• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4718

E

encho

Guest
Imam još pitanja mnogo nekakvih,dakle tražim opet neka objašnjenja možda netko zna.
Kada vozim traktor bez obzira u kojoj brzini pri manjim obrtajima počne čudno i jako da trese.....Govorili mi loše gume,dobro jesu bile loše postavim nove opet isto,pa je onda moj otac s nekim svojim majstorima rastavljao ono kako se zove ispod sjedišta one zupčanike do najsitnijih dijelova,i nadju neke pločoce kao bakarne pomalo izlizane ali ništa strašno,kupimo nove postavimo i opet isto,trese svakako,mjenjač nismo gledali niti išta drugo,otac popizdio,niko nema rješenja i vozimo sad tako,njemu ne smeta meni da,jer očito nešto nije ok?Hvala svima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
A kak trese: gore-dolje ili naprijed-natrag?
Ako je prvo, onda su gume ili felge krive, ako je ovo drugo, onda ili se motor "zaletava" ili nekaj nevalja s kuplungom.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Vjerovatno misli na trešnju u vidu vibracija, pogotovo ako ide uz brdo recimo u 5-toj pa kad dobije opterećenje se još više osjeti...
Mjenjač je u pitanju..
 
E

encho

Guest
Vibrira lijevo desno,nije kao da su gume ili felge,nekako kako da objasnim kao što reče petar ali ne u velikoj brzini ili opterećenju samo pri manjim obrtajima u svakoj brzini,recimo idem četvrtom normalno krećem ne trese,dodajem gas počinje tresti i idem istim gasom prestane tresti pa opet počne.......uglavnom kada sam bez priključaka,jer vjerovatno ne osjetim toliko te vibracije kada je opterećen traktor
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ispod 1000 okretaja motora?
Nisam siguran ima li lamela federe. Ako ima, vjerojatno su oni krivi.
Jel motor radi mirno ili ide "trt-trt"?
 
E

encho

Guest
motor radi fino,lamela ima federe,i čak sam kupio lamelu da je promijenu,jer ponekad pomislim da federi stružu i stijenke federa da stvaraju te vibracije,ali kao što već rekoh stari popizdio na ove mehaničare i ostavio sve,ja sam predlagao da se pogleda i mjenjač,sam bi to uradio ali ne znam
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
najvjerovatnije je u pitanju kvačilo,zamajac,korpa ili lamela,kod mene je vw transporter tako tresao uzrok napuko zamajac
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Čudne zadnje felge...kojih su dimenzija gume?
 
E

encho

Guest
Dimenzije su 12,4x32,takvog smo ga kupili prije godinu dana,sada ja ne znam da li je to odgovarajuća dimenzija za ovaj traktor,da li bi bolje bilo da su 28 guma,nekako visok izgleda,razmišljali smo čak da ga spustimo na onim tzv čizmama ili felge da mijenjamo sa gumama..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
encho kaže:
Dimenzije su 12,4x32,takvog smo ga kupili prije godinu dana,sada ja ne znam da li je to odgovarajuća dimenzija za ovaj traktor,da li bi bolje bilo da su 28 guma,nekako visok izgleda,razmišljali smo čak da ga spustimo na onim tzv čizmama ili felge da mijenjamo sa gumama..
Bolje vuče s ovim gumama. Ako ti nije visok (zbog terena) i nemaš opasnosti od prevrtanja, ne diraj ih. Inače, visok ti je jednako kao da ima 14.9-28 gume (znači, kakve su na velikom Ursusu).
 
E

encho

Guest
Gdje postoji opasnost od prevrtanja tamo ne idem i riješen problem......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
A kak si riješil problem trešnje-cukanja?
 
E

encho

Guest
To još nikad nisam riješio,ja pretpostavljam da je do lamele ili nečega oko mjenjača,ali otac neda da to raskopamo,kaže dok ide nek ide,a mene to jako nervira,tako da ću vjerovatno uskoro otvoriti mjenjač da vidim šta se zbiva,čim majstor bude imao vremena,sijanje je svakako gotovo....
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Jel ti trza dok ne pustiš kvačilo do kraja, znači samo malo uhvati ali trza(skače)???
 
E

encho

Guest
Ne ne trza nego normalo odvoji krenem i onda počne tresti,mislio sam da je do guma,jesu bile stare ali kad sam ih promijenio opet isto,čak je majstor otvarao onaj dio ispod sjedišta(nisam stručan ne znam šta je to)gdje ima puno zupčanika i mijenjali smo neke bakarne okrugle ploče,ni to nije pomoglo,znači krenem idem i počne tresti,zatim se smiri...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
A nije to kod mene problem...kod mene kada ne pustim kvačilo do kraja, znači samo da malo uhvati, onda trza, tj. skače.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Marko355 kaže:
A nije to kod mene problem...kod mene kada ne pustim kvačilo do kraja, znači samo da malo uhvati, onda trza, tj. skače.
Kod tebe je u pitanju kvačilo, kod njega je prijenos.
 
E

encho

Guest
vidiš nisam probao da ga zadržim na kvačilu da vidim kako će se ponašati,uvijek odmah krenem i nisam primjetio poskakivanja pri kretanju,probat ću i to još danas
 
Z

zetor4718

Guest
Jel postoji automatska kuka za Zetor 4718

Jel postoji automatska kuka za Zetor 4718???Vidio sam da postoji za Zetor 4911 a ta kuka bi pasala na 4718.Ako neko prodaje nek se javi!!!
 
Na vrh