• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5911 - iskustva, prednosti, nedostaci

Z

zetor4718

Guest
4911,5911,6911 su dobra linija zetora ali ništa nije kod njih drkučije nego kod ostalih zetora a zetor ko zetor.taj 5911 ima pravi zvuk zetora i ima snage ide ko bjesan.Ako želiš to kupiti nečeš pogriješit jer može potegnut sve što treba.a nisu ni skupi ni kad kupuješ ni kad popravljaš.
 
T

topgear

Guest
Da baš gledam malo... nemaju neku pretjeranu cjenu, imaju oni godina, al ljudi pričaju da su zadovoljni njima.
Onako od oka motor mi djeluje kao kod ursusa 355-360, pa me zanima dali je što bolji od ursusa?

Ove oznake 4911, 5911, 6911, pretpostavljam da je to oznaka konjskih snaga ili nije???? tj. 49, 59, 69

Osobno me zanima 5911, ali koliko vidim oni su proizvedeni bez kabine. Koliko vidim po slikama 4911 i 6911 imaju kabine, a ovaj se pojavljuje bez kabine.
Zanima me dali mogu ugraditi kabinu od 6911 na njega ili bi ju trebao sam konstruirat?

Tnx!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
4911 ima 45ks, 5911 ima 58ks i 6911 ima 65ks.

5911 je jači od ursusa i teži, a po kvaliteti zeko je daleko ispred mede..
 
Z

zetor4718

Guest
naravno da možeš a neki su je imali kao orginal(češka kabina).to je dobra stvar pogotovo meni za u šumu motorke,gorivo,hrana,pivo sve stane unutra.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
zetor4718 kaže:
naravno da možeš a neki su je imali kao orginal(češka kabina).to je dobra stvar pogotovo meni za u šumu motorke,gorivo,hrana,pivo sve stane unutra.
Da, jedino s tom kabinom možeš doći do pred šumu, a onda ju moraš skinuti jer traktor s njom u šumu nemre koliko je velika. :D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Što se tiče navedenih modela mislim da nemožeš pogriješt sa kupnjom bilokojeg!
Ja imam Zetora 4911 moji su ga kupili novog,sada ima preko 8 000 radnih sati,nismo ga štedili i ide nam i dan danas kao urica !!!
Bez ikakvog kvara!!!
:D
 
Z

zetor4718

Guest
tu se kolega varaš!! moj susjed ima zetor 6340 sa češkom kabinom i radi snjim u šumi 6 godina i nikad nije staklo razbio na kabini tak da nemisliš da snjom nije moguć rad u šumi a po tvome šta onda LKT ili TIMBERJACK nebi mogli zači u šumu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
'Ajde, shvati šalu kao šalu...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
ZJ kaže:
'Ajde, shvati šalu kao šalu...
A i nije baš ni šala, kod mene ima na mjestima gdje mogu proći samo s malim fercom bez kabine, dok ursusu redovno tu padaju svjetla na blatobranima, krov kabine sam već popigo, i tako.. Da ne bude zabune to nije šuma, nego dionica puta od cca 2km, fino je imat kabinu, al recimo ovakva nadstrečnica mi je po ljetu sretnije riješenje (otac stavio zbog sunca jer nesmije zbog problema s zdravljem, glava uvjek u hladu), skočiš van, skočiš unutra, klima ;) , nema propuha, uvjek svjež zrak :mrgreen: , da i nešto bude nedaj bože skočiš s traktora željeza će uvjek bit..
062309091445.jpg
 
T

topgear

Guest
Možda bi trebao otvoriti novi post, al pitat cu ovdje...

Zanima me koja je procedura ako doma napravim kabinu i ak hoču registrirati taj traktor?
Dali bi to moglo proći bez homologacije, te koliko bi koštala homologacija?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Neznam što je homologacija,ali znam da kod mene to nebi prošlo 100%.
Baš sam bio jednom na registraciji kad je lik htio registrirat traktor a skinuo je sa njega kabinu jer nemože sa njim u plastenik,i imao je problema! Svake godine kad ide na registraciju,kabina gore pa poslje registracije dolje!
Naravno,osim ako imaš dobre veze na tehničkom,onda nemaš problema sa time ;) .
 
Z

Zoran0230

Guest
Ja imam zetora 5911-prezadovoljan sam.Pre toga sam imao IMT-560.Robusan (oko 3200kg),veliki ajšlang,mali potrošač,jaka hidraulika,za svoju klasu dobar traktor i nećeš se pokajati ako ga uzmeš-kod nas se kreću oko 5000E.Kojeg god zetora uzmeš videćeš i sam da su dobri.Ako te nešto interesuje slobodno pitaj
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
neznam samo sta bi bilo toliko tesko na tom zetoru 3200kg malo mi se cini previse za taj traktor,inace imao sam zetora 3511s ili ti 4712 isti je vrag u mojoj je obitelji bio od 1976.god. 3 generacije prosao mog djeda ,oca , mene i buraza evo prodali smo ga ovu zimu.Traktor je bio odlican nikad otvaran motor samo samo hidrauliku popravljali s njom smo imali malo problema inace sam veli ljubitelj Zetora i mislim da su to jako odobri traktori potrosnja mala djalovi jeftini i jako su kvalitetni, sada imam Ursusa C-360 1991. god. poslije prodaje zetora htio sam naravno opet zetora s tim da sam isao do nekiih 4000- 4500 eura i sad za te sam novce mogao kupiti zetora 60 65 konja ali koje godiste ???1980 ili jos starijeg. Zetor je jak na cijeni, i ovog ursusa ne bi ni uzeo da nije uscuvan i na njemu nemoram raditi nista limarija mu je 5 motor za 10 traktor je bio za vinograd i jako je uscuvan,a i mogao sam kupiti starog zetora na kojem bi vj motor bio los a i limarija ne bi bila puno bolja ursus je losija verzija zetora mislim da ce se svi slozit sa time i to po zavrsnoj obradi i po obradi matrjala i po kvaliteti materjala ali usporediti zetora 5911- i ursusa c-360 ja ti preporucam uzeti ursusa ako je mladi definitivno neznam koliko imas zemlje i za sta ti treba traktor?IMT dobar ali puno veca potrosnja,i taj zetor nije nesto puno jaci od ursusa za tu nijansu koliko je jaci ne ispalti ti se dat 1500 eura vise mislim da je tolika razlika u cijeni ja sam za ovog ursusa dao 4100 i jos nesto nemora se nitko slozit samnom ovo je samo moje misljenje i razmisljanje po meni najci traktor u klasi 60 konja je rakovica ili 558 to su jako snazni traktori i mislim da pojedu i zetora ....sad ovosi za sta ti treba traktor ...
 
Z

zetor4718

Guest
bornakutina kaže:
po meni najci traktor u klasi 60 konja je rakovica ili 558 to su jako snazni traktori i mislim da pojedu i zetora ....
:lol: :lol: :lol:

Nemaš blage veze o traktorima,pa normalno da pojede zetora 4718 i 3511.Zetor 6945 preskoči imt 577 kad se sjeti a to sam vidio na svoje oči a 577(77ks) je jači od 6945(65ks).Imt ima samo živahne motore i veliku potrošnju ništa drugo.Zetor je u svemu u prednosti osim u hidrauliku a moje riječi može potvrdit svako tko je radio sa ovim traktorima!Inače kupujem imt zato što trenutno nisam u mogučnosti kupit zetora duplaka.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Nemaš blage veze o traktorima,pa normalno da pojede zetora 4718 i 3511


ok to je pak tvoje pravo da kazes da nemam pojam o traktorima ti vj imas ali necu upropastit covjekov topic da se tu sa tobom svadjam uglavnom nisam usporedivao 558 sa zetorom od 45 konja vec 558 sa klasom od 60konja znaci sa traktorima koji imaju tu oko 60 konja eto kao npr taj zetor 5911 mislim da je od njega jaci imt ima brzu getribu pa ga i to puno izvalaci jos kad vidis one gume 16.9-28 na njemu ovaj zetor 5911 izgleda maleno
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ja sam nekada imao Rakovicu 60 i više je nikad ne bih poželio. Dugačka, neokretna, teška na volanu, mal izbor brzina, troši kao lokomotiva... IMT 558 je malo bolji od nje ali od Zetora 5911 nikako. Na Zetoru: hidraulične kočnice, kabina za 10-ku, mal potrošač, velik izbor brzina, okretan, neosporan kvalitet, jeftini djelovi...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Bosonoga kaže:
Ja sam nekada imao Rakovicu 60 i više je nikad ne bih poželio. Dugačka, neokretna, teška na volanu, mal izbor brzina, troši kao lokomotiva... IMT 558 je malo bolji od nje ali od Zetora 5911 nikako. Na Zetoru: hidraulične kočnice, kabina za 10-ku, mal potrošač, velik izbor brzina, okretan, neosporan kvalitet, jeftini djelovi...


sve 5 slazem se ali di su u cijeni?to je vec malo druga prica :)
 
Z

zetor4718

Guest
bornakutina kaže:
ok to je pak tvoje pravo da kazes da nemam pojam o traktorima ti vj imas ali necu upropastit covjekov topic da se tu sa tobom svadjam uglavnom nisam usporedivao 558 sa zetorom od 45 konja vec 558 sa klasom od 60konja znaci sa traktorima koji imaju tu oko 60 konja eto kao npr taj zetor 5911 mislim da je od njega jaci imt ima brzu getribu pa ga i to puno izvalaci jos kad vidis one gume 16.9-28 na njemu ovaj zetor 5911 izgleda maleno

Brzina je jedno,a snaga drugo!Zetor 5911 ima 16,9-30 gume.A 558 neželim ni komentirati kakav je to traktor u usporedbi sa zetorom!Ja se ni nesvađam s tobom ali nemoj pisat gluposti.Ja se ne raspravljam u temama o traktorima kao što su Class,New Holland,Same itd...jer sa tim traktorima nemam iskustva,ali kad je riječ o zetoru,ursusu ili o IMT-u o kojima znam dosta jer sa tim traktorima radim od malena tu se nebojim napisati ono iza čega stojim a i Bosonoga je potvrdio neke moje riječi!A čovijeku se neče upropastit tema ako se ja i ti raspravljamo u vezi teme.

Bosonoga kaže:
Ja sam nekada imao Rakovicu 60 i više je nikad ne bih poželio. Dugačka, neokretna, teška na volanu, mal izbor brzina, troši kao lokomotiva... IMT 558 je malo bolji od nje ali od Zetora 5911 nikako. Na Zetoru: hidraulične kočnice, kabina za 10-ku, mal potrošač, velik izbor brzina, okretan, neosporan kvalitet, jeftini djelovi...

POTPISUJEM!!!!!!!!!!!!!!!! I moj stari je nekad imao Rakovicu 65 i milijun puta je gora od IMT-a.Neće je ni oni koji je proizvode ali ja bi nju kupio prije nego 558!

bornakutina kaže:
sve 5 slazem se ali di su u cijeni?to je vec malo druga prica
Nemožeš pričat o visini cijene boljeg proizvoda od lošijeg.Ti bi htio Mercedes za cijenu Yuga!
 
Na vrh