• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zidanje krušne peći

zlatko2

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
89
Nije baš profi, sam sam je gradio, ali je 100 posto funkcionalna. Pećemo kruh, meso, pize, lepinje, uglavnom svašta.;)
 

Prilozi

  • IMG_20190308_100435[1].jpg
    IMG_20190308_100435[1].jpg
    81.1 KB · Pregleda: 14

zlatko2

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
89
Unutra. U jednoj gospodarskoj zgradi. Tu imamo i pušnicu i prešu za grožđe i tak. Donji dio je zidan cementnim malterom, a gornji dio ilovača i pljeva. Dimnjak je od inoxa, (dupli). Mi je koristimo više po zimi, jer tada imamo više vremena. Ak je budeš zidao, moraš se naoružati sa strpljenjem. Nije baš jednostavno. Ja sam postavio tri reda velike cigle, pa armirana deka. Na deku tri reda male cigle kao vijenac. Onda tu unutra red ilovače, red lomljenog stakla, pa red ilovače. Može se to napraviti i sa šamotnom opekom. Na to sam postavio drveni kostur u obliku ložišta i obzidao ga ciglom i ilovačom. Na kraju sam dio dimnjaka zidao sa istim materijalom, a dalje sam se odlučio za inox, zbog krova.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
To kad bum zidal bum te zval 😉da mi još kaj veliš u vezi zidanja.
Ja bi tu de imam pušnicu za meso to napravil, to mi je jedan čošek u štali kaj bi iskoristil.
IMG_20200420_154502.jpg
Znači tu sad di je cilkular bi zidal.

IMG_20200420_154514.jpg

Pušnica na krovu 😉
IMG_20200420_162757.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh