• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 6711

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pozdrav... zanima me jel ima netko ili zna gdje se može nabaviti blok motora ili cijeli motor za zetor 6711,76.godina?....
 
J

jokapz

Guest
u trgovini Šole u Požegi bilo je novih motora od 72xxprobaj vidjeti s njima a oni imaju i djelove za Zetore.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
alooooooooo ljudi! ! ! !
jel zna netko koliko ide ulja??????????
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ja ga imam doma, al nemam pojma koliko točno treba. Pitat ću oca pa ti kažem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,391
Oko 20-30 litri.
Natoči 20, pa pogledaj na šipki za nivo. Pri vama je ravnica pa može biti između min i max. Pri nama mora biti iznad max. jer hidraulika neće dizati na velikim nagibima.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ZJ kaže:
Oko 20-30 litri.
Natoči 20, pa pogledaj na šipki za nivo. Pri vama je ravnica pa može biti između min i max. Pri nama mora biti iznad max. jer hidraulika neće dizati na velikim nagibima.

e stari moj,zajebo bi se ti... :D ima i kod nas bregova na kojima bi se i zagorci dosta najebali.... :mrgreen:
ma, ja to pitam jer mi šogor hoće mjenjati ulje u svom zetoru,a on hoće natočiti 40 litara jer je tak čuo negdje.... šipku za mjerenje je njegov stari nekak uspio slomiti davno,tak da....
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa tu oko 35- 40 litar i ide unutra negdje. ako i više natočiš tih pet litara nema da če se nešto dogodit bito da nije manjka
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Hitno!

gdje bi bio broj šasije na ovom zetoru?
i od koliko brojki i slova bi bio broj?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
šogor ima problema sa kardanom...
malčirao je, i veli da kada uključi kardan i pusti kvačilo, čuje se kak unutra šrota par sekundi dok ne dostigne brzinu vrtnje, kolika god ona bila, i onda nema više šrotanja i fino radi...

isto tak veli da kardan ima lufta, jedno 2cm nutra- van ga se može rukom pomicati..
jel to kaj opasnoga i kaj se treba promijeniti i kak, ak nije komplicirano?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
da, 6711...
jednostepeno kvačilo

danas sam čuo da bi moglo biti da se je iznutra neki šaraf koji drži ležaj kardana otpustio pa je tu dobio lufta i zbog toga ne love zupci pri uključivanju??
jel moguće?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Jesi siguran da je jednostepeno? Kolko ja znam Zetora sa jednostepenim kvačilom nema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
U svakom slučaju 2 cm lufta nije normalno samo mi nije jasno dali šrota ili se ne vrti na početku kad ga pustiš u pogon. Kakva je situacuja na prazno i u opterečenju?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
U svakom slučaju 2 cm lufta nije normalno samo mi nije jasno dali šrota ili se ne vrti na početku kad ga pustiš u pogon. Kakva je situacuja na prazno i u opterečenju?

To je sad skužio kada je kupio malčer pa ga probavao, do tada traktor nije ništa radio sa kardanom od kad je metnut novi motor(prije godinu i pol), a prije toga je stajao 10-15god....
kada ga pušta u pogon, on šrota dok ne dođe na određenu brzinu, znači do koliko mu je određeno dodavanjem gasa, i onda kad uhvati brzinu, radi normalno, niš se ne čuje...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ma nije mi jasno ono jednostepeno kvačilo. Daj ti malo priupitaj kak on uključuje kardan pritisne pedalu nogom ili ima sa lijeve strane ručku koja izgleda kao ručna?
Tu je izgleda otišel neki ležaj na kardanskoj, ali pošto je na njemu kardanska iz dva dijela, a između osovina je plastična piksa odtud možda taj luft pa se možda i zupčanici sudaraju jedan o drugi.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Ma nije mi jasno ono jednostepeno kvačilo. Daj ti malo priupitaj kak on uključuje kardan pritisne pedalu nogom ili ima sa lijeve strane ručku koja izgleda kao ručna?
Tu je izgleda otišel neki ležaj na kardanskoj, ali pošto je na njemu kardanska iz dva dijela, a između osovina je plastična piksa odtud možda taj luft pa se možda i zupčanici sudaraju jedan o drugi.

velim ti, nisam siguran jel jedno ili dva stepena kvačilo, nisam probao..
pritisne nogom pa ima one ručice za brze-spore i za kardan između nogu...
on je sad na moru, dolazi u nedjelju pa bumo vidjeli...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kad bi ja sad znal tebi metnuti sliku kak to otprilike izgleda......
Ništ mi više nije jasno ni budi mi prijatelj ni ništ drugo. Meni sad ovdje izgleda koda su mi svi neprijatelji.
Moral bum Puknutom platiti jedno dvije dnevnice da me educira.

Kaj se tiče tog kardana mislim da bu poklopac hidraulika moral iti dole ulje van i onda se bude vidla zadnja kardanska i probala uključiti da se vidi kaj se događa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh