• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245 sve teži na volanu

  • Temu pokrenuo Zetor 7245
  • Datum prvog posta
Z

Zetor 7245

Guest
Novi sam na forumu, tražio sam slične teme al ih nisam našao. Uglavnom u zadnjih godinu dana koliko je Zetor kod mene sve više je teži na volanu i neznam koji je razlog tome .:confused:
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
moraš malo bolje opisati kvar ,a i koju vrst hid. volana imaš.
72 45 bi trebao imati hidrostatski volan, onaj s uzdužnim cilindrom, bez orbitrola.
Razloga može biti puno ,redom:
- količina ulja u rezervaru za ulje ali i viskoznost ( možda staro ulje, probaj ga nadolijati ili cijelo promjeniti)
- stanje hid. pumpe( pritisak, protok)
-stanje hid. cilindra ( može biti da je otišla neka od 10-tak gumica koje su u njemu , to ima za kupit cijeli set košta otprilike 50 do 100 kuna, al je malo zajewbancija za promjeniti)
-još jedan razlog, možda malo banalan, ali probaj podmazat sve kugle i zglobove prednjeg mosta i poluga .

daj malo više informacija ,da ti možemo malo konkretnije pomoći.
 
Z

Zetor 7245

Guest
moraš malo bolje opisati kvar ,a i koju vrst hid. volana imaš.
72 45 bi trebao imati hidrostatski volan, onaj s uzdužnim cilindrom, bez orbitrola.
Razloga može biti puno ,redom:
- količina ulja u rezervaru za ulje ali i viskoznost ( možda staro ulje, probaj ga nadolijati ili cijelo promjeniti)
- stanje hid. pumpe( pritisak, protok)
-stanje hid. cilindra ( može biti da je otišla neka od 10-tak gumica koje su u njemu , to ima za kupit cijeli set košta otprilike 50 do 100 kuna, al je malo zajewbancija za promjeniti)
-još jedan razlog, možda malo banalan, ali probaj podmazat sve kugle i zglobove prednjeg mosta i poluga .

daj malo više informacija ,da ti možemo malo konkretnije pomoći.

Da ima ovaj uzdužni cilindar i onaj normalno na prednjem mostu vidi se na slikama .. Za količinu znam da ima dovoljno a i podmazano je sve što se da podmazat a sad ovo drugo cemo provjerit.
 

Prilozi

  • DSC0000099.jpg
    DSC0000099.jpg
    60.7 KB · Pregleda: 1,020
  • DSC0000089.jpg
    DSC0000089.jpg
    65.4 KB · Pregleda: 732

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
imenjace vidi dali imas lufta u tim "vilama" od tih poluga sto se vezu na volan dole ispod lijeve noge , meni je imao tu lufta na tom lezaju, pa je isto teze motao ,kad uhvatis rukom za cilindar nebi smio lupkati kad ga trzas pema sebi i prema traktoru
 
Z

Zetor 7245

Guest
imenjace vidi <a class="inlineAdmedialink" href="#">dali</a> imas lufta u tim "vilama" od tih poluga sto se vezu na volan dole ispod lijeve noge , meni je imao tu lufta na tom lezaju, pa je isto teze motao ,kad uhvatis rukom za cilindar nebi smio lupkati kad ga trzas pema sebi i prema traktoru

Nema lufta na "vilama"
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Uglavnom u tom slucaju je problem pumpa ili sigurnosni ventil na pumpi.Kad cilindar zeza najcesce je tezak volan kad motas u jednu stranu a u drugu je lak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
Znači podmazano je?
Prije nego raskopaš pumpu, sigurnjak, cilindar koji služi kao ublaživač i sam cilindar hidraulike (otprilike tim redosljedom koji sam napisal) provjeri dali imaš dovoljno ulja u volanu.
Tam je jedna dugačka osovina na dvije čahura, ležaji ................ Tu hoče štekati. Da bi bil da se volan normalno okreče najbolje bi bilo otkopčati cilindar pa onda probati.
Naravno i na samom volanu na dnu je jedna mazalica (koju sigurno niko nije podmazal jer treba skidati lim tam među nogama, onaj donji koji drže 4 šarafiča M5)

Evo slika gde treba ulje cureti van.



upload images

Evo i slike te mazalice.


free picture hosting
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
Tam među onim kablovima se vidi šaraf na koji se toči, a ujedno služi i kao mjerač ulja.
Tu je izlazna osovina i tu zna zapeči u nedostatku ulja ili se podrobe ležajevi na toj osovini.

Pošto je pod večim gasom bolje, najvjerojatnije je do pumpe ili sigurnjaka.

Edit
Zajebo sam :madmana: nevidi se

Da bi došel do tog šarafa treba skidati onaj plastični okrugli poklopac. Soriii :D
 
Z

Zetor 7245

Guest
Tam među onim kablovima se vidi šaraf na koji se toči, a ujedno služi i kao mjerač ulja.
Tu je izlazna osovina i tu zna zapeči u nedostatku ulja ili se podrobe ležajevi na toj osovini.

Pošto je pod večim gasom bolje, najvjerojatnije je do pumpe ili sigurnjaka.

Edit
Zajebo sam :madmana: nevidi se

Da bi došel do tog šarafa treba skidati onaj plastični okrugli poklopac. Soriii :D
jel to onaj izdignuti šeraf
koji stoji pokoso ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
Jes. ključ 22 bi trebal biti, ili 24 :scratch
Bum potražil sliku ako treba.
 
Z

Zetor 7245

Guest
Jes. ključ 22 bi trebal biti, ili 24 :scratch
Bum potražil sliku ako treba.

Netreba slika mislim da sam vidio taj šeraf jednom kad sam vadio taj gumeni čep dok sam farbao taj lim

EDIT: kaj ak je pumpa kriva ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
Provjeri jel ima ulja mada neznam baš da je do toga.
To je samo jedna od mogučnosti.
Edit
Ak je pumpa, zove novu,
Probaj sa guščim uljem i na hladno bi trebalo biti bolje.
 
Z

Zetor 7245

Guest
Provjeri jel ima ulja mada neznam baš da je do toga.
To je samo jedna od mogučnosti.
Edit
Ak je pumpa, zove novu,
Probaj sa guščim uljem i na hladno bi trebalo biti bolje.

Onaj šeraf on nema nikakav mjerač a ulja nema na vidiku ma da kad se malo volan proba okretati simo tamo dok je odšerafljen šeraf čuje se unutra kao ulje
 
Z

Zetor 7245

Guest
Evo samo da javim da se volan moze motati jednim prstom bez problema:gitarist: uglavnom promjenjeno je ulje serva i nadolijano do čepa ono kod volana :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh