• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4341 super

  • Temu pokrenuo Asmir
  • Datum prvog posta
A

Asmir

Guest
Pozz svima, imam traktor zetor 4341 super i sat za obrtaje ne radi mi , šta bi to moglo biti ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ili je sat ili je davač impulsa ili je koja žica otpojena.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
On bi trebal biti napred na motoru. Iza alternatora.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
pozdrav nisam uspijo rješiti sat timi kažeš da ima žica za inplus iza alternatora nisam je našo ima samo jedan indikator i nanjemu jedna žica a preko njega ide crjevo sa boš pumpe preko toga indikato pa drugo crjevo ide do grijač štabi to moglo bit.

Možda ti je sat crko
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
pozdrav nisam uspijo rješiti sat timi kažeš da ima žica za inplus iza alternatora nisam je našo ima samo jedan indikator i nanjemu jedna žica a preko njega ide crjevo sa boš pumpe preko toga indikato pa drugo crjevo ide do grijač štabi to moglo bit.
Možeš poslikati?
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
i kod mene nerade sati na zetoru,ali obrtomjer pokazuje naj vise do 1200 obrtaja i ako mu dam gas do kraja,dali je samo sat u kvaru ili je indikatot u pitanju ili nista od navedenog nevalja.molio bih za misljenje strucnjaka.traktor je zetor 5211,bit cu zahvalan za vase misljenje
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
može biti samo indikator,žica od indikatora do sata,ili sat.
probajte od nekog kolege kojemu radi sat posudit od njega,pa isprobat,ako nije sat,onda je sigurno indikator.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
i kod mene nerade sati na zetoru,ali obrtomjer pokazuje naj vise do 1200 obrtaja i ako mu dam gas do kraja,dali je samo sat u kvaru ili je indikatot u pitanju ili nista od navedenog nevalja.molio bih za misljenje strucnjaka.traktor je zetor 5211,bit cu zahvalan za vase misljenje

Ako ti je elektronski sat, moguće lako da ti je zablokirala jedna zvijezdica na brojčaniku i neda ostalima da se okreću, a na elektronskom satu nije vezana kazaljka sa obrtajima i tim mehanizmom šta okreće brojeve. Tak da kazaljka može raditi, a brojevi ne. probaj rastaviti sat i rastavljenog ga spojiti na đek pa viditi šta ne odrađuje unutra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Znam kaj je onaj crveni prekidač, ali strelica tuče malo udesno, na ono crno.

Ajd vidi jel imaš kaj ovakvoga tam negde gde je strelica?
Ovo zaokruženo zeleno.


pic hosting
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
Ako ti je elektronski sat, moguće lako da ti je zablokirala jedna zvijezdica na brojčaniku i neda ostalima da se okreću, a na elektronskom satu nije vezana kazaljka sa obrtajima i tim mehanizmom šta okreće brojeve. Tak da kazaljka može raditi, a brojevi ne. probaj rastaviti sat i rastavljenog ga spojiti na đek pa viditi šta ne odrađuje unutra.

sat sam rasklopio,ibrojcanik sam odglavio sati sada laufaju ali skala od broja obrtaja jos uvijek pokazuje manje od stvarnog .moram pogledati jos i indikator mozda ima slabu struju ili masu:?:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Nema pojma, pošto su na jednog od njih spojeni lajtunzi goriva, najvjerojatnije služe kao neki elektromagnetni ventili za propuštanje goriva (možda prema grijaču) :scratch
Onog drugog uopče nemrem skužiti. Preblizu mi slika.

Jel na alternatoru ima kakva oznaka D+ i da je na nju spojena žica?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ustvari na tu W sam mislil :madmana:
Od tud bi trebala biti pobuda za brojač radnih sati
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
Znam kaj je onaj crveni prekidač, ali strelica tuče malo udesno, na ono crno.

Ajd vidi jel imaš kaj ovakvoga tam negde gde je strelica?
Ovo zaokruženo zeleno.


pic hosting

cemu sluzi ovaj valjkasti dio iznad indikatora ,kod mene nema toga,mozda zbog toga mi neradi sat kako vi trebao
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Znam kaj je onaj crveni prekidač, ali strelica tuče malo udesno, na ono crno.

Ajd vidi jel imaš kaj ovakvoga tam negde gde je strelica?
Ovo zaokruženo zeleno.


pic hosting
Ja imam ovo cudo kod mene je 6211 i neki dan stao mjerac radnih sati dal da otovrim onu metalnu zastitu kod mjenjaca ili da skidam plastiku i sve odozgo ispod volana pa sa pipkam ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Mislim da ti je najlakše (ako sumnjaš na sat) skinuti onaj lim naprijed na kabini kaj ga drže 4 ili 6 šarafiča.
 

Najnoviji postovi

Na vrh