• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 7745 Tvrda kočnica

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
potpisujem sve ovo sto je muhanicar napisao i samo da nadodam da ce te osjetit potrebu tog cilindra kad budete skidali tockove i mjenjali pakne u jednoj strani izgleda vrlo dobro a na drugoj pakne nema nikako i fali pola tromble!
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ja mislio umjesto 5-og cilindra i onih metalnih cijevi što ih spajaju staviti dva crijeva, njima direktno spojiti glavne sa pomočnim cilindrima , jer svaki točak se posebno šteluje, neznam zašto bi u znatnoj mjeri bio poderan jedan u odnosu na drugi, kad ovaj cilindar i kad funkcioniše, iako sam dobro naštelovao kočnice, jedan točak bolje koči od drugog dali zbog podloge ili zbog opterećenja ili zbog funkcije 5-og.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ili zbog propuštanja semeringa, pa transhidraol iz mjenjača malo podmaže kočnice.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
zna se desiti i ovo sto je petar napisao npr.kod velikog nagiba u jednu stranu kod razoravanja mrginja ulije se ulje u kocnice ako je semering los ali ako su svi cilindri uredu on se nasteluje da koci 100% ravnomjerno
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
nemože kod zetora 7745 nauljiti kočnice tamam kad bi ga okrenuo naopačke ili sve ulje odmah da izlije u kočnicu jer ima ispod veliki otvor kroz koji sve odmah iziđe napolje, kod njeg je dobro to riješeno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ako ode semering (podere se, ukruti ....) ulje iz getribe zamasti doboš i postoji mogučnost da zamasti oblogu ručne kočnice. Sa radnom kočnicom taj semering nema veze.

Kaj se tiče rupa, to imaju svi Zetori, pa čak i Ursusi. Ali te rupe su obično pune blata tak da .......
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Ako ode semering (podere se, ukruti ....) ulje iz getribe zamasti doboš i postoji mogučnost da zamasti oblogu ručne kočnice. Sa radnom kočnicom taj semering nema veze.

Kaj se tiče rupa, to imaju svi Zetori, pa čak i Ursusi. Ali te rupe su obično pune blata tak da .......

ne govorimo o istom traktoru, na 7745 je drugaćije, nema obloge za ručnu , iste su lamele i za radnu i za ručnu na ovom traktoru kod mene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
ne govorimo o istom traktoru, na 7745 je drugaćije, nema obloge za ručnu , iste su lamele i za radnu i za ručnu na ovom traktoru kod mene.
7745 postoji sa dobošima i sa lamelama ;)
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
naravno da postoji ima jedan u susjednom selu sa dobosima i pravio sam mu kocnice prije 3 godine covjek je prezadovoljan sa kocenjem!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Na doboše to sve skupa puno dulje traje .....
 

Najnoviji postovi

Na vrh