• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245 sve teži na volanu

  • Temu pokrenuo Zetor 7245
  • Datum prvog posta

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
483
bolje počasti zetora novim uljem volana za nekih 20-30 rh , jer ako je posljednih godinu dana vozio bez ulja , sigurno ima špene po cijelom sistemu .
toplo preporučam.
 
Z

Zetor 7245

Guest
bolje počasti zetora novim uljem volana za nekih 20-30 rh , jer ako je posljednih godinu dana vozio bez ulja , sigurno ima špene po cijelom sistemu .
toplo preporučam.

I budem :)
 

saple

Novi član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
18
Poštovanje, možeš li mi reći koje si ulje stavljao u volan za Zetora 7245?? Koliko ga ide?? Jer i ja sam početnik sada, a ti si već majtor.. ;) Isto mi se teško mota u desno, a u lijevo ide jako lagano...
Hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
U ulju nije problem kaj u jednu stranu ide teže nego u drugu
 

saple

Novi član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
18
a šta misliš u čemu je problem?? Ali ja bi svakako prvo pokušao zamjeniti ulje i na samom volanu kako si pokazao na slikama Zetoru7245, te ulje u cijelom sustavu, zato me zanima koje da stavim??
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
To se stela na samom cilindru.Otpustis selnu i zakreces klip cilindra lijevo ili desno.Tako se ujednaci upravljanje lijevo --desno..Ako je mehanizam unutar cilindra dobar nije tesko nastelati.Sipa se ATF ulje.
dsc03971-kopija.jpg
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
evo da nije člana MUHA ni ja nebi znao za mazalicu na zetoru ispod tog lima pred ručkom mjenjača...sigurno ju ima i 5211 s mehaničkim volanom :D:
a nije nikad vidla masti:eek:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima i 5211 al ima i ulje u kućištu pužu volana,hipenol 1.7l.
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
evo da se javim, danas nemam posebnog posla pa sam skinuo lim pred mjenjačem, i namazao na tu mazalicu za koju je rekao član muha, i rezultat mi je zadivljujuć, sad se mota na mjestu kao prije u vožnji, a sad u vožnji ide prstom motanje....i na gumenom poklopcu što se tu napisali sam ga skinuo i otvorio čep da vidim ulje kakvo stanje, bilo je nekak kao šmrklji (grudasto), pa nisam znao gdje se ispušta van, onda sam vuko sa nekakvim tankim crijevom i starom špricom za inekcije...i nalio unutra hidraol (jer sam ga imo doma) i čini mi se da stalo blizu 2 litre....
Svaka čast forumu, od velike pomoći i koristi..:icon_super:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imaš saraf ispod rukavca kaj izlazi iz kućišta volana na getribi ili zvonu mislim da je ključ 17,a možda i 19.
Hidrol nema tu jačinu podmazivanja ko hipenol ,bolje da si sipal motorno 15w40 nego hidrol.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Hidrol nema tu jačinu podmazivanja ko hipenol ,bolje da si sipal motorno 15w40 nego hidrol.

Možeš li te tvrdnje o ulju potvrditi sa tehničke strane konkretnim podacima?
 
Posljednje uređivanje:

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
ma ovo sam nalio samo zato da rješim ono s grudicama (što je izgledalo kao grudice masti), a ovo svejedno nakon par sati rada njim mislim ispustit i onda nalit kak spada ulje, da ispere te grudice i sve. hvala za pomoć
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,207
ma ovo sam nalio samo zato da rješim ono s grudicama (što je izgledalo kao grudice masti), a ovo svejedno nakon par sati rada njim mislim ispustit i onda nalit kak spada ulje, da ispere te grudice i sve. hvala za pomoć
Dobro si napravil. Hidrauličko ulje i inače ispire.
Probaj nalijati i "gušće" ulje, SAE 140 ili 220. Tu je važno smanjivanje suhog trenja i otpora, a ne brzina. "Rjeđa" ulja idu na većim brzinama.
 

saple

Novi član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
18
Ako ima tko kakvu sliku di se točno ispušta ulje baš iz samog servo sustava, te samog orginalnog mjerača... jer kod mene je dosta toga predelavano, pa ne znam ni sam dali je to orginal... Hvala Vam..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Nerma tacno mjesto za ispustanje ulja iz servo volana.Izt bocre mozes ispustiti na vijku oznacenom na slici.
dsc03967-kopija.jpg

Iz cilindra da bi izbacio ulje odvrni vijak oznacen na slici i motaj volanom lijevo desno do kraja par puta.
dsc03971-kopija.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh