• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911 Problem s hidraulikom

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ček malo, ti to meni to pričaš?????

Cilindar nemožeš izvaditi dok ne otpustiš sigurnjak i šuplji vijak da bi zakrenul onu cjevčicu koja ih povezuje, to je prvo, a drugo, sigurnjak se nalazi na cilindru :icon_wink:
 

nikola 2511

Novi član
Tu od
18 Srp 2013
Poruka
10
na trećoj stranici ove teme si stavio sliku toga. znači sigurnosni je označen crvenom strelicom, a ja sam odvrnuo samo onaj šuplji do njega što je povezan sa onom malom cjevčicom i dva izvana i izvadio cilindar van!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Priznam :mur: tak si mogel, samo kaj ja to tak ne delam jer odmah u šusu i razvodnik prerešetam pa mi je ovak nekak lakše.

A da nisi naopačke gumice okrenul?
Kaj se prije remonta događalo?
 

nikola 2511

Novi član
Tu od
18 Srp 2013
Poruka
10
gumice sam dobro stavio (naravno da mi je bilo sumnjivo kad sam vratio dekli gore pa sam išo ponovo raskopat da se uvjerim).
prije toga je normalno dizo, ali ga je cimo svakih 5 - 6 sekundi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Jesi siguran da si uopče klip ubacil unutra :icon_rofl:

Možda je onda sigurnjak ostal otvoren pa tu pušta
 

nikola 2511

Novi član
Tu od
18 Srp 2013
Poruka
10
sutra opet na raskapanje, sumnjo sam na sigurnjak pa mi je trebalo da ga još netko spomene! :(handshake):
a ako nebude ni poslje toga radio zovem tebe da to složiš :icon_pidu:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Nema šanse, ovak preko tipkovnice ili nekog video linka možda ali drugačije ne.

Javi kaj si rešil
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
sutra opet na raskapanje, sumnjo sam na sigurnjak pa mi je trebalo da ga još netko spomene! :(handshake):
a ako nebude ni poslje toga radio zovem tebe da to složiš :icon_pidu:

Kak nisi sigurnjak skidal možda ti stradal metalni lajtung možda si ga malo vijal kod montaže pa pušta probaj izvadit poklopac van i sa kompimiranim zrakom vidjeti gdje pušta .
 

nikola 2511

Novi član
Tu od
18 Srp 2013
Poruka
10
b505.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

kad kompresorom pušem u crvenu rupu, pušta na sve tri ostale.
kad pušem na gornju žutu (ulaz) onda opet pušta na ove dvije dole (plavu i žutu)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Nisi uzel u obzir položaj ručica kojima upravljaš.
Predpostavljam da su u spuštenom položaju, a poluge su kolko vidim skroz gore.

Nego jel imaš još koju sliku samog polužja? Nekaj me zanima.
 

nikola 2511

Novi član
Tu od
18 Srp 2013
Poruka
10
Nemam slika, sastavio sam
Izvadio kocku van, promijenio 2 gumice i sad radi ko vurica:icon_thumright:
Fala na savjetima i brzim odgovorima!
 

saple

Novi član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
18
Poštovanje, ja sada opet imam problem sa hidraulikom na zetoru 5011, prvo je bila ručica sa problem jer nije reagirala, to sam složio zamjenom štifta, i sve pet, radilo je super... A sada mi se dešava da veće terete ne želi dignuti..(kipu uopće ne koristimo, tako da kad ručicu i pomaknem uopće ne čujem da se išta događa, ali tako je i prije bilo, a dizala je normalno) A najbolja stvar je ta što kad recimo zadnjim utovarivačem se dignem na najviši položaj, on ne pušta, može tako stajati danima. Zamjenio sam ulje u getribi, ista stvar, stavio hipenol, reko možda ulje zafrkava, kad oo isto.. Ulio sam oko 30-35 litara ulja...Ne znam uoće odakle da krenem... A znači stanemo nas dvoje na hidraulik i 200 kg diže normalno...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Po opisanom ja sam skužil da teže terete nemože diči?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
To se ne misli, to se mjeri manometrom uz uvjet da je sigurnosni ispravan i usis čist.
Može problem biti i u razvodniku, teško za točnu dijagnozu dati.
 

saple

Novi član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
18
Evo danas pokušao...u pravu si da diže mi utovarivač ako otkopčim topling, kada ga vratim više ne diže... Koji bi mogao biti uzrok tome??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač ili Lisnik će objasniti garant imaju slike imal sem sličan problem koji sem privreneno riješil blokiranjem . Muhač ga riješil podešavanjem polužja .
 

Najnoviji postovi

Na vrh