• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,899
Na koliko radnih sati se na Zetoru 7245 ili 7745 menja kvačilo? Da li je normalno da svi sa oko 3000 sati imaju zamenjeno kvačilo? Gledam neke u inostranstvu, sve koje sam pitao sa ovim satim (navodno), imaju zamenjeno kvačilo?
Teško je izdržljivost kvačila izmjeriti u satima. To ovisi o više faktora.
Ali ti modeli traktora imaju premalu lamelu u odnosu na snagu i hoče ju brzo uništiti. Pogotovo ako je imal prednji utovarivač.
 

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
63
..ajde da konačno počne i zekonja nekaj doprinositi mojoj familiji. Prvo malčiranje je odradil i moram priznati da sam zadovoljan. Udoban je to traktorek, i poprilično ( s obzirom na gabarite ) okretan. Koči vrhunski, servo mu je prava blagodat u odnosu na fergija. Jedino se privikavam na brzine i moram priznati da sam od 2 spore ( u početku )došel do 4 spore i super kosi. Ali rikverc je brate, spor ( prespor )! No, nek me služi, ja budem zadovoljan.
 

Prilozi

  • 20240412_170450.jpg
    20240412_170450.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 18

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Teško je izdržljivost kvačila izmjeriti u satima. To ovisi o više faktora.
Ali ti modeli traktora imaju premalu lamelu u odnosu na snagu i hoče ju brzo uništiti. Pogotovo ako je imal prednji utovarivač.
Da, većina ima taj utovarivač... i skoro svi sa tom satnicom zamenjeno kvačilo (malo sam bio skeptičan, ipak su stranci iskreniji za broj radnih sati, bar tako mislim)... Kako se tu menja kvačilo, traktor na pola? ili ima drugi način?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ranije sam pitao za razlike između 4712, 4911, 5011, 5211... Da li između tih modela ima kakve razlike po pitanju montaže prednje hidraulike? Da li imaju dvoradnu hidrauliku, i da li na prednjem kraju imaju kakvu pripremu ili ojačanja da bi ugradnja prednje hidraulike imala smisla...
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Da, većina ima taj utovarivač... i skoro svi sa tom satnicom zamenjeno kvačilo (malo sam bio skeptičan, ipak su stranci iskreniji za broj radnih sati, bar tako mislim)... Kako se tu menja kvačilo, traktor na pola? ili ima drugi način?
Kao na svakom mora na pola
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,899
Da, većina ima taj utovarivač... i skoro svi sa tom satnicom zamenjeno kvačilo (malo sam bio skeptičan, ipak su stranci iskreniji za broj radnih sati, bar tako mislim)... Kako se tu menja kvačilo, traktor na pola? ili ima drugi način?
Na pola.
Ako budeš primoran mjenjati ugradi jače i problem riješen na duge staze.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,899
Ranije sam pitao za razlike između 4712, 4911, 5011, 5211... Da li između tih modela ima kakve razlike po pitanju montaže prednje hidraulike? Da li imaju dvoradnu hidrauliku, i da li na prednjem kraju imaju kakvu pripremu ili ojačanja da bi ugradnja prednje hidraulike imala smisla...
Ima
Razlika je u prednjoj koljevci.
Na 50, 52... je to jednostavnije i lakše za ugraditi.
Ovi manji ionak imaju problem kaj popuca prednji trap sa zadnje strane gde je za motor zašarafljen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh