• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6341 ne krene

alkoholik

Novi član
Tu od
29 Srp 2009
Poruka
18
pozdrav

imam jedan problem. ako je upaljena prednja vuča traktor ide. ako jo izklopim ne ide više nikam. šta bi bilo? diferencial? molim za upomoč.
 

alkoholik

Novi član
Tu od
29 Srp 2009
Poruka
18
Nema nikakvih zvukova. jednostavno ne ide nikam. samo stoji. ako upalim prednjo vučo krene a ne radi stražni (zadnji) pogon samo prvi.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Prednja vuča dobiva pogon s onog reduktora brze- spore, u biti s osovine koja ide nazad prema diferencijalu, tako da je jedino logično objašnje da je nešt jednostavno puklo, osovina na kojoj je konusni ( mali) zupčanik ili nešt u samom diferencijalu.

ispustit ulje, , skinuti kardan i onaj reduktor ispod getribe na koji taj kardan( gdje dolazi ručica, sajla ili ventil za uključivanje prednjeg pogona) pogledat kroz tu rupu ak se slučajno može sta vidit ( rupa negdje 20x20 cm), dalje skinuti poklopac hidraulika jer se otud vidi cijeli diferencijal( konusno tanjurasti sklop i ostalo),malo če smetati kabina ali ne bi trebalo strašno ( u krajnjem slučaju i kabinu skinuti, ali mislim da ne bude trebalo) te ako je tu kvar ,a vjerojatno je , skinuti mislim lijevi kotač s reduktorom( uglavnom suprotni kotač od tanjurastog ( velikog ) zupčanika, i promjeniti što je puklo.( ako je potrebno skinuti desni kotač s reduktorom). pazi ako budeš rastavljao diferencijal na neke tanke podloške, mislim njihov raspored , jer hoče poslije dif. zujati.
za to zadnje pitaj člana Muhaničara, mislim da bi znao to jako dobro objasniti.
 

alkoholik

Novi član
Tu od
29 Srp 2009
Poruka
18
Hvala za odgovor. da to mi je več jasno da ima prednja vuča odgon iz menjača. nebih kabine odstavljajo jel nije to baš lahko. a bojim se da biče potrebno...

danas skinim prednju vuču pa da vidimo...
 
B

Bobo

Guest
Ako ima spojnicku cahuru, kao npr IMT, da od velikog tereta prije ona pukne da se dalje ne osteti diferencijal, mogla bi ona biti krivac... Kao sigurnosni vijak na kardanu ili tako nesto...


Znaci, bilo kakav mehanicki sigurnosni uredjaj koji veze mjenjac i diferencijal, tako da u slucaju nekog preopterecenja ne strada ni mjenjac ni diferencijal, nego taj jednostavni mehanicki sklop... Moja sumnja ide na tu stranu i gotovo sam 90% siguran da je u tome i problem...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Nema kod Zetora nikakvih spojnih čahura.

Nego jel si ti probal u sporima? Da ti nije možda odseklo onaj štiftič na poluzi za brze spore i mali ostal u leru?
Čudno mi to kaj ništ ne šrota :scratch
 

alkoholik

Novi član
Tu od
29 Srp 2009
Poruka
18
otvorijo odgon prvog pogona. nije ništa falirano, sve je videti ok. sve brzine radiju... sam en ide traktore. ništa ne tuče.

jao jao
 

alkoholik

Novi član
Tu od
29 Srp 2009
Poruka
18
sam skinio špero (diferencial) sa strane se vidi da manjkajo neti na flangi. manjka 2 kom netova i 1 je več losan. jel možno da je to kvar?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
sam skinio špero (diferencial) sa strane se vidi da manjkajo neti na flangi. manjka 2 kom netova i 1 je več losan. jel možno da je to kvar?

Ja tebe niš ne razumijem šta si napiao, osim špere :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
sam skinio špero (diferencial) sa strane se vidi da manjkajo neti na flangi. manjka 2 kom netova i 1 je več losan. jel možno da je to kvar?
Akjo su još gore nitne, nevjerujem da je do toga (moralo ih je sve odsječi da se nebi pomaknul s mjesta), pogledaj malo bolje.

Pripazi kod nitanja novih da je najvjerojatnije poderalo i tanjurasti kao i samo kučište diferencijala. Gore idu čelične nitne ;)
 

alkoholik

Novi član
Tu od
29 Srp 2009
Poruka
18
verujem. baš je duuugoooo vremena prošlo kad sam se učijo tada srbo-hrvatsko.

kad sam raskopao šperu,tamo je jedna "prirobnica" i tamo faliju netovi
 

alkoholik

Novi član
Tu od
29 Srp 2009
Poruka
18
eto sad znam neti= nitne.


sad ču i drugo strano da otvorim pa da vidimo. a nema prostora nikakvog. gužva
 

alkoholik

Novi član
Tu od
29 Srp 2009
Poruka
18
Akjo su još gore nitne, nevjerujem da je do toga (moralo ih je sve odsječi da se nebi pomaknul s mjesta), pogledaj malo bolje.

Pripazi kod nitanja novih da je najvjerojatnije poderalo i tanjurasti kao i samo kučište diferencijala. Gore idu čelične nitne ;)

evo dobro proverjo i sad vidio da so sve nitne otišle... jel ima kakav jednostavan sistem da jih nitam?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Normalno da ima.
Brener na crveno, izvlakač, oblikovač i udari nežali, jedino ako imaš kakvog kovča u blizini da zna zanat pa da to odradi umjesto tebe.
 

alkoholik

Novi član
Tu od
29 Srp 2009
Poruka
18
Normalno da ima.
Brener na crveno, izvlakač, oblikovač i udari nežali, jedino ako imaš kakvog kovča u blizini da zna zanat pa da to odradi umjesto tebe.


malo bice jebeno jel treba sve izraditi u kočistu (ohišju) jel nemogu izvadit svega (nisam otvorijo hidravlike).

e sad će
 

Najnoviji postovi

Na vrh