• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245 problem sa kucistem volana.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Onda zemi nju nek riži ona dok ga ti ne odluftiraš :rolfer:
 
K

Katic09

Guest
Haha a neznam treba pitat bil tila...
Ko ni pital ni ni dobil..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
A možda i dobiš, ako ništ drugo šamarčinu :lol::lol:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
pa nek pokuša pitat telefonom ili mail-om valjda nije toliki baksuz da mu se desi ovo:
 
K

Katic09

Guest
Ma izgleda dobra cura..
Gradska haha samo kaj zna sve o zetoru.. Stari joj ima neki servis traktora nemam pojma to bi valjalo ženit..
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Ma izgleda dobra cura..
Gradska haha samo kaj zna sve o zetoru.. Stari joj ima neki servis traktora nemam pojma to bi valjalo ženit..

Pa otvoriti servis pa neka ženska radi kad već zna a ti mirno sjedi u hladu i broji novce......:rolfer:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo budem odmah..

Ma ne vijerujem da je aksialni ležaj u pitanju vidjet ću sutra dal mogu kako vratit to natrag pomoću masti..
Dal znate koliko bi trebalo bit kuglica unutra?

Ja sam to slagal isto je bil luft al nije luft na puzu i kuglicama to na zetoru se nikad ne podere ak jetbilo imalo ulja.luft se javi na onom lezaju iznad tam se otpusti jedan saraf ,m10 kojeg samo treba dotegnut i lezaj podmazat ima mazalicat izvana na kucistu lezaja.
Kad to radis onda promjeni i one gume za ponistavanje vibracije iznad tog kruskastog lezaja.
U puzu su dva zatvorena sistema s kuglicama dok imt ima jedan red kuglica,ima ih 75 i kad ih vracas mora svaki sistem biti pun do kraja,jebadja je kaj nemres to sve slozit vani na stolu nego puznik ubacujes odozgora a kuglu u koju ide puznik sa bocne strane i sve slazes u kucistu,kuglice limice i osigurace uglavnom jebada u pm. Jer je sve skuceno. Ispod kucista imas saraf sa ljeve strane iznad plocice gdje stelas lamele e tuda se ispusta ulje i u tom kanalu ti mogu uc kuglice i treb ga pregledat.
U kuciste ide 1.8l hipenola 80 to je po papirima al moze i hipenol 90.
To je ukratko to al je puno posla i jebada.novi puz komplet sa kuglicama i kuglom je 400kn.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja sam to slagal isto je bil luft al nije luft na puzu i kuglicama to na zetoru se nikad ne podere ak jetbilo imalo ulja.luft se javi na onom lezaju iznad tam se otpusti jedan saraf ,m10 kojeg samo treba dotegnut i lezaj podmazat ima mazalicat izvana na kucistu lezaja.
Kad to radis onda promjeni i one gume za ponistavanje vibracije iznad tog kruskastog lezaja.
U puzu su dva zatvorena sistema s kuglicama dok imt ima jedan red kuglica,ima ih 75 i kad ih vracas mora svaki sistem biti pun do kraja,jebadja je kaj nemres to sve slozit vani na stolu nego puznik ubacujes odozgora a kuglu u koju ide puznik sa bocne strane i sve slazes u kucistu,kuglice limice i osigurace uglavnom jebada u pm. Jer je sve skuceno. Ispod kucista imas saraf sa ljeve strane iznad plocice gdje stelas lamele e tuda se ispusta ulje i u tom kanalu ti mogu uc kuglice i treb ga pregledat.
U kuciste ide 1.8l hipenola 80 to je po papirima al moze i hipenol 90.
To je ukratko to al je puno posla i jebada.novi puz komplet sa kuglicama i kuglom je 400kn.

Zaboravio si reći da trebaš drvenu osovinu koja drži kuglice da ne ispadnu dok puž šarafiš u glavu tako ti to uspije od prve dosjed glave podesiš vani prije i to je to .:icon_pidu:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zaboravio si reći da trebaš drvenu osovinu koja drži kuglice da ne ispadnu dok puž šarafiš u glavu tako ti to uspije od prve dosjed glave podesiš vani prije i to je to .:icon_pidu:

Nisam se sjetil drvene osovine nego sam izvadil bocne limice i kuglicu po kuglicu sam stavljal dok je stari polako frkal puz pa kad sam napunil jedan sistem slozil sam kuglice u limice i nataknul gore i zasarafil i tak drugi sistem. Vrati vratilo unutra,novi semering vratis bocni poklopac i zasarafis sve zajedno.ak sam kaj propustil potsjeti me.:(blush):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nisam se sjetil drvene osovine nego sam izvadil bocne limice i kuglicu po kuglicu sam stavljal dok je stari polako frkal puz pa kad sam napunil jedan sistem slozil sam kuglice u limice i nataknul gore i zasarafil i tak drugi sistem. Vrati vratilo unutra,novi semering vratis bocni poklopac i zasarafis sve zajedno.ak sam kaj propustil potsjeti me.:(blush):

Pa kad sastavljaš kotači smotani puni desni laganije podesit puž .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa kad sastavljaš kotači smotani puni desni laganije podesit puž .

Ma da al kotaci nisu dok to slazes opce spojeni nis nije spojeno nego spajam puz sa kruskom sa kuglicama kad sve kuglice slozis naravno u kucistu jer ta kruska nejde kroz gornji otvor kucista unutra jer fali 3mm,kad su ga pametni cesi izljevali bez razmisljanja.
E sad spajas ekscentricno vratil sa kruskom ili ti kuglom sa ona dva pina.
Kad traktor nema kabinu onda je pjesma al s kabinom uzas.
Prvo idu dole i rezervoar i kuciste akumulatora da da bi mogel izvuc sipku prednjeg nosaca kabine i onda sve otpojis oko kabine i neke sitnice u kabini e onda kabina ide min 40cm u zrak tek tad imas pristup tom vratilu puza ma puno posla zbog pisljivog puza volana.
Ovo sa slike je uzas pa kaj je taj unutra sipal ili da velim kaj nije nikad nis sipal?

E daj mi reci za kaj je ona cjevcica na plocici za stelanje lamela?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ovo sa slike je uzas pa kaj je taj unutra sipal ili da velim kaj nije nikad nis sipal?

E daj mi reci za kaj je ona cjevcica na plocici za stelanje lamela?
Kak nije sipal, vidiš da ide van :icon_keel::icon_keel:

Tu na prolječe i na jesen kapneš dvije tri kapi ulja. One cjevčicom odu na komadič filca koji se nalazi na nosaču potisnog ležaja i podmažu cjev po kojoj oni klize.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa daj pogle pa to je blato uzas!:(doh):

A za potisni. Ja nikad u 25 godina nisam ni kap ulja stavil i nije mi nikad nis zujalo unutra niti nije zahrdal. Ove godine smo mjenjali lamele i lezaje kao sto znas i lezaj je malo istrosen i ne klizi ko nov al nije se nis desavalo s njim?:icon_keel:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ne maže to potisni nego samo dio poklopca spojničkih po kojem on kliže
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na novijoj kabini imaš poklopac koji skineš kabinu i ostalo ne diraš na staroj odrežeš kaj ti smeta poslije to vratiš ne variti nego staviš šarafe ti sve drugo šarafiš najmanje volan za kotače sam ti rekao da budu desno tako kad štelaš puž okreneš ga krug u lijevo i prišarafiš ležaj i matice jer se znalo desit sve gotovo a nejde volan desno do kraja .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da kad si gotov s postavljanjem puza i kuglica puz vratis u srednji polozaj sve iznad slozis i kad spajas krajnik s vratilom kotaci moraju bit ravno.
A to da noviji imaju poklopac na kabini nisam znal koji modeli od koje godine?
 

Najnoviji postovi

Na vrh