• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4718

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Tako sam mislio, kupio sam turski komplet, ali on se kako je predviđeno kači pumpu za kompresor, ali ovaj moj zetor nema izlaz na dekli gde može ta pumpa da se zakači na pogon kompresora, pa je pitanje dakle gde staviti pumpu, jedno rešenje je tako preko kardana, a drugo to što kažeš preko remena. Probaću ovako, mislim da to što kažeš da vrda volan nema veze sa pumpom već sa ostatkom sistema, ovaj moj sistem je nov, pa se nadam da će raditi. Dosta njih ima taj turski komplet, radi im dugo vremena, kažu da je dobro...
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
kažu da je dobro kada neznaju za bolje. najbolji servo kaj sam vozil bili su stari 560 i 577. precizan,(nešto trvđi od zetora ali što više gasa to mekši). vozil sam par torpedo sa servotom. užaš. vtz 2048 jako precizan ali ne siječam se ali mislim da se volan ne vrača kada ga smotaš pa pustiš. sused je ugradil servo na 533 i jako je loše. beži po cesti ko lud.
dali možeš staviti sliku pumpe?
par puta sam skido boš pumpu na nekoliko zetora tih starih. kolko se siječam njemo na razvod ide direktno kompresor pa boš pumpa.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
par puta sam skido boš pumpu na nekoliko zetora tih starih. kolko se siječam njemo na razvod ide direktno kompresor pa boš pumpa.
Da, tako ide, za ovaj komplet je predviđeno da se kači na kompresor sa suprotne strane od boš pumpe, ali kod mene dekla nema otvor na tom mestu i zato ne može...

Imam i 577 novi tip, tamo je fabrički servo, sa orbitolom, i to radi odlično, nema bežanja i slično. Videćemo ovde kako će biti.....

Evo jedna slika sa ugrađenim servom na Zetoru 7211, to je isti ovaj komplet što sam ja kupio...
 

Prilozi

  • ZetorServo.jpeg
    ZetorServo.jpeg
    39.4 KB · Pregleda: 27

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Ugrađen servo, radi odlično, niti mota sam od sebe, niti beži po putu. Evo probni snimak, i u mestu i u vožnji... Radi isto kao fabrički na 577 (to imam u kući pa poredim) po lakoči okretanja volana. Takođe ne zavisi od obrtaja, težina okretanja volana je ista i na malim i na većim obrtajima.


 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
probaj voziti brže pa vidi dali beži? također vidim da je drugačija pumpa od onoga kojeg sam ja vozio.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Sve je rađeno, nema ništa gotovo, kardan je od auta, trebalo bi da je zastava. Remenica je skinuta i dorađena... Imam slike kako sam sve radio, pa ću postaviti kad sve istestiram i završim. Ima dosta strugarskog i glodačkog posla...bar ja nisam ništa osim kardana imao pa sam morao da pravim, možda može nešto od zastave da se iskoristi pa da se skrati posao, al ja nisam imao a mrzelo me da idem po otpadima da tražim
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
probaj voziti brže pa vidi dali beži? također vidim da je drugačija pumpa od onoga kojeg sam ja vozio.
Probano juče,

najbrže što može, ne beži, možeš pustiti volan ide pravo...radi kao i fabrički na 577 što imam, nema nikakve razlike...

Da li neko može da mi kaže koliko treba da bude kompresija u cilindrima na ovom traktoru? Kad sam već skidao masku, izmerio sam danas i kompresiju, ima 20bar na sva 3 cilindra, što mislim da i nije nešto... Evo na jednom (trećem)

 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Nece hidraulika dizat teret kad se ulje jako zagrije. Pumpa nova, klip i cilundar gumice sve novo, sigurnosni ventili novi oba , filter na pumpi novi. Cim se 10 min ohladi hoce i to samo zeza kada se vozim 20 kilometara pa hocu spustit teret onda nemogu podic pomagajte vise neznam sta da mjenjam.Da li bi pomoglo ulje zamjeniti ?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Nece hidraulika dizat teret kad se ulje jako zagrije. Pumpa nova, klip i cilundar gumice sve novo, sigurnosni ventili novi oba , filter na pumpi novi. Cim se 10 min ohladi hoce i to samo zeza kada se vozim 20 kilometara pa hocu spustit teret onda nemogu podic pomagajte vise neznam sta da mjenjam.Da li bi pomoglo ulje zamjeniti ?
sve si napravil (vjerovatno nije trebalo 90% troška kaj si napravil) ali ulje nisi. kakvo je ulje unutra? svi podcjenjuju ulje. misle nova pumpa novi klip cilindar to mora raditi. da moraš staviti novo ulje. ali moraš sve oprati rastaviti i obrisati. ulje ti je puno vode ,blata špene i tko zna čega sve ne .novo uljue mora dojdi u dodir sa čistim dijelovima. ako ispustiš staro ulje a staviš samo novo odma buš izgubil puno na kvaliteti novog ulja jer bu se pomiješalo sa smečem. i novo ulje ti nebu držalo opet dugo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
sve si napravil (vjerovatno nije trebalo 90% troška kaj si napravil) ali ulje nisi.
Misliš da bi zamjena ulja riješila problem hidraulika? Ja ne vjerujem u to.


moraš staviti novo ulje. ali moraš sve oprati rastaviti i obrisati
Misliš rastaviti komplet mjenjač i diferencijal? Ko bi to platil
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Misliš da bi zamjena ulja riješila problem hidraulika? Ja ne vjerujem u to.



Misliš rastaviti komplet mjenjač i diferencijal? Ko bi to platil
ja sam to doživil više puta. ljudi voze 20+ godina i to bude sve osim ulja. kada se ugrije postane rijetko i ne diže. dok je hladno još tak kak diže .
staviti novo ulje u prljav prostor odma novo ulje postane prljavo. nemora raskapati sve ali skinuti poklopac hidraulike i sve oprati sa naftom i izbrisati krpama di se da je dobro. po mjenjaču ima manje blata jer zupčanici prskaju ulje. najviše blata ima na deklinu.
ako samo ispustiš staro ulje i nasipaš novo. napravi 2 sata rada i ispusti novo ulje. biti če jako zaprljano. u redu je ispuštati ulje i stavljati novo ako radiš to redovito.
dobro je nasipati nafte cc20 litara i provozati se polagano par minuta po dvorištu. ja sam vozil 540 sa 20 litara nafte u menjaču 15 minuta podvorištu i malo nazad i napred i sve brzine izvrtil i nakoso. nafta koja je izašla van nije bila žuta nego je bila prljava. treba uzeti u obzir da je taj 540 godinama stajo. također giferencijal se raspo pa je cijeli zadnji kraj bil rastavljen i opran. onda je tek na kraju stavljena nafta. tako da je dosta prljavštine bilo ostalo u menjaču.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Ovakvu špenu iz 542 ne ispere ni 200 litri nafte osim ak ne rastaviš sve...

Nece hidraulika dizat teret kad se ulje jako zagrije. Pumpa nova, klip i cilundar gumice sve novo, sigurnosni ventili novi oba , filter na pumpi novi. Cim se 10 min ohladi hoce i to samo zeza kada se vozim 20 kilometara pa hocu spustit teret onda nemogu podic pomagajte vise neznam sta da mjenjam.Da li bi pomoglo ulje zamjeniti ?
Dal ti pumpa guši motor kad probaš dizat na vruće? Već je spomenut u prijašnjim postovima razvodnik, u njemu bi trebalo također zamijenit ventile...
 

Prilozi

  • IMG_20210529_183602.jpg
    IMG_20210529_183602.jpg
    51.1 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20210529_183610.jpg
    IMG_20210529_183610.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20210529_204329.jpg
    IMG_20210529_204329.jpg
    44.3 KB · Pregleda: 20

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
ja sam to doživil više puta. ljudi voze 20+ godina i to bude sve osim ulja. kada se ugrije postane rijetko i ne diže. dok je hladno još tak kak diže .
staviti novo ulje u prljav prostor odma novo ulje postane prljavo. nemora raskapati sve ali skinuti poklopac hidraulike i sve oprati sa naftom i izbrisati krpama di se da je dobro. po mjenjaču ima manje blata jer zupčanici prskaju ulje. najviše blata ima na deklinu.
ako samo ispustiš staro ulje i nasipaš novo. napravi 2 sata rada i ispusti novo ulje. biti če jako zaprljano. u redu je ispuštati ulje i stavljati novo ako radiš to redovito.
dobro je nasipati nafte cc20 litara i provozati se polagano par minuta po dvorištu. ja sam vozil 540 sa 20 litara nafte u menjaču 15 minuta podvorištu i malo nazad i napred i sve brzine izvrtil i nakoso. nafta koja je izašla van nije bila žuta nego je bila prljava. treba uzeti u obzir da je taj 540 godinama stajo. također giferencijal se raspo pa je cijeli zadnji kraj bil rastavljen i opran. onda je tek na kraju stavljena nafta. tako da je dosta prljavštine bilo ostalo u menjaču.
Nije ti taj postupak baš za neku pohvalu.
Ti si naftom otopil talog i onda si tu svu zaostalu špenu vožnjom podigel i ona se prosetala ležajevima ;)

Problem je kaj ljudi ne mjenjaju ulje redovito, tu se slažemo. Ali da bi opral kak treba pomaže samo rastavljanje i pranje. Talog se uvijek zavuče u mjesta koja su nedostupna i kad je rastavljeno.

Bez obzira na našu raspravu ne kontam kolegu Borna da je išel mjenjat pumpu hidraulika i potopil ju u staro ulje....
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Bez obzira na našu raspravu ne kontam kolegu Borna da je išel mjenjat pumpu hidraulika i potopil ju u staro ulje....
e to je glavni problem. tu je skratil svim ostalim novim dijelovima životni vijek.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
U jednu ruku da, a u drugu je to tak napravljeno na tim starim ragama da to ide godinama bez zahtjevnog održavanja.
Kod njih je čak i filter hidraulike tak napravljen da u slučaju začepljenosti usis otvara klapnu i hidraulik dalje vuče smeče.... a u večine je mesingano sito pumpa odavno propumpala mnogo puta kroz sebe i razvodnik.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Koliko puta sam ispustio ulje vec bi sve sranje izaslo lose iz ulja ulje je bilo dobro hipenol niti lose boje niti puno spene blata sta su neki nabrojali zato nisam mjenjao ulje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ulje se ne filtrira ispuštanjem i ponovnim naljevanjem... još ako si dotakal jer je falelo.... možda ti se ulje zapjeni nakon duže vožnje pa je to problem.

Prazne poluge diže ali teret nemoze diči?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Zapjeni se vidim po mjeracu da ima mjehurica ali isto sam naljevao ulje inin hipenol nemoze dici teret vitlo i prikolicu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh