• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6011

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ima li neko sliku reduktora sporohodnih odozgo , nešto sam negdje zeznuo u sklapanju.
Nemam sporohodnih nikako , ručica ide (neznam dali dovoljno ) ali nema nikakvog efekta , brzohodno rade normalno.
Nebi me iznenadilo ni da sam zaboravio ubaciti koji zupčanik.

Elem sklopili smo onaj jad , mjenjač radi uredno ali eto belaj sa reduktorom smo napravili.

Onu pojedenu osovinu smo obrusili i na nju navukli jednu cementiranu šalnu od ležaja i opet sa vana obrusili jer nije imalo smisla da se samo obrusi pošto je pojedena dosta i otišlo je ispod cementacije.
I onu prednju (šuplju) osovinu smo obrusili iznutra i u nju ubacili bronzanu piksnu i opet obrusili na mjeru , naravno urezani kanali za podmazivanje i rupe. To bi trebalo biti ok.
Sinhron od pete stavljen nov.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,072
Neznam jel bu to dobro s piksom gore. Ona jedino stoji u 5. brzini.a najveći joj je problem podmazivanje (visoko je i na relativno zaštićenom mjestu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Piksna je od one ''osmice'' iz ruske hidraulične pumpe i mislim da je to dobar materijal , ostavljen je dobar kanal za podmazivanje i naravno izbušene su one rupe.
Da u pravu si , samo stoji u 5toj ali nadam se da bude trajalo.

Samo neznam šta bi moglo biti ovo sa sporohodnim , nešto je do mene jer je radilo prije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,072
Jesi li postavio onaj par zupčanika na donji slog?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo na Zetorima koji imaju sinkrone bolje je mijenjt osovine znam za sličan slučaj traktor rađen za udaju novi vlasnik za pola godine polomil večinu zupčanika i skoro poginul u dol . No kako je to tvoj prvi pokušaj ispalo je i dobro , kad budeš ponovo slagal getribu isprobaj dal sve radi prije nego ju staviš na traktor .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja kada slažem mjenjač na ruskoj mašini nema šta da probam , zna se.

Elem , još uvijek mi treba slika sklopa koji redukuje ako neko ima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
5011_7045_074.jpg



5011_7045_070.jpg

Imaši na ovoj zadnjoj slici dva zupčanika pod brojem 6.
 
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Savoris, ako misliš da bi kaj pomoglo mogu ti poslikat od 3340 sutra ujutro sad mi se neide u garažu mastit prste,
Da li si dirao donji snop zupčanika?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ima li neko sliku reduktora sporohodnih odozgo , nešto sam negdje zeznuo u sklapanju.
Nemam sporohodnih nikako , ručica ide (neznam dali dovoljno ) ali nema nikakvog efekta , brzohodno rade normalno.
Nebi me iznenadilo ni da sam zaboravio ubaciti koji zupčanik.

Elem sklopili smo onaj jad , mjenjač radi uredno ali eto belaj sa reduktorom smo napravili.

Onu pojedenu osovinu smo obrusili i na nju navukli jednu cementiranu šalnu od ležaja i opet sa vana obrusili jer nije imalo smisla da se samo obrusi pošto je pojedena dosta i otišlo je ispod cementacije.
I onu prednju (šuplju) osovinu smo obrusili iznutra i u nju ubacili bronzanu piksnu i opet obrusili na mjeru , naravno urezani kanali za podmazivanje i rupe. To bi trebalo biti ok.
Sinhron od pete stavljen nov.
Možda je vilica savinuta?
Probaj uključiti bez da si stavil poklopac pa da vidiš kaj se događa, slike od 60 nemam ali sve je to slična na večini.

Brončana čahura neznam kak bu dugo izdržala, meni se ta solucija nije baš zdopala.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jes ubacio stiftove u utore.Ako ih nisi dobro okrenuo da zabrave nece ni ubaciti u sporohodnu,,Ima ih dva komada nasuprot.Oni drze da nebi nazubljeni dio hodao po vratilu.U tvom slucaju mislim da je isto ko na prvoj slici .Ima ta ogrlica bez zubova jer nije duplak.Isto je sve samo sto su ostale slike od 6245 i ima ogrlica sa zupcanikom radi prednje vuce.






 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
5011_7045_074.jpg



5011_7045_070.jpg

Imaši na ovoj zadnjoj slici dva zupčanika pod brojem 6.

Oficir slabo citas katalog.Moras prvo znati sta trazis da bi mogao citati katalog dijelova. Broj 6 je za tvoju informaciju zupcanik rikverca..Inace to su dva zupcanika spojeni u cjelinu.Vrte se na osovini preko iglicastih lezaja..


 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Da li si dirao donji snop zupčanika?
Dirao sam , drugačije nisam mogao da rasklopim gornji dok nisam donji izmakao malo prema nazad , ujedno mi smetali oni zupčanici naprijed od 540-1000 i morao sam osovinu iz donjeg da pomjerim prema nazad.

Možda je vilica savinuta?
Probaj uključiti bez da si stavil poklopac pa da vidiš kaj se događa, slike od 60 nemam ali sve je to slična na večini.

Brončana čahura neznam kak bu dugo izdržala, meni se ta solucija nije baš zdopala.
Poklopac je vraćen i sva limarija , provjeravao sam rad zupčanika od mjenjača ali od reduktora nisam nego je samo rutinski vraćen nazad.
Vidjećemo koliko će bronza izdržati , nema se para za osovine i ovaj pokušaj je besplatan što se tiče dijelova


Jes ubacio stiftove u utore.Ako ih nisi dobro okrenuo da zabrave nece ni ubaciti u sporohodnu,,Ima ih dva komada nasuprot.Oni drze da nebi nazubljeni dio hodao po vratilu.U tvom slucaju mislim da je isto ko na prvoj slici .Ima ta ogrlica bez zubova jer nije duplak.Isto je sve samo sto su ostale slike od 6245 i ima ogrlica sa zupcanikom radi prednje vuce.
]
Taj dio je sklapao šurak , ali sam siguran da nikakve štiftove nije pominjao niti ubacio.
Možeš li mi malo bolje pojasniti te štivtove i kako se montiraju?
Može li to da se sredi odozdo kroz onaj poklopac gdje izlazi prednja vuča?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da lisnik znam da su dva spojena i da se na seriji 6011 vrte na 4 igličasta većeg promjera dok na seriji 5011 su dva manja.
Samo sam htio da savo vidi sve dijelove iz tog dijela u presjeku,možda se sjeti kaj je mogel zeznut.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Vjerujem da je krivo stavljen poklopac mjenjača.. Probaj skinuti iz kabine poklopac pa pomiči viljušku napred nazad pa ćeš vidjet gdje je problem.. Tako smo ja i cale stavili poklopac mjenjača i skoro sve zavrnuli kad ono neće reduktor.. Odvrnuli opet poklopac ručicu malo bolje namjestili i to je to :).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kada je stavljan poklopac prilično sam siguran da su one dvije ručice upale u svoja ležišta ali ispod toga dole nisam ništa više siguran.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Skini utvrđivač pa kroz rupu pogledaj dali vilica ide sim tam kad ju mičeš.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Prvo planiram da zavirim kroz donji optvor gdje bi trebao biti izlaz prednje vuče ali i ovako sam prilično siguran da viljuška ide jer mogu da ubacim u Bh i osjetim ono blago klik tamo gdje je ler.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Da bi skinuo gornji snop ovaj dio donjeg snopa nemoras pomjerati.Taj dio demontaze bi trebao biti isti i kod duplaka i solasa.Na mom terenu je jako malo solasa pa moguce da ima nekih sitnijih razlika.Ovo su slike od 6245..

Izvuces nazad vratilo za pogon pumpe hidr.(kardana).Tad napred donja dva zupcanika padaju na dno mjenjaca i tad mozes izvaditi vucnu spojnicku.To se vidi na drugoj slici(zupcanici i spojnicka)Iza spojnicke skines zeger sa vratila.


Nazad izvadis dio zupcanike brzih-sporih brzina i ispod izvadis zupcanike za kopcanje prednje vuce.Tad skines zeger na lezaju i gornje vratilo ide van.

Nemam bas slike od stiftova .To si ti valjci koji su na jednoj strani zarezani sa obe strane .proguraju se kroz rupu nazubljenog dijela malo zakrecu dok zarez ne upadne u utor na vratilu konusnog zupcanika.Ima ih dva komada.Na prethodnim slikama mozes ih vidjeti kako izgledaju kad su postavljeni i kako izgleda rupa kad su izvađeni.Da bi ih ubacio moras skinuti poklopac mjenjaca i vilicu za saltanje brz.-spore brzine.Pomjeris ogrlicu prema nazad ,namazes rupu sa mascu ,ubacis stift.Zatim moras pomjeriti traktor da se vratilo okrene za 180 stepeni.Tad nailazi druga rupa.kad oba ubacis gurnes ogrlicu napred i dalje montiraj vilicu i ostalo.Mast sluzi da nebi ispao stift prilikom okretanja vratila.Stiftovi ako su dobro sjeli trebaju biti ravni sa rupom.Imaju navoj unutra tako da moze uvrnuti vijak da bi ih lakse ubacio ili izvadio.Ja sam uglavnom radio na duplacima i oni imaju stiftove.Za solase nisam siguran imaju li .Skini poklopac mjenjaca i znaces sve..
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Problem riješen , između dva donja zupčanika koji se koriste za spore je ispala jedna kajlica kada sam razvlačio donji snop.
Uspio sam je vratiti nazad ali sam morao ponovo ga razvući par cm.

Bdw , koje ulje ide u mjenjač i koliko ulja , trebalo bi ga zamijeniti.
Meni na oko djeluje rjeđe od 90ke.
 

Prilozi

  • IMG00207.jpg
    IMG00207.jpg
    42 KB · Pregleda: 171

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,072
Koliko znam, trebal bi ići Transhidrol 85. Negdje oko 40 lit.
 
Na vrh