• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Pred 14 godina je rađena kompl generalka motora i bosch pumpe...
traktor pali odlično, radi ok, potrošnja ok bila dosad, nznm kako će biti odsad kako to kapa (danas sam upalio i gledao da li će prokapati - ništa)... a sve u svemu efektivnog rada u godini kad bi sve zbrojio - 10 dana ili 240 sati, a i to sam puno napisao...
a bum videl kak bu to išlo... motor radi normalno, nisam primjetio neku promjenu u radu motora... da su godine tu jesu...76 godište :)
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Kolko košta cca reparacija bosch pumpe za Zetora?
Da li to ovisi o stanju pumpe ili se radi kompletno sve?
Znam za Čegeca u Zelini da to radi, a ima i Gradečki u Gradecu tu blizu mene.
Iskustva kakva s njima?
Hvala!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Čegec vrača staru slavu Gradečki jedni hvale jedni ne (osobno imam jedno dobro iskustvo) tri pumpe mi radil Zagorščak .
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
A Gradečki mi je tu na dva kilometra - čul sam svakakva iskustva s njim.
A Čegec je radil prošlu reparaturu...
De je taj Zagorščak? u Kž možda?
Cijena se kreće od 800 do 1000 kn? tak sam čuo...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ja sam platil 1300 kn za 3511s mijenjani elementi regulator predihtana tj komp. reparirana . Zagorščak je u Štaglincu kod KC gdje si točno kad si 2 km od GR,Pavlovca ,?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,777
Kaj je u regulatoru mjenjano? Regulator novi dojde cca 1000 kn, tak da nevjerujem da je tebi stavil novog za 1300
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Mika iskreno meni nije nije važno kaj ti vjeruješ več da starac radi kak treba :icon_super:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,777
Nema tu vjeruješ ili ne napisal si da je regulator novi a ja ti velim da za te novce nije, vjerojatno su promijenjeni štiftovi pikse i lisnate opruge to večina radi ak ima lufta.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kako se takve pumpe više ne rade a regulatori od novih nisu isti ovaj je dugo čekal ugradnju i zato je cijena bila takva nadam se meni u korist no najbitnije pvp radi .
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
E sad da vidimo... hidraulika je vani:
rastepem onaj veliki klip i promijenim na njemu kariku i brtve?
 

Prilozi

  • CAM00693.jpg
    CAM00693.jpg
    58.2 KB · Pregleda: 694

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Skineš sigurnosni ventil (Dugački šaraf na cilindru)
Okreneš poklopac (Paziš da ti velika osovina ne padne na noge, ako su ti ruke hidraulike skinute)
Cilindar drže dva vijka (Ja mislim ključ 24) i skineš ga van.
Klip ti je najlakše izvaditi tako da uzmeš cilindar, klip okreneš velikom rupom prema dole i lagano udaraš cijelim cilindrom (Najbolje o nešto drveno) i klip polako ide prema van.

Manžetne paziš da ne okreneš naopako.

Ako ćeš skidati kocku i to ti mogu objasniti (Jedino ako je ista kocka kao i na Ursusu 355, @MUHA, pomaži)

Nedavno sam i ja to radio na Ursusu 355 i sve što sad znam naučio me kolega MUHA, još jednom se zahvaljujem!:icon_pidu:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kocka je slična osim kaj ima više ventil za regulaciju brzine dizanja poluga pod sicem izbije se zatik tu polugu Ursus nema .
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Evo kak izgleda klip nakon 39 let u ulju (mulju)... brtvi gotovo da i nema!!
U ponedjeljak nova karika i brtve i nazad sve....
Kolko ulja ide u hidrauliku?
Hitili smo taj mulj van kaj je bil u kučištu...
još jedno pitanje - osovina na koju se montiraju ruke hidraulike ima lufta levo-desno (slika)... jel to tak ili je nekaj poderano? jel kad dojdu ruke, stegne se i to stoji kak stoji...
e sad dirat razvodni ventil? nznm baš, bolje isprobat ovak prvo...
 

Prilozi

  • CAM00699.jpg
    CAM00699.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 301
  • CAM00700.jpg
    CAM00700.jpg
    67.3 KB · Pregleda: 200

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Za ruke tj osovinu imaš prstene idu dva ako je luft deneš tri i onda nove oringe .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Tam pod ruke ubaci (ako ima potrebe nakon zamjene O-ringa) još jednu plastiku.
Razvodnik je šteta ne rastaviti i zamjeniti O-ringe, sad kad ti je več vani.

Nije isto ko na Ursanu, ali je jako slično i nije problem.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Misliš kad dođu ruke gore, umetnem prstene između njih i ležaja unutra da smanjim luft? ili?
De dojdu ti O-ringi?
 

Prilozi

  • CAM00701.jpg
    CAM00701.jpg
    72.4 KB · Pregleda: 201

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
O-ring ti se vidi na slici. Ovo crno ispod plastike.
 
Na vrh