• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4718 priručnik za servis i održavanje

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Pozdrav svima na forumu! Odavno posjećujem ovaj forum i zaista je izvrstan i koristan, pa odlučih se da se i ja konačno registriram. U potrzi sam za priručnikom za servis i održavanje za navedeni Zetor 4718. Taj traktor imamo 8 godina i mogu reći sve rječi hvale za njega. Nikad nije stao ni pokvario se, doduše i ne radi puno (oko 2.5 hektara, i to se kosi 90% a ostalo se ore). Ako tko ima priručnik bio bi mu zahvalan da mi pošalje na mail: mario4tadic@gmail.com
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Hidraulika malo zeza, diže dobro poluge samo trza malo na polugama, to im je boljka. Treba promjeniti gumice na klipu hidraulike, ali ne mogu se nikako nakaniti da to odradim. Druga ručica ona za prikolicu mi radi savršeno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Imam ga ja. Moram samo naći način da ga objavim.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ZJ kaže:
Imam ga ja. Moram samo naći način da ga objavim.
Dal to vrijedi i za ZETOR 4911,jako su slični traktori...???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Za Zetor 4712/18.
U osnovi vrijedi, jedino su za 4911 drugačiji tehnički podaci.
 
Z

zetor4718

Guest
4911 je novija tipa 4711/12/18 ima drukčije postavljene filtere ulje u motor s ljeva sa desne strane a na 4712 tamo gdje je kompresor odnosno sa lijeve strane gledano sa traktora.4911 ima 102 borung cilindra dok 4712 ima 100.ostalo je u principu isto samo što je 4911 puno bolji taktor logično jer je moderniziran!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Bolji možda je ali se bi o kvaliteti dalo raspravljati. Naročito glava motora koje koštaju ko cijela generalka na 47..
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ja sam na svom zetoru 4718 samo radio kočnice za proteklih 8 godina i svi djelovi (glavni kočioni cilindri, unutarnji cilindri, cijevi, pakne, semerinzi) su me izašli cjelih 80€. I što je bitno našo sam ih u prvom gradu udaljenom 6 Km, ovo ide u prilog prethodnom postu da su jeftini za održavanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Eto vam link, pa downloadajte do mile volje ;)

Isto kak i za upute za Štore, pošaljite mi mailom po kunu :D
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Hvala najljepše, ako te kad put navede u BiH - Žepče navrati na jednu rakiju. Spremim ti još jedan litar za puta, kao što vidim u vas počeli neke poreze udarati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Bosonoga kaže:
Hvala najljepše, ako te kad put navede u BiH - Žepče navrati na jednu rakiju. Spremim ti još jedan litar za puta, kao što vidim u vas počeli neke poreze udarati.
Hvala, no mala je vjerojatnost. Ne pijem rakiju, no može janjetina, baklave i sl :D
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Slabo ti se u nas janjetina peče, u mom kraju takav narod pa svi samo prasetinu forsiraju, a slatka bi se moglo pronaći :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ma može i odojak, samo nek bude jako pečen :D
 
M

Miško 007

Guest
Eto vam link, pa downloadajte do mile volje ;)

Isto kak i za upute za Štore, pošaljite mi mailom po kunu :D

Meni taj link neće da otvori ... :cry:
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Neće da otvori što je link star i nije više aktivan. Pošalji mi mail na PP pa ću ti ga poslati mailom ili ako ZJ prije stigne može i on.
 
M

Miško 007

Guest
Nabavio hvala vam al slabo ima o hidruliki a muči me ona a ne znam što me čeka...
Eh morat ćemo raskopat pa vidit...
 
Na vrh