• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 3340-djelomična blokada kočnica

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
evo problema - jučer kad sam orao na jednoj njivi taman oko pola posla mi se je desilo da kada sam zakočio da su mi se kočnice donekle blokirale nije ono potpuno nego kada krećem osjeti se kao da zapinje i da mu je teško krenuti i treba mu gasa kada stisnem kvačilo on se skoro odmah zaustavlja probao sam da ga pustim da dizbrdici i ako je manja on se nemiče a ako je veća krene i najvažnije nakon nekoliko vremena kočenja i vožnje osjetio se je miris paljevine u kabini i to dosta
unaprijed hvala mislim da će to muhaničar znati i navedeni se moli za pomoć a i ako netko drugi zna neka odgovori
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
On bi trebal imati lamele jel tak?
Kad kreneš u rikverc jel se odblokiraju?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
neznam na kakve lamele misliš ali kada krenem u rikverc isto blokira jednako zapinje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
neznam na kakve lamele misliš ali kada krenem u rikverc isto blokira jednako zapinje
Mislim na kočnice. Jel imaš kakvu sliku zadnjeg kraja da ne napišem kakvu glupost
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ako si siguran da je tak onda bi trebal imati doboše i pakne (klasika).
Tu bi mogla i ručna starati probleme :scratch
Jel ti se čini da obadva blokiraju ili samo jedan? Jel osečaš da vuče u koju stranu kad ga pustiš niz dol?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
desni zapinje malo više i ako je od ikakve pomoći dan prije toga sam mjenjao onaj prikjučni ventil za zrak na traktoru jer je stari malo popustao pa je nekad blokralo prikolicu i taj dan kada samo to napravio išao sam prikolicu otkopčat i prikačit plugove a kada sam išao pomaknut prikolicu kotači su bili blokirani a tjekom otkapčanja nije izbio onaj pritisak ko inače kada se čuje pfff
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Probaj ponovo zakopčati i otkopčati prikolicu.
Provjeri da nije do ručne.
Pogledaj jel imaju pedale od kočnica mrtvog hoda.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pedale kada idem stisnut nako oko 20% imaju praznog hoda a onda postaju tvrde ali kada je počelo zajebavat to sa kočnicama ja sam na njivi isključio kompresor i ispustio zrak zato je možda kočnica tvrda a ovo sa prikolicom ću probati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
pedale kada idem stisnut nako oko 20% imaju praznog hoda a onda postaju tvrde ali kada je počelo zajebavat to sa kočnicama ja sam na njivi isključio kompresor i ispustio zrak zato je možda kočnica tvrda a ovo sa prikolicom ću probati
Nisam mislil na prazni nego na mrtvi hod. Znači hod koji imaju oni štiftiči koji guraju klipič u cilindar. Ako ga nema kočnice blokiraju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
pa za to neznam točno nisam gledao a gdje se to točno nalazi
Između pedala i kočionih cilindara.
Bum poiskal sliku pa ti obilježim, ali ne danas.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma dobro nije tako hitno ionako sutra popodne idem na put a traktor neću koristiti do četvrtka ako ne i petka
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
a i ja sam mislio na to ali kada jako stisnem kočnicu nema mrtvog hoda a sad samo me zanima što bi bilo kad bi bilo mrtvog hoda sigurno zaštopaju pakne
a iz kojeg je ovo zetora slika
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
a i ja sam mislio na to ali kada jako stisnem kočnicu nema mrtvog hoda a sad samo me zanima što bi bilo kad bi bilo mrtvog hoda sigurno zaštopaju pakne
a iz kojeg je ovo zetora slika

probaj viditi onu capicu na što je spojena sajla od ručne da ti ona nije zaštekala. to i mene zaebava, kad imam zakopčanu prikolicu, i ak povučem ručnu, tu capicu neče vratiti nazad sjala od ručne i ostane zablokirano sve. i onda izgubi jednostavno zrak dok se ne odblokira, a to moram rukom vratiti nazad.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma riješio sam problem hvala na pomoći bilo je i djelomično ovo sa ručnom ali najveći problem je bio u desnom kotaču jer kada sam stiskao desnu kočnicu išla je kao kroz pekmez i to do kraja onda sam napunio kompresor i naglo stiskao jedno 20 puta kočnicu dok nije cilindar odblokirao i proradilo je
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ma riješio sam problem hvala na pomoći bilo je i djelomično ovo sa ručnom ali najveći problem je bio u desnom kotaču jer kada sam stiskao desnu kočnicu išla je kao kroz pekmez i to do kraja onda sam napunio kompresor i naglo stiskao jedno 20 puta kočnicu dok nije cilindar odblokirao i proradilo je
meni se isto desava a 8540 kad je zategnuta rucna a pritisnem kocnice mogu spustit rucnu a traktor stoji na mjestu zato posle ruce pritisnem 2 puta kocnicu(1 put je tvrda odam na vrhu 2 put je normalna ) pa krecem ako ti to ne bude poamagalo ozraci sistem
 
Na vrh