• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zima u štalama

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kod mene u kocu(svinjcu) je bilo pred 4 dana -17 i opče se nije zmrzavala voda .na vrata stavljen najlon i prozore i nutra je dosta toplo
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kažu opet velike temperature za zimsko razdoblje ovih dana,luftam štalu samo da bude što manje boleštine,samo bi mi to trebalo uz ovako lošu situaciju
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kažu opet velike temperature za zimsko razdoblje ovih dana,luftam štalu samo da bude što manje boleštine,samo bi mi to trebalo uz ovako lošu situaciju

Ja imam na plafonu baš predviđene otvore i sad kad je toplije stalno su otvoreni kaj ipak kolko toliko cirkulira zrak:rolleyess:
 
M

MOCO

Guest
ma srnje, to je idealno za viruse! evo baš noćas čujem kak jedna kašlje, sad ak zovem veta, ko zna šta mi on još donese
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,861
Evo pošto sam "obio" štalu osb pločama 12mm debljine,smrzava voda u pojilicama.
Probao sam izolirati pur pjenom i 130mm kanalizacijskim cijevima na način da sam okitenke provukao kroz 130mm cijev i zapunio pur pjenom.cijevi nisu smrzle ali u pojilicama se smrzla voda..
Sad sam stavio grijači ptc kabel 20w/m i preko termostata.pali se kada je temp u štali 1 stupanj.gasi se na +2 stupnja.
Kako sam omotao kabel i oko ventila pojilice i okitenki zasada nije smrznuto.
Još sam naručio silikonske grijače 15x15cm i snage15w koji su samoljepljivi pa ću ih naljepiti ispod pojilice da voda ne smrzava u slučaju većeg minusa.
Sva zezancija košta 400kn i mislim da vrijedi svake kune.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Na koji napon rade ti kablovi da ne bi bilo pečenih krava.Naše kad se zaigraju polome cijev od 1" .
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,861
220v.
Nemogu fizički do kabla a niti cijevi.tako da nema ni trganja ni pečenja;) a i stavio sam samo termostat na zaseban osigurač pa zlu netrebalo trebalo bi sve odraditi..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Kak je u igri struja i voda, a i skupe kravice, nabavi odvojni trafo 230/230V, pa grijače spoji preko njega.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,861
ovog drugog sam našao...treba mi 300w jer je toliko snaga grijača na 15m:)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Nemreš ići baš na knap, ako je trajni rad (višre od 10 min u komadu).
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,861
bar 300w sam mislio napisat..radi dok god je minus temperatura..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ne mora raditi stalno i svi u isto vrijeme.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,861
Nemora,ali ako je trmperatura ispod 0 onda radi non stop...tak je termostat nariktan..
 

Najnoviji postovi

Na vrh