• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Sve je spremno za montažu...novi dihtung ide gore i poklopac na njega. Ali zezam se sa montažom filtera, ove brtve su mi kontra svake logike... Pretpostavljam da ovaj okrugli prsten ide na filter a gumica na pumpu..ali nikak da sjedne ok... Kad složim nalijem ulje...javim se sa rezultatom...
 

Prilozi

  • 20230705_151013.jpg
    20230705_151013.jpg
    28.9 KB · Pregleda: 16
  • 20230705_151044.jpg
    20230705_151044.jpg
    24.9 KB · Pregleda: 16
  • 20230704_200959.jpg
    20230704_200959.jpg
    25.6 KB · Pregleda: 16

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Onak kak je na prvoj i trečoj slici.
O-ring (ona okrugla gumica) ide između pumpe i filtera.
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Gle kaj ja pokušavam cijelo vrijeme...i ova ravna gumica nikak da sjedne između filtera i pumpe.... Izgubio sam više vremena s tim nego sa svim ostalim zajedno...
Spojna čahura..?
 

Prilozi

  • 20230705_160007.jpg
    20230705_160007.jpg
    24.4 KB · Pregleda: 13
  • 20230705_160002.jpg
    20230705_160002.jpg
    23 KB · Pregleda: 13
  • 20230705_155841.jpg
    20230705_155841.jpg
    16.3 KB · Pregleda: 13

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Rekel sam o ring, a ne ravna gumica



Mika te je upozoril (kaj sam ja zaboravil) da imaš na spojnoj čahuri dva oringa.
Da bi ih zamjenil moraš ju izvaditi iz kučišta jer tam na nosaču ju ne vidim.
ovdje ti je ostala na kučištu.



A ovdje sjeda u nosač pumpe


 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Kučište je gore...ne sviđa mi se kak izgleda ovo staro ulje, budem sutra natočio novo.
Čim pokrenem stroj javim rezultate.
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Vidi se promjena nakon čišćenja filtera i promjene ulja. Imam osjećaj da se tiše i ljepše ponaša kod prebacivanja poluga.
Sad kad potegnem ručicu kipera, osjeti se odmah na motoru da preuzima opterećenje i neki subjektivni dojam je bolji.

Ali i dalje ne diše hidrauliku iza.

Imam osječaj da je ručica za upravljanje hidraulikom nekak labava (ima malo otpora na njoj kad ju potežem).
I u koji god ju položaj povučem, na traktoru se niš ne događa...

Jel ju mogu kak testirati a da ne otvaram sve širom..?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Izvana možeš još samo izmjeriti pritisak na kiper izvodu ali pošto motor ima opterečenje znači da nekog vraga druka, prazne poluge bi podigel.

Skidaj poklopac hidraulika, nekaj se unutra događa. Možda se samo otkopčalo polužje.
Više bumo znali kad ga skineš i poslikaš.

Ako nisi to nikad radil možda bolje da daš nekome ko kuži kaj bi trebalo kaj uključivati i pomakivati kad mjenjaš položaj ručice... a ako misliš da bi mogel sam to odraditi ja ti bum probal pomoči kolko bu u mojoj moči.
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Dal se poklopac može otvoriti na kip, samo da poslikam unutra, a da ga ne skidam skroz sa traktora..?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Može, ali ja ti to nebi preporučil raditi jer buš savinul polužje, ako ne kod demontaže onda kod montaže.
Najbolje ga je vaditi ravno gore van.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
A u kojem položaju ti je ona mala ručica kraj sica s desne strane sica trebala bi biti prema gore. Probaj nju pomakivati naprijed i nazad ako se da pomakivat samo pazi da ti ne pukne
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Ta ručica nije da nema veze, ima, ali u bilo koji položaj da ju staviš hidraulik diže.
Kolegi poluge ne mrdaju s mjesta.
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Zvao sam čovjeka, par sela od mene. u ponedjeljak mu vozim stroj, pa nek vidi. Javim vam kakva je bila dijagnoza. Sve kaj idem dalje radit, je vam moje stručnosti na ovom polju.

Hvala MUHA na savjetima, i svima ostalima. Pomogli ste mi puno. :)

To znam da diže u svakom položaju zato i pitam, sa pomjeranjem možda se što promjeni
Probal sam sve ručice razradit, u svim položajima, ništa nije pomoglo.
Ali hvala na savjetu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Šteta, ja sam se več nabrusil za dalje.
Svakak javi kaj je bil problem
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Uglavnom. Nastavak priče.

Veli majstor da je hidraulika u tak lošem stanju, da ju on ne može složit, jer nema niti dijelova niti strojeva za to. Izgleda da je skrpana samo za prodaju.
Onaj dio sa oprugom, na koji se vežu vanjske poluge, kad ih povučeš se sav savije u stranu, sve ima lufta boli glava.
Uglavnom, kaže da jedino Čegec u Zelini to može složiti, obzirom na prirodu kvara.

Tak da ih budem nazvao sutra ujutro, pa budem vidio kad im mogu otpeljat.

Stavim sliku i video sutra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Čegec bu to rešil, to se ne moraš brinuti, samo kaj me strah, ako bu mjenjal puno dijelova polužja, da bu to jako skup popravak.
Nekad kad nismo mogli do dijelova polužja varili smo, tokarili, grijali i pigali da bi to priravnali da vozi kud treba i radi, a i onda takav posel nije malo koštal.
Nemora biti da sam u pravu, dečki kad rastepu i vide najbolje budu znali kaj treba.
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Budem ih nazval ujutro, pa budem vidio kaj vele.

Ali uopće nemam orijentaciju, koja bi mogla biti cijena popravka...?

Otprilike..?
 
Na vrh