• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj 191

  • Temu pokrenuo zrine892
  • Datum prvog posta

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
95 % sličnosti sa DF 1620, dugačak velik irobusan kombajn! i više ništa drugo od tih 95%
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Što se mene tiče Zmaj Univerzal je najbolje izdanje Zmaja; imam ga doma, star je 30 godina, imao je generalku sita, elevatora i u biti cijelog unutarnjeg dijela jer se moglo komotno prošetati od prednje osovine do slamotresa. Motor je Perkins, ali pravi, 110ks. Ne grije se, ima dovoljno snage i jednostavno ide i ide.
Imali smo i 161, al to je bio sam vrag u njemu...sustav za vršenje je radio super, al na motoru je jednog dana jednostavno izletila klipnjača van, kroz blok, motor je bio daleko preslab i jako se grijao. Tada smo ga prodali jednom tipu koji je srezao heder sa 5 m na 3 i stavio Mercedesov motor na njega i opet je kroz kratko vrijeme bilo BUM...
Ništa od toga...
 
Z

zrine892

Guest
hmmm...svasta...inace zmajevi nisu losi...samo ako se pazi i to je to...
 
B

Bubu

Guest
Ima jedna sredjena 191-ca kod mene u selu samo sto je covek ofarbao u zeleno i nalepio DEUTZ-FAHR nalepnicu!!! Na njemu je TAM V8 motor. Kombajn se prodaje za 15000 evropljana i za njega slabo ima delova, taj je stojao skoro 2 godine dok nije kompletiran. Inace ide kao mecava kroz njivu. Od tog gazde brat ima 143-ku, 170-ku i 190-ku. 143 ima Rakovicin motor S46, 170 ima TAM 5 cilindara redni motor a 190 TAM 6 cilindara redni motor, i sa oba TAM-ova motora je imao problema. Cujem da je prodao 170 i 143 i kupio Djuru sa adapterom sa tarupom zbog usluznog krunjenja. Kada udju zajedno u njivu 190-ka i Djura-javicu vam..
 
Z

zrine892

Guest
jel bi mogao slikati jednog dana kad budes bio u prolazu?baš me zanima na šta liči? ;) ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod nas zadruga ima 3 zmaja 161 i nisu loši.
Dva su stariji, a jedan je malo mlađi generalno uređen kompletno, samo baš tome je u žetvi prošle godine zgorel motor u radu. Jednostavno je eksplodiral.
 
M

milos_v6

Guest
marko kaže:
sad si baš lupio

Hahaa. Ja kazem sta sam cuo.
A inace, 190ke su isle sa 2 tam motora. Linijski kao na 171ci od 192ks i V8 od 214ks.
Mada su ljudi ugradjivali i jace.
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
DSC00414.jpg



DSC00416.jpg



DSC00413.jpg



DSC00417.jpg



DSC00418.jpg



evo par slika zmaja 191 slikano u dardi na otpadu ispravan 100% tako kažu cjena 98000+pdv
 
B

Bobo

Guest
JAOOO koja steta strojcine... :shock: :eek: :shock:

Da se bar nadje netko da ga kupi da se ovako dobar kombajn ne reze u staro zeljezo. Ovo su jako dobri kombajni, a ako je na otpadu zavrsio nesto s njim zesce nije u redu. Ne mogu iskazati razocaranje u prijasnjeg vlasnika ovog kombajna. Valjalo bi se raspitati kad ga imaju namjeru rezati ako se ne nadje musterija da se dodje cerupati djelove... hidro pumpe, hidro cilindri, razvodnici, motor, sita, spriale, transporteri, KABINA, remenje i remenice... Tu ima materijala i materijala, a netko se ovoga odrekne...

kriza, kazu... LAZU KO PSI. ovakvi se strojevi bacaju u ova krizna vremena. SRAMOTA.


meni je sad skocio tlak... :evil: :evil: :evil:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Bobo,smiri se ,to je kombajn od gazde otpada i neće na rezanje ,bar još neko vrijeme.Prije je stojao ispred otpada ali izgleda da su ga "kumići"počeli po noći obilaziti pa je sad unutra.
 
D

Djura123

Guest
Postoji ih u srbiji dosta,ja ga imam 191-dinicu i u kukuruzu je brzi od djure djakovica pogotovo kad sam mu stavio lanca

hhmm
jel su ti kombajni pokazali neku kvalitetu spram dura dakovica...jel ih postoje osim ona dva u baranji...
Postoji ih u srbiji dosta,ja ga imam 191-dinicu i u kukuruzu je brzi od djure djakovica pogotovo kad sam mu stavio lanca
 
D

Djura123

Guest
.

Ima ih u srbiji dosta,ja imam jednog od djure je znatno brzi u kukuruzu pogotovo kad sam mu stavio lancani prenos na dobu
 

Najnoviji postovi

Na vrh