• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Žica i ankeri za vinograd...šta uzet?

M

marijankupa

Guest
poštovani

molio bih vas da izmjenite svoja isustva
stavljam žicu u vinograd neznam više koju bi .imam opcije plastična, jeli pouzdana
metalna tri put cinkana tanka ili debela''????

hvala :scratch
 
S

saran2806

Guest
Re: žica za vinograd...šta uzet?????

jel imas pravi vinograd ili samo kuci koji red?
ako je pravi vinograd onda nemas racuna stavljati plasticnu,
ide ti 6 zica po redu prve 2, od dolje prema gore, debele a onda idu parovi po 2 zice to idu tanke jer one samo drze lisce, nije bas tako ali je lakse za objasniti sto drze, a ove dvije debele nose luce i sav urod, tocnu debljinu nisam siguran ali to mozes lako saznati
nije puno a valjda ce pomoci
 
T

Tomazy

Guest
Re: žica za vinograd...šta uzet?????



po meni najbolja solucija o čvrstoči iste netrebam pričati
 
M

marijankupa

Guest
Re: žica za vinograd...šta uzet?????

hvala
ma imam nekoliko, 700 komada kad posadim mali preostatak.. bjelo vino uglavnom
nije puno ali je nešto
laški rizling
renski r
muškat
kraljevina
ja sam stvarno neznam iz kojeg razloga na tu plastičnu žicu al vidim sad da nema smisla. uzet ću ovu tri put cinkanu ili grijanu normalnu 2.6 mm ili 2.8
i bit će nadam se ok
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Re: žica za vinograd...šta uzet?????

ovo gore je 7,2 eur po kg ak dobro vidim jel?

kolko to onda ispada po metru? odnosno kolko tog ide u kg?
 
T

Tomazy

Guest
Re: žica za vinograd...šta uzet?????

zwer kaže:
ovo gore je 7,2 eur po kg ak dobro vidim jel?

kolko to onda ispada po metru? odnosno kolko tog ide u kg?
da, kolut je 15 kg ili 108€ odnosno 0,075 € po metru
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: žica za vinograd...šta uzet?????

ako nemas love i ako imas puno vinograda inox zica je kod nas jos definitivno preskupa varijanta ali vrijedi, to je istina. kod mene u obzir dolaze vruce cincane vise puta (obicno 3) ili pocincane zice. plasticne i te nove pizdarije nisu bas najbolje jer lako pucaju (kad rezes, beres, itd.) a i upitna im je trajnost i godisnji %tak istezljivosti..

prve zice ti trebaju biti svakako deblje, minimum 2,5 ali to ovisi o uzgojnom obliku i lisnoj masi i rodnosti vinograda kao i razmaku sadnje izmedu trsova.

ako ides na kordonac zica debljine 4-5, jednokraki guyot 2,5-3, dvokraki guyot 3-3,5.

ostale zice obicno idu u paru i one samo drze mladice i lisnu masu i obicno su dovoljne 1,5-2,2, vise nema potrebe.

ako jos nemas zicu provjeri firme Univerzal u Zgu i robnu kucu BAMT iz Maca kraj Cakovca mislim da je, ja sam tamo uzimao 2005. i to 2,5 tone 3x vruce cincanu i zica se pokazala odlicnom!

nadam se da sam pomogao, pozdrav.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Re: žica za vinograd...šta uzet?????

Ivan_Kos kaže:
ako jos nemas zicu provjeri firme Univerzal u Zgu i robnu kucu BAMT iz Maca kraj Cakovca mislim da je, ja sam tamo uzimao 2005. i to 2,5 tone 3x vruce cincanu i zica se pokazala odlicnom!

nadam se da sam pomogao, pozdrav.


Ivan_Kos BAMT iz Mača ti nije nikako blizu Čakovca
Mače ti je bliže Zaboku, a pored je Poznanovca.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: žica za vinograd...šta uzet?????

baš ste geografski navudreni , Mače je pored Zlatara , Zlatar je blizu Zaboka , kroz Zabok prolazi pruga koja pak ide skroz do Čakovca
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: žica za vinograd...šta uzet?????

zbalija kaže:
Ivan_Kos kaže:
ako jos nemas zicu provjeri firme Univerzal u Zgu i robnu kucu BAMT iz Maca kraj Cakovca mislim da je, ja sam tamo uzimao 2005. i to 2,5 tone 3x vruce cincanu i zica se pokazala odlicnom!

nadam se da sam pomogao, pozdrav.


Ivan_Kos BAMT iz Mača ti nije nikako blizu Čakovca
Mače ti je bliže Zaboku, a pored je Poznanovca.....

ma dobro, nije blizu cakovca, nema veze ali uglavnom je bamt iz maca.. :mrgreen:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ako nemas love i ako imas puno vinograda inox zica je kod nas jos definitivno preskupa varijanta ali vrijedi, to je istina. kod mene u obzir dolaze vruce cincane vise puta (obicno 3) ili pocincane zice. plasticne i te nove pizdarije nisu bas najbolje jer lako pucaju (kad rezes, beres, itd.) a i upitna im je trajnost i godisnji %tak

evo da ti iz prve ruke dam informaciju, plastična žica se jedino lakše precvika sa škarama kad si u :partyman: stanju...

trajnost 20 godina sigurno, a dam se kladit da i vise bez problema, jer moja ne pokazuje nikakve znakove zamora materijala a imam ju od 1996 godine. napinje se svakih 3 godine svaka zasebno, a za plastičnu žicu je najbolje na početku reda imat sidrište i španer, pa stup malo nategnut svake godine, jer je početni stup više kriv za labave žice nego sama žica (bar kod mene)

A ova pocinčana ti zahrđa kad tad i pri napinjanju može puknut i pali na suncu stabljiku jer se ugrije...
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
plastificirana inox žica...

Kaj to postoji? Ne vidim svrhu kad inox ionako ne hrđa? Po meni je najbolje staviti običnu pocinčanu žicu jer i ona može bez problema izdržati 40-ak godina, a po procjenama struke nakon 30 godina vinograd više nije komercijalno isplativ (pogotovo na ovim, novim podlogama) tako da ne vidim svrhu postavljanja inoxa

Nemojte me baš jako popljuvati :axe:
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ankeri-sidra pomoć

Jel neko zna gdje su ima povoljnih ankera za kupiti, ili ime nekog bravara koji ih povoljno može napraviti. Redovi su dosta kratki (oko 40m tak da ne trebaju biti pretjerano jaki). Ako znate bilo gdje u kontinentalnoj Hrvatskoj.
 
B

brle

Guest
Pitaj u Me-Ga ing -u Oni su povoljni što se tiće žice a i ankera, kupovo sam za protugradne mreže
 

Najnoviji postovi

Na vrh