• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZIMSKE RADOSTI- čišćenje snijega

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Još ak je na ralici podesiv radni zahvat, onda je super.

EDIT:

Na ovim AC-ima mi se nikak ne dopada položaj prednih lampi. Ponoći si s takvim priključkom bez radnih lampi veliki bogec.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Hahah ma nema lican para za ovakvoga hehe, da ima takav traktor svaki dan bi bilo slika hehe...ovaj ima više pozicija može birat jer ima zglob na sredini
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
@krumpirko Želja mi je nabavit velikog tomicu i sredit to doma, dodat mu ralicu,malo ga proširit, servo i tak to, ali skuplji su od fergusona
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Pitam se pitam zas su skuplji haha ja tv nebi vise imo,mozda kad stavis servo i sredis tv ko sta ga je peter sredio e oda da...al za ono treba puno vremena strpljenja i znanja, a ti jos nisi poceo ni brusit ni varit hehe a to moras znat u 3 ujutro ako se mislis bavit traktorisanjem, iskreno cak i nisu toliko skupi, nade se 73x ispod 20 tk al izrauban, al krenes pomalo, ni moj nije bajno izgledo kad sam ga kupio, a koliko vidim po yt majke su za ciscenje snijega i jos puno drugih stvari, ako ga sredis kako treba moze sve radit sta i 533 i jos bolje
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Netreba meni švasanje za mehaniku, za takve stvari imam susjeda koji je radil na brodogradilištu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Tinek, onda ti ni pimpek nebu trebal danas sutra, našel se bu koji susjed za ispomoć..

U životu je sve dobro znati, zemi dva komada željeza, kilu elektroda, litar vina i kolut kobasa pa ili k susedu ili k tebi na praksu da te nauči.
Uči dok imaš od koga.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Slažem se da je sve dobro znati, zato sam s građevine završil na poljoprivredi i mehaniki :icon_lol:
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Mlad si još. slušaj i nauči kaj možeš. Nikda neznaš kad buš zatrebal.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Tinek sigurno ne uspijeva ovako nešto naučiti, pa onda tu govori.. :biggrin:

VRnRUSv.jpg


Nego, šalu na stranu...
Tino, moj savjet je da sve što možeš, da naučiš, ali nemoj se hvaliti okolo da svašta znaš, nego drži za sebe. Onda uvijek bude, 'ajde mi ovo, 'ajde mi ono...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Metoda je: Onako kako ruke drhte :biggrin:

Inaće, kada varim tako na ravnome, onda koristim metodu sa slike
ZkaVxh9.png


Jako volim variti, kada mi va ne ispadne dobro, onda se jako živciram. A kada ispadne onako kao sa slike, onda bi ga mogao gledati cijeli dan.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
svaki , ali baš svaki postupak zavarivanja se radi ravno ..sve ostalo su moderne kerefeke koje si izmislili NE zavarivači.



MArko , koja ti se svrha tako širokog zavara kad nemaš pripremu za zavar .....
Nema veze ako je ovo pokazna vježba , i ako ova dva pleha završe u otpadu ..


Da si ovo vozio ravno energija bi se upotrijebila za penetraciju , tj zona zavara bi bila dublje i zavar bi bio večeg presjeka ....
Kad bi ovo obrusi do ravnog raspalo bi se u proste faktore .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Ovaj zavar zapravo i ne nosi ništa. Samo da drži te dvije ploče, tj. L-profila zajedno, Mogao sam sa 1/4 elektrode na 4 mjesta pljunit, ali eto.. :(angel):

To je zapravo ovo sa slike. Dva L-profila spojena, onda sa šest komada M12 vijaka zašarafljeno na onu ploču. To je vareno samo da ih drži zajedno.

hC4yYpp.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Volio bi da svi koji misle i pricaju tako vise i odputuju tako da ostane vise za nas kojima je sasvim dobro i bez njemackog
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Da ne živim bajno, ne živim, da imam dovoljno, imam. Zadnje što želim je otići...

Vi koji tako mislite, što čekate?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Upravo tako, neko je zadovoljan sa onim sto ima, neko zeli vise, nezanm cemu ljutnja, ako covjek ode i donese u zemlju EURE, i opet se nekada vrati u svoju domovinu, a iako se ne vrati njegova stvar, nece niti jedna drzava propasti ako neko iz nkih razloga od za poslom u drugu drzavu,
Zivim u drugoj drzavi, mozda je kod vas drugacije,
 

Najnoviji postovi

Na vrh