• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245

Hobista

Novi član
Tu od
25 Lip 2022
Poruka
22
Nema kod mene tog amontizera
Moze li slika gdje se posta lja drugi kraj tog amontizera da probam ugradit
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Trebaš nosač koji se na trubu šarafi, trebaš onu gornju ploču kaj vidiš na prvoj slici, trebaš dva bolcna sa maticama, dvije čahure, posudu za ulje i amortizer,
Neznam kolko ti se to isplati, još malo dodaš i imaš čisti hifraulični volan.

Evo slika druge strane koja je zašarafljena za trubu.

 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
@MUHA Već smo negdje komentirali, kako bi ja ugradio čisti servo na 6245? Navodno je problem gdje učvrstiti nosač na blok motora..

Ja bi to sebi stavio ako ikako može jer mi strašno šamaraju kotači više mi se to ne popravlja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kolko sam ja upučen na blok motora se montira samo pumpa volana, a sve ostalo uokolo ;)
Predpostavljam da si mislil gde staviti nosač cilindra?
Ako nema rupa, ni pojačanja na desnoj trubi da se ugradi cilindar ja bi negde našel neko rebro u koje bi zabušil i složil mu uporište
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
E pa to sam ja tebe pitao već prije ti si rekao da se sve montira bez prerade. Znači ipak je pripasivanje..
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
Evo slike amortizera sa Zetora 6245, kotači nikad nisu zaplesali.
 

Prilozi

  • amortizer 6245.jpg
    amortizer 6245.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 33

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
E pa to sam ja tebe pitao već prije ti si rekao da se sve montira bez prerade. Znači ipak je pripasivanje..
Pa montira se ako imaš kam cilindar zašarafiti.
Stvarno ne pamtim jel ima rupe ili ne.
Slikaj trubu pa bum videl
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Pa imam taj pomoćni cilindar, ali kod Čegeca su mi objasnili da ide drugi nosač servo cilindra i da tu ploču treba montirati.

Evo slike amortizera sa Zetora 6245, kotači nikad nisu zaplesali.
Moj je dobio puno lufta na kugli cilindra lijevo i na onim navojima. Već sam imao probleme s tim. Pa onda kad zaplešu kotači zalomi šerafe na reduktorima.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Nedavno je bilo rasprava o ugradnji hidrauličnog volana umjesto ovog starog zetorovog. Koliko sam gledao po yt i slike od tih prerada valjda su svi stavili hidraulični cilindar umjesto tog amortizera bez ikakvih preinaka nosača. Mislim da i Boro na svom zetoru ima isto takav cilindar iako za njega nisam siguran.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Da i kod mene na 7245 je ugradjen naknadno hidraulični volan umjesto onog njegovog serva,i stvarno nema nikakvih problema ni šamaranja točkova,upravljač možeš pustiti nema da će on sam motati nego kako smotaš točkove tako i ostanu u vožnji,nebitno da li se ide po ravnom putu ili po nekim obalama.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Nedavno je bilo rasprava o ugradnji hidrauličnog volana umjesto ovog starog zetorovog. Koliko sam gledao po yt i slike od tih prerada valjda su svi stavili hidraulični cilindar umjesto tog amortizera bez ikakvih preinaka nosača. Mislim da i Boro na svom zetoru ima isto takav cilindar iako za njega nisam siguran.
Nemreš samo cilindar stavit na nosač amortizera.. Amortizer ima preslabe ušice i premale i zašarafljen je sa dva vijka.Stariji tip trube(desne polovice mosta) ima dvije rupe sa navojima M12 za nosač ušica amortizera dok noviji ima 3 rupe i M14 su navoji. Kupuje se ovo Deska s patkami 72453734 - Nekvinda.cz i ako fali ova jedna rupa(na užem kraju nosača) truba se izbuši i nareže se navoj.
Ili odeš na otpad i kupiš pločevinu za max 100kn i izrežeš sam i napraviš.
Zaboravih treba i ovog ili kupit ili napravit Páka hydrostatického řízení 72453732.1 - Nekvinda.cz
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
E tako je, gledao sam to sve u trgovini igra oko 5000kn..

Da i kod mene na 7245 je ugradjen naknadno hidraulični volan umjesto onog njegovog serva,i stvarno nema nikakvih problema ni šamaranja točkova,upravljač možeš pustiti nema da će on sam motati nego kako smotaš točkove tako i ostanu u vožnji,nebitno da li se ide po ravnom putu ili po nekim obalama.
Možeš li slikati kako je riješen prihvat te ploče?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pa imam taj pomoćni cilindar, ali kod Čegeca su mi objasnili da ide drugi nosač servo cilindra i da tu ploču treba montirati.
Pa mislim da smo tak i rekli da treba napraviti.

Kod tebe nije problem, a ni neka mudrolija za ugraditi. Problem je kod kolege koji stabilizatora nema, a po svemu sudeči ni rupa na trubi.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Slikat ću trubu, po ovom na slikama paše sve..

Dobio mi je volan toliko lufta da 3 brzinom se max vozim po cesti. Ovaj volan nikad nije bio toliko precizan da bi mogao sijati s njim, sa čistim servom bi možda bilo ko na proximi.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
Evo slika. Posudica se nalazi iza ove plastične maske. Nadam se da ti bude od koristi.
 

Prilozi

  • amort 1.jpg
    amort 1.jpg
    52.5 KB · Pregleda: 23
  • amort2.jpg
    amort2.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 23
  • amort3.jpg
    amort3.jpg
    40 KB · Pregleda: 23

Hobista

Novi član
Tu od
25 Lip 2022
Poruka
22
Hvala ti. Obzirom da sam.sebi mislim to radit jel samo crijevom spojis posudu u kojoj je ulje i ovaj amontizer i to je to.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
Ne vidim drugog ulaza/izlaza pa zaključujem kao i što si i ti zaključio. Ako si ti pogriješio onda griješim i ja. Probaj tako, ako ne uspije onda će se uključiti meštri i pošpotati jednog i drugog i pojasniti kako se to mora napraviti. :unsure: :ppozdrav:
 
Na vrh