• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245 hidraulika

palac1

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
22
ZETOR 6245 HIDRAULIKA
Poštovani Majstori,do sada sam sve riješio uz Vašu pomoč,nadam se da ću i ovaj problem.
U položaju P ne diže i ako se ubaci u taj položaj istoga trenutka poluge padaju.
U položaju D i M sve radi,ali usporeno i ne diže dovoljno visoko.
Položaj M koristim (stalno) kod oranja i ne mogu fino namjestiti dubinu ili je plitko ili preduboko,tako da se stroj muči.Ručka za dizanje mi reagira od krajnjeg doljnjeg položaja pa negdje do malo preko sredine,to nije ispravno.
Što se tiče izvoda vanjskoga kruga on je uredan.
Puno pozdrava dobronamjernima.
 

Mrky95

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
125
Ta ručica ti mora bit na sredini u moložaju M.Ako ti sporo diže provijeri koliko imaš ulja filter a ko zna u kakvom stanju je i pumpa.


Ovde iza si štelaš reagiranje hidraulike.
CAM00011_zps2vsrtdiv.jpg
 

Mrky95

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
125
Izvadiš zeger osigurač treba ti cijevasti ključ i šarafciger namjestiš cjevasti ključ i kroz njega šarafciger i štelaš si kako ti paše.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Stim nebude riješio problem hidraulike. Možda smo napravi gorijeg nego što je.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Imas li puno lufta ovdje gdje kacis toplink.Kad povuces napred-nazad.Pogotovo dio (gornja sterlica) nesmije se klimati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Izvadiš zeger osigurač treba ti cijevasti ključ i šarafciger namjestiš cjevasti ključ i kroz njega šarafciger i štelaš si kako ti paše.

Da je to napravljeno da bi svako tu prste gural onda nebi bilo pod poklopcem. Bilo bi dostupno ku ručica za brzinu.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Prvo što je Lisnik napiso, ako nije onda poklopac hidraulike dolje (ispod sica) i zamjenit gumice na razvodniku i provjerit polužje, usput zamjenit gumice na klipu i kariku, promjenit-oprat filtere. Pumpu ostavit zadnju.

Što se tiče izvoda vanjskoga kruga on je uredan.
Po ovome pumpa je ispravna, ako izvod radi normalno i ima snage.
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
na zetoru sesdesetki, čuje se pumpa mislim optereti na poluzi kipe, a ruke hidraulike ne diže. Nista ne reaguje. Sta moze biti
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Ja sam imao isti problem na Ursusu 355. Zakvačio sam vrlo tešku ralicu, podigao, otišao iza, probao zaljuljati da vidim hoće li se propinjati traktor, kako sam zaljuljao, tako ralica spala dolje. Bogu se zahvaljujem i danas što su i meni i dečku pored mene čitava stopala, stojalo smo skroz uz ralicu, onaj dio što gura... Mogla nam je stopala odsjeći samo tako... :=-:

Isto tako, kada sam probao kipu, osjetio se pritisak, pumpa je drndala, a poluge nisu pokazivale nikakve znakove života.

To bi mogao biti jedan od problema, pretpostavljam da je na Zetoru vrlo sličan razvodnik.

UY2eR7a.jpg


MKV9GP7.jpg
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa ti imaj ursusa :(talk)::(talk)::(talk)::(talk)::(talk)::(talk):
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
čuje se pumpa mislim optereti na poluzi kipe, a ruke hidraulike ne diže. Nista ne reaguje.

Kao da je zetor bolji. :icon_e_biggrin: :icon_e_biggrin: :icon_e_biggrin: :icon_e_biggrin:
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Ja sam imao isti problem na Ursusu 355. Zakvačio sam vrlo tešku ralicu, podigao, otišao iza, probao zaljuljati da vidim hoće li se propinjati traktor, kako sam zaljuljao, tako ralica spala dolje. Bogu se zahvaljujem i danas što su i meni i dečku pored mene čitava stopala, stojalo smo skroz uz ralicu, onaj dio što gura... Mogla nam je stopala odsjeći samo tako... :=-:

Isto tako, kada sam probao kipu, osjetio se pritisak, pumpa je drndala, a poluge nisu pokazivale nikakve znakove života.

To bi mogao biti jedan od problema, pretpostavljam da je na Zetoru vrlo sličan razvodnik.

I sta je ovdje bio kvar, i to se nalazi na razdjelniku???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Ma pusti te vi razlike, sta moze biti u kvaru pa ne diže poluge hidraulike
 

Najnoviji postovi

Na vrh