• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245 hidraulika

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Na Ursusu je starom jednom zaštekal taj ventilić šta ti je Marko slikal a menio je jednom pukao osigurač na jednoj polugici. Mislim da treba poklopac hidraulike dole pa češ tek onda znati šta dalje.
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
U jutro krećem sa rastavljanjem, pa vidjet cu svakako..... Al sad ipak znam sta cu prvo provjerit
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Skinuo sam poklopac hidraulike. Sve uredu s polugama jedino ona šipka sto je na njoj opruga bila savjena. Skopcao sam zrak i polako diže al vamo ispod onog sigurnosnog ventila ima rupa pusta malo zrak. Mislim da nebi trebalo tu puštati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ja sam imao isti problem na Ursusu 355. Zakvačio sam vrlo tešku ralicu, podigao, otišao iza, probao zaljuljati da vidim hoće li se propinjati traktor, kako sam zaljuljao, tako ralica spala dolje. Bogu se zahvaljujem i danas što su i meni i dečku pored mene čitava stopala, stojalo smo skroz uz ralicu, onaj dio što gura... Mogla nam je stopala odsjeći samo tako... :=-:


MKV9GP7.jpg

Pa ti imaj ursusa :(talk)::(talk)::(talk)::(talk)::(talk)::(talk):
kvar i šteta koja je mogla nastati nije do Ursusa več do majstora koji nije stavil odgovarajuči osigurač :eek::

Skinuo sam poklopac hidraulike. Sve uredu s polugama jedino ona šipka sto je na njoj opruga bila savjena. Skopcao sam zrak i polako diže al vamo ispod onog sigurnosnog ventila ima rupa pusta malo zrak. Mislim da nebi trebalo tu puštati
To si savinul kad si skidal, najvjerojatnije.
pripazi kad buš ugrađival poklopac nazad.

Sad kad je širom rastavi obavezno razvodnik jer postoji mogučnost da je oštečen neki od ventiliča u njemu ili kakav O-ring pušta pa ga odmah i prebrtviš.
Sigurnjak definitivno na tak malom tlaku nebi smel propuštati.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
I sta je ovdje bio kvar, i to se nalazi na razdjelniku???

Nalazi se na razvodniku, da.

Kvar je bio taj što mi je izbio iz ovog šupljeg vijka onaj ventilić, oprugu, poklopac i osigurač. Kipa je radila normalno, poluge su bile mrtve.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Markec, Zetor ima nekaj slično ali nije na vijku poklopac več još jedan ventilič sa štel šarafom.
 

palac1

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
22
ZETOR 6245 HIDRAULIKA
Poštovani Majstori,do sada sam sve riješio uz Vašu pomoč,nadam se da ću i ovaj problem.
U položaju P ne diže i ako se ubaci u taj položaj istoga trenutka poluge padaju.
U položaju D i M sve radi.
Položaj M koristim (stalno) kod oranja i ne mogu fino namjestiti dubinu ili je plitko ili preduboko,tako da se stroj muči.Ručka za dizanje mi reagira od krajnjeg doljnjeg položaja pa negdje do malo preko sredine,to nije ispravno.
Što se tiče izvoda vanjskoga kruga on je uredan.
Puno pozdrava dobronamjernima.

Napokon smo se odlučili za skidanje poklopca i zaključili da se odpojila ručica za položaje (D;M,P) i ona je u fraj laufu.Po slikama na forumu ne može se vidjeti kako i gdje je ona spojena,vjerojatno možda nešto nedostaje,jer je već netko radio po tome,pa Vas molim da mi,ako imate,pšaljete sliku jer na ovim slikama koje su na forumu, smetaju mi one dvije opruge,tako da se ne vidi kako je spojena rucica položaja .
pomozite.
lp
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nemoguče, bar tak mislim. Ili je pukla, kaj sumnjam ili je pukel onaj vani štiftič koji ju drži
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Kolega sve je moguce slika sumljam da ima ko detaljno da se vidi di sta je po katalogu isto teze se skuzi di sta ide ja sam slago u 5mj puno stvari se moze sfusat ako je vec neko oko tog cacko!!
 

palac1

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
22
samo treba znati kako je ona spojena unutra.Govorimo o poklopcu koji je skinut i okrenut na stolu.Iz vana je sve u redu.
Netko tko dobro razumije opis kvara,kojeg više neću ponavljati,mogao bi pomoći iz prve preko foruma ili telefonski.
Inače se ne bavim mehanikom,isključivo za svoje potrebe,tako da nisam upamtio sve te pozicije poluga (nekada davno otvarao sam poklopac na Zetoru kojeg sam tada imao),kao ni "majstor" koji mi to radi,pa ako ima netko na forumu...rekao je majstor prije popravka da je to lako riješiv problem,pa sad vidim da se svako proglašava STRUČNJAKOM.
Ovako preko foruma Želim doznati točne pozicije,ako ih netko zna,jer inače majstor bude "sfušal",a ja želim da stvar funkcionira bezprijekorno.
Da se ne zezam,u ovim godinama,uzmem Majstora,kad ono moram biti ja taj koji će riješiti problem...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Palac po slikama budes jako tesko skuzil vjeruj mi ja sam imo hrpu slika kad sam svoj hidraulik slago bio kod nekoliko majstora s preko nekoliko ljudi se cuo telefonski neznam kolko puta ga stavljo i skido dole bio skoro mjesec dana bez traktora i opet ne radi kak treba kupio hrpu dijelova i opet nista a neka mala sitnica nek ti fali ne radi kak treba i nece radit bez obzira kaj ti mi svi mozemo savijetovat i pomagat jer niko od nas dok ne vidi stanje svojim ocima i ispipa rukama moze samo nagadat i onda nakraju ispada krivo ljudima koji pitaju sta je pa ne dobiju odgovor kak su si zamislili!!
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Najbolje ak si več skinuo poklopac hidraulike odvezi ga kod Čegeca u Zelinu, on bu ti se fino posložil.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Bučo onaj tvoj hidraulik koda je krokodil zgrizel i ispljunul tak da to i još dobro dela,samo mi ni jasno kak je delalo prije i kam je ona kajla nestala i onaj štift koji si delal?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Jesi videl normalno delalo prije onda od jednom crklo sve pa poslozili ja mislim dobro al opet nije kak bi moralo bit tak da pitanje je sta je i kod kolege @palca jer vidio si da mala sitnica fali radi velike probleme a poslozi se pa opet nije to to!!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
sreća u nesreči je kaj ti nikakav priključak nemre naglo opasti na pod:icon_mrgreen::p:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ako je dignut ako je spusten onda su problemi:(sweat)::(giggle):
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Mozda ove slike pomognu.Ako ne ima ih jos koliko hoces..





 
Posljednje uređivanje:
Na vrh