• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4718

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
Muha jel imaš koju sliku bosch pumpe za 4712 da označiš šaraf/e na koje se naljeva ulje kod izmjene?

Hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Na plave strelice (ključ 14) ispuštaš staro ulje iz Boš pumpe.
Na zelene strelice (ključ 11, a na regulatoru šerafciger, ne vidi se čep na slici) točiš dok ne počne curjeti na crvene strelice (na cjev i na regulatoru ključ 14)

 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
jel normalno da kada točim ulje (ključ 11 - zelena strelica) da izlazi na regulatoru (ključ 14 - crvena strelica)?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Ne nije normalno ako točiš na odušak(ključ11) da curi ulje na regulator jer su regulator i kučište elemenata odvojeni (semeringom)
Iz regulatora ulje curi na ovaj donji šaraf(ključ14) kad točiš na gornjeg(označen na slici zelenom strelicom) koji se otšarafljuje šarafcigerom
Tak bi trebalo biti kad je sve ispravno.
 

trga

Novi član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
1
Imam "Uputstva za rukovanje za Zetor 4718-4712" u pdf formatu na hrvatskom jeziku.
Stavio bih to na forum, jer vjerujem da bi nekome to dobro došlo (ja bih npr volio imati istu stvar od 5011) a ne znam kako to uploadati.
Dali me netko može savjetovati?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Pogledaj svojstva tih uputa.
Jedne sam ja uredil i postavil u PDF formi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
trga- ovdje imaš za seriju x011-x045,a ima i za sve ostale modele,samo na engleskom... a i 4718-12 su skoro isti kao i 5011,osim u nekim sitnicama...
 

fico51

Novi član
Tu od
8 Pro 2016
Poruka
1
Pozdrav može li mi netko reći šifru ove boje za motor?
Hvala. :tractor:
 

Mrky95

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
125
Pozz.Imam jedan problem kod prvog paljenja puno dimi i neće da upali kako treba bez obzira bilo vani -10 ili +10
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Moguče, kupiš indikator koji je u paru s ovim satom i na mjesto gdje sad ide sonda ubaciš indikator te ga povežeš strujom sa satom.
 

cinko

Novi član
Tu od
24 Velj 2020
Poruka
12
Pozdrav,
htio sam promijeniti ulje u bosh pumpi i regulatoru,zetor 4718.
sipao sam na onaj zajednicki otvor za regulator i bos pumpu, i iako sam nasuo 0,2L ipak nije krenulo ulje na onu cjevcicu koja pokazuje da je dovoljno nasuto,naspem jos malo ali nista, nasuo sam oko 0,5l ali jos uvijek ne ide.
skinuo sam onu cjevcicu ali ne vidim da u pumpi uopste ima ulja ni ispod tog kontrolnog nivoa , iako je 0,5l nasuto, kao da ulje uopste ne ide dalje regulatora.


prije sam normalno dosipao ulje na onaj saraf sto se odvrce sarafcigerom i kad krene na cjevcicu prestanem sa sipanjem, to je bilo oko 0,2l koliko i pise u upustvu.

da li neko zna zbog cega nece da ide ulje iz regulatora u bos pumpu?
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Regulator i pumpa nisu spojeni, posebno se toci ulje u regulator, posebno u pumpu
 

cinko

Novi član
Tu od
24 Velj 2020
Poruka
12
Zar nije u upustvu pisalo da je zajednički otvor? Nemam sad upustvo da provjerim.
A zašto je onda prije kada sipam na taj otvor na regulatoru izlazilo ulje na cevčicu na pumpi, kada se dovoljno naspe.
Jel se u pumpu sipa na onaj saraf sa oduskom?
 

cinko

Novi član
Tu od
24 Velj 2020
Poruka
12
Imam "Uputstva za rukovanje za Zetor 4718-4712" u pdf formatu na hrvatskom jeziku.
Stavio bih to na forum, jer vjerujem da bi nekome to dobro došlo (ja bih npr volio imati istu stvar od 5011) a ne znam kako to uploadati.
Dali me netko može savjetovati?
Možeš li poslati upustvo ako nije problem?
 

Najnoviji postovi

Na vrh