• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor poluge hidraulika

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Problem je u desnom cilindru,on ne vraća,lijevi sam spojio nazad podigao poluge i spustio i spusti ih do dolje,kad stavim desni cilindar podigne spustim rucicu poluge ostanu gore,cilindar je dakle zastekao,skinut je pa ujutro ide kod hidrauličara na reparaciju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
sluze ublazavanju udara na glavni klip, sluze da poluge ne padnu kad spustas hidraulik nego se spustaju lagano. Hidraulik radi i bez njih, podize jednakom silom i jednaku tezinu kao sa njima...i da, jednoradni su
Probaj otpojiti lajtug sa njega pa dizati poluge hidraulika da vidiš jel šprica ulje kad komandu daš. Metni lajtung u kantu ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Problem je u desnom cilindru,on ne vraća,lijevi sam spojio nazad podigao poluge i spustio i spusti ih do dolje,kad stavim desni cilindar podigne spustim rucicu poluge ostanu gore,cilindar je dakle zastekao,skinut je pa ujutro ide kod hidrauličara na reparaciju
Drago mi je da nisam bil u pravu oko konstatacije kvara.
Rekel je Mirko da ne daje savjete javno dok ne opipa ili osluša kvar, ja sam tu pogrešil pa se bum posipal pepelom zbog toga.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
naravno da će špricati, zbog čega bi inače crijeva bila spojena na njega?

gle, ja se ne želim sa tobom niti sa bilo kime nadmetati u znanju oko hidraulike niti mehanike jer nisam stručan u tome, samo želi istaknuti čemu služi taj vanjski/pomoćni klip ili kako god se zvao. Kod bratića je na 7745 bio savijen klip, skinuli smo ga i spojili lajtunge bez njega da ulje može slobodno se vraćati u sistem i hidraulik je radio, samo je poskakivao, probali skinuti sa mog 6211 i staviti na taj traktor i hidraulik se smirio...to je sve što sam ja htio reći ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nema ljutnje, barem sa moje strane, ali svrha toga cilindra nije to kaj ti velis da je.
Normalno da je poskakival kad su lajtunzi bili spojeni međusobno.
Jedna lajtung je tlak, a drugi povrat. Da je povrat deblji nebi ni digel ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
naravno da će špricati, zbog čega bi inače crijeva bila spojena na njega?

gle, ja se ne želim sa tobom niti sa bilo kime nadmetati u znanju oko hidraulike niti mehanike jer nisam stručan u tome, samo želi istaknuti čemu služi taj vanjski/pomoćni klip ili kako god se zvao. Kod bratića je na 7745 bio savijen klip, skinuli smo ga i spojili lajtunge bez njega da ulje može slobodno se vraćati u sistem i hidraulik je radio, samo je poskakivao, probali skinuti sa mog 6211 i staviti na taj traktor i hidraulik se smirio...to je sve što sam ja htio reći ;)
ako sam razumio skinuli ste lajtung sa cilindra ali lajtung niste blindirali/začepili nego ste ga spojili preko neke rupe u mjenjač?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Puknuti, da ti olakšam pretragu.
Na Zetoru ne postoji dvosmjerni cilindar hidraulike, to sam se samo ja malo šalil da vidim jel jako smrdi kad Ivica prdne 🤭
Cilindar je svaki jednosmjerni samo postoji sa dva izvoda i sa jednim izvodom ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti, da ti olakšam pretragu.
Na Zetoru ne postoji dvosmjerni cilindar hidraulike, to sam se samo ja malo šalil da vidim jel jako smrdi kad Ivica prdne 🤭
Cilindar je svaki jednosmjerni samo postoji sa dva izvoda i sa jednim izvodom ;)
ja ne tražim , ja pitam visak
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
ako sam razumio skinuli ste lajtung sa cilindra ali lajtung niste blindirali/začepili nego ste ga spojili preko neke rupe u mjenjač?
Ne preko neke rupe nego na taj klip idu dva lajtunga, umjesto da ulje prolazi kroz cilindar mi smo spojili dva lajtunga direktno, odnosno jedan smo izbacili i spojili donji na isto mjesto gdje je ovaj drugi spojen...ne znam da li sam uspio pojasnit kad ne znam strucne termine
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
ja ne tražim , ja pitam visak
Znači vjernici neznaju, gugl više nema rijesenja, a ni umjetna inteligencija pa se vračamo opet na poćetak ili ti radiesteziju.
Pazi, visak zraći ;)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Kod mene su reparirana oba cilindra i opet sporo spušta, kad nema nikakvog priključka zakvačenog. Počne malo brže kad mu malo dignem obrtaje i to je to. Možda je samo problem u malom, tankom, crijevu povrata ulja pa se ne može sve ulje vratiti toliko brzo koliko bi gazda htio.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Problem je u desnom cilindru,on ne vraća,lijevi sam spojio nazad podigao poluge i spustio i spusti ih do dolje,kad stavim desni cilindar podigne spustim rucicu poluge ostanu gore,cilindar je dakle zastekao,skinut je pa ujutro ide kod hidrauličara na reparaciju
hočemo izvještaj ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nejestiva pašteta..ipak visak ne laže..

Ne nagovaram te..ali bilo bi najbolje da odmah središ i drugog
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Nejestiva pašteta..ipak visak ne laže..

Ne nagovaram te..ali bilo bi najbolje da odmah središ i drugog
Lijevi cilindar je bio prije 3 godine na remontu,odnosno brtva otisla pa curilo ulje malo,onda sam ga zbog toga skidao,pa sad dok ide ide
 

Najnoviji postovi

Na vrh