gdje se vrti, samo s finim motornim uljem. Vilicu podesiti tako da zupčanik izlazi "ma taman do matice". Također detaljno pregledati automat, kontakte, očistiti kotvu i otvor u špuli za kotvu, i na kraju samo malo podmazati kotvu s finim motornim uljem. Tada bi morao iči kao mala beba.
Pitam se da li ti to zaista sve možeš sam?
Ne, ne podcjenjujem te, ovo sad več i mene kopka, zanima, muči...

Polako sumnjam i na jako loše, našmelcane / stare i s vremenom nagorjele, hrapave kontakte unutar automata anlasera, na šarafima ali i na briki koja ih spaja. S dugotrajnim radom nestane originalni "materijal" znalo je biti "tehničko srebro" ili ga ljudi odšmirglaju dok ravnaju loše kontakte, a onda ostane eventualno samo bakar, a on se lako počne lijepiti. Povratna opruga ima dosta posla s povratom vilice i bendiksa u nazad, a još ju dodatno opterete zaljepljena brika na šarafe. Samo razmišljam...
Evo nekih smernica od jucer i danas...imao sam slobodne dane igrom slucaja.
Otisao sam kod coveka koji ima 2011 i rekao mu za moj problem. Se
On je izasao u susret i dozvolio mi da skinem njegov anlaser i namontiramo moj.
Isti su anlaseri samo je njegov plave boje kao i motor dok je kod mene zlatna boja.Kod njega je bila meni nepoznata zica sa mase na automat(kontakt naspram 50) i imaoje jednu dodatnu zicu na glavnom plusu automata koja odlazi negde gore.
I ceo automat je okrenut za 180°...meni je 50 kontakt do motora a njemu sa spoljne strane(mozda previse detaljisem)😄
Namontiramo moj anlaser na njegov traktor i pojavi se isti problem.Nece da prestane da vergla....bendiks je kod njega mnogo potroseniji nego kod mene ali njegov ne zaglavljuje
Dodjem kuci i rastavim ceo anlaser u delove ocistim i skontam da bendiks nece da "okrene u kontra smer" nece da proklize u onom mehanizmu.Ne znam kako da se izrazim,naprskam sprej malo na taj mehanizam i on malo krene.
Iz uverenja da treba bolje da klizi rastavim i taj deo gde imaju valjcici sa oprugama i sve podmazem fino i bilo je bolje.
Primetim i risove na osovini rotora na ravnom delu odmah posle zlebova.
Malo ispoliram vodenom smirglom i podmazem.Bendiks stvarno lepo klizi nared nazad..opet sve sklopim i isto se desava..
Stvarno se trudim da sacuvam original anlaser i da ne kupujem onaj ubrzani.
A automat o kom ste mi pricali bi probao zameniti samo ne mogu pronaci nigde slican...na novima je drugacija kotva i nemaju onu kuku na kraju nego drugacije..a prodavac mi kaze da su isti za sve zetore ali sam vec imao losa iskustva sa tim da nesto ne odgovara sto on tvrdi da je tako
Eto mozda vas vec davim 🤔😔
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Nisi još naučio da slika govori više od 1000 riječi, pa koga vraga nisi fotografirao taj njegov i svoj automat da ih možemo vidjeti i usporediti.
Ovo okretanje automata za 180 stupnjeva je tebi i nama koji čitamo veliki upitnik, jer definitivno ti još za sad ne znaš kako je automat u nutra izrađen, kakve namotaje ima i kako su i kamo spojeni. Ovo je otvaranje nove pandorine kutije...
Ako tvoj anlaser zaljepljuje i trajno vergla i kod tog prijatelja onda kreni u nabavu drugog ispravnog anlasera, po mogućnosti starog tipa, jer su "novi, takozvani brzi" nula, sranje, no to je samo moje osobno mišljenje i iskustvo.
Ja bi najradije da imam taj tvoj anlaser u rukama i da ga pregledam od A-Ž, tek tada bi ti ja mogao reči nešto jasno i suvislo.
Ovako ti misliš jedno, tipkaš drugo, ja čitam i mislim da je treče.
Žao mi je, ovo nadilazi brzi savjet preko foruma, ovo je pokušaj liječenja dugogodišnjeg problema, koji se javlja iz nepoznatih razloga.
 

Brzi S

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
25
Nisi još naučio da slika govori više od 1000 riječi, pa koga vraga nisi fotografirao taj njegov i svoj automat da ih možemo vidjeti i usporediti.
Ovo okretanje automata za 180 stupnjeva je tebi i nama koji čitamo veliki upitnik, jer definitivno ti još za sad ne znaš kako je automat u nutra izrađen, kakve namotaje ima i kako su i kamo spojeni. Ovo je otvaranje nove pandorine kutije...
Ako tvoj anlaser zaljepljuje i trajno vergla i kod tog prijatelja onda kreni u nabavu drugog ispravnog anlasera, po mogućnosti starog tipa, jer su "novi, takozvani brzi" nula, sranje, no to je samo moje osobno mišljenje i iskustvo.
Ja bi najradije da imam taj tvoj anlaser u rukama i da ga pregledam od A-Ž, tek tada bi ti ja mogao reči nešto jasno i suvislo.
Ovako ti misliš jedno, tipkaš drugo, ja čitam i mislim da je treče.
Žao mi je, ovo nadilazi brzi savjet preko foruma, ovo je pokušaj liječenja dugogodišnjeg problema, koji se javlja iz nepoznatih razloga.
Nisam slikao njegov automat ne znam zasto ali nismo
Potpuno ste u pravu
Rado bih vam dao svoj anlaser ali mislim da smo predaleko 😄
Hvala vam u svakom slucaju punooooo za sve pomoci do sada
Ako sta resim bilo kad ja cu to napisati...mozda ce ostati kao kod Muhinog prijatelja"misterija" 🤔
Svako dobro😀
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Rado bih vam dao svoj anlaser ali mislim da smo predaleko
Zakaj bi bili daleko?
Kolko sam shvatil tebi nije sila za traktor, još je zime pred nama ohoho.
Postoji pošta pa pošalješ paket.
Mislim da je kolegu @plus isto jako zainteresiran taj tvoj problem jer je dosta neobičan.
A i meni bi bilo drago da saznam u čemu je kvaka kod tih anlasera jer to nije izdvojeni slučaj, a problem se nažalost uglavnom riješava ugradnjom drugog anlasera. Vjerujem da postoji način za popravak i sam bi rado saznal koji je.
 

Najnoviji postovi

Na vrh